Krata odgrodowa

Moderator: krzysglo

lolol4
Stukacz
Stukacz

Krata odgrodowa

Post autor: lolol4 »

Chcę zapytać doświadczonych: czy krata odgrodowa w leżaku Dadanta pomaga czy przeszkadza.
Do tej pory nie zakładałem, ale drażni mnie to sortowanie i niepotrzebne wychładzanie czerwiu. Krata teoretycznie pozwoli oddzielić rodnie od miodni, tak mnie sie wydaje.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

i dobrze ci się wydaje, Bo krata odziela rodnie od miodni. Miły_maarian

lolol4
Stukacz
Stukacz

Czyli spokojnie można założyć, pszczoły przy tym nie ucierpią? Widzę w internecie że są takie że izolują tylko matkę, ale i takie na trutnie. Ale chyba przez te na trutnie matka też przejdzie.

Jan Magóra
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Jan Magóra »

Szanowny kolego lolo14. Jeśli stosujesz pogrubione ramki w nadstawce, to żadna krata jest zbędna. Z pszczelarskim pozdrowieniem. Dnia 25.02.2018r godz. 21.22

[ Dodano: 2018-02-25, 21:27 ]
Mylnie wpisałem "żadna", powinno być "każda". Przepraszam.
Pozdrawiam

Jan Magóra

lolol4
Stukacz
Stukacz

Ale ja mam ule Dadanta leżaki bez nadstawek, i w nich chciałbym oddzielić rodnie od miodni. Ale dzieki za poradę wszystkie rady chętnie czytam, bo samodzielnej praktyki mam niewiele.

Awatar użytkownika
fire88
Obserwator
Obserwator

Post autor: fire88 »

lolol4 pisze:Ale ja mam ule Dadanta leżaki bez nadstawek, i w nich chciałbym oddzielić rodnie od miodni. Ale dzieki za poradę wszystkie rady chętnie czytam, bo samodzielnej praktyki mam niewiele.
I o to chodzi, pytasz bo nie wiesz. Każdy kiedyś zaczynał z tym tematem.
to nie starość jest przekleństwem, przekleństwem jest młodość, przerażona faktem, że też się w końcu pomarszczy.

tikcop1
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: tikcop1 »

Panie Janie Magóra

Plastry pogrubione w nadstawce wcale nie chronią od zaczerwienia o czym naocznie się wielokrotnie przekonałem. Więc proszę nie wprowadzaj w błąd.

A co do dadanta leżaka to potrzebna krata pionowa oprawiona w ramę jak z winiduru bądź metalowa. Ul musi mieć wymiary do metalowej. Oczywiście można i bez. Kto komu broni.

Efekt każdy zobaczy sam u siebie.

ODPOWIEDZ