Łagonde pszczoły

Moderator: krzysglo

Wojciech1818
Obserwator
Obserwator

Łagonde pszczoły

Post autor: Wojciech1818 »

witam,
temat oklepany i wałkowany wielokrotnie ale większość wypowiedzi w podobnych sprawach dość po terminie dlatego pozwolę sobie zadać pytanie jakie pszczółki będą odpowiednie ze względu na dużą łagodność do małej przydomowej pasieki, obecne nie są złe i nie są mordercami pracuję sie przy nich nieźle czasem użądlą ale raczej z mojej winy jednak w obrębie 100 metrów od uli przebywają dzieci i zależy mi na zminimalizowaniu nieprzyjemności związanych z użądleniami jak na razie tylko raz i to dorosła osoba dostał żądłem ale w pobliżu uli a pszczoły obecnie które mam są trochę za ciekawskie i mam zamiar je wymienić tylko na jakie? Nie chodzi mi o konkretnego hodowcę matek a raczej o konkretną linię i naczytałem się juz dużo o charakterystyce ras i linii a chce zasięgnąć opinii kogoś kto praktycznie maił styczność z łagodnymi liniami i uchylił by rąbka tajemnicy. Z opinii pszczelarzy z okolicy wiem jakie rasy są dobre na mój teren ale z łagodnością tych pszczół bywa różnie a jeżeli podobnie było by z rasami które w założeniu mają być łagodne to pozostaje mi brać matki jak popadnie i potem likwidować jak pokażą różki.

ODPOWIEDZ