Niedźwiedź w pasiece

Nasze ankiety, sondy, itp.

Moderator: krzysglo

Czy znasz przypadki dokonania przez niedźwiedzia szkód w pasiece?

Czas głosowania minął 2008-04-04, 11:37

Tak
2
25%
Nie
6
75%

Liczba głosów: 8

Anna Spalona
Obserwator
Obserwator

Niedźwiedź w pasiece

Post autor: Anna Spalona »

Czy temat odwiedzania pasiek przez niedźwiedzie jest Wam znajomy?
Chciałabym skontaktować się z osobami, które miały ten problem lub wiedzą o takich przypadkach.
Ostatnio zmieniony 2008-04-08, 15:05 przez Anna Spalona, łącznie zmieniany 2 razy.

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Post autor: BoCiAnK »

To Prosze zadzwonić do mnie w moim powiecie były 3 przypadki porozwalania i zniszczenia pasiek przez Niesfornego misia miodojada

bee7

Post autor: bee7 »

Słuchajcie, może to był żart, ale kilka uli było podrapanych, obrypanych i rozwalonych jakby jakiś pies lub coś większego chciało się dostać. Sąsiad twierdzi że mógłby to być niedźwiedź. Moja pasieka jest położona obok weilkiego lasu, i działka na której mam pszczoły nie jest do końca ogrodzona. Podejrzewam że mógłby to być miś, wyczuł może coś słodkiego np. miód i chciał się dostać. Ale to są tylko moje podejrzenia. Nie sądze że niedźwiedź mógłby to zrobić.

Anna Spalona
Obserwator
Obserwator

Post autor: Anna Spalona »

W latach 1994-1995 niedźwiedź pojawił się w okolicach Grójca i Puszczy Kozienickiej... Zrobiłeś jakieś zdjęcia?

bee7

Post autor: bee7 »

nie nie zobiłem, ale coraz częściej kontroluje wygląd ula. Nasadziłem dużo akacjii narazie do okoła, ale raczej to był jakiś lis albo kuna. Nie wierze że mógłby to być miś.

Zaleszczotek
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Kontakt:

Post autor: Zaleszczotek »

Ja stawiam na borsuka.
Z wikipedii >
"Borsuk jest wszystkożerny. Jego główne pożywienie to korzonki, grzyby, żołędzie, ślimaki, dżdżownice oraz wszelkiego rodzaju owady i ich larwy. Zjada także młode króliki, zające, ptaki i jaja ptasie, jak również marchew zwyczajną, buraki, wszelkie owoce i jagody.
"
W tym samym czasie kiedy oni posiadają technologie, bomby i nienawiść - pszczoły trzymają listę ofiar.

Zablokowany