Przewiezienie pasieki

Moderator: krzysglo

andgor2
Obserwator
Obserwator

Przewiezienie pasieki

Post autor: andgor2 »

Witam. Potrzebuję w miarę pilnej pomocy a sytuacja jest trochę nietypowa. Nie jestem pszczelarzem ale mam zamiar nim zostać w najbliższym czasie a mianowicie:
dwa miesiące temu zmarł mój wujek po którym została spora pasieka pszczół. Ja z tej pasieki postanowiłem wziąć (kupić) 40 uli warszawskich poszerzanych. Problem polega na tym, że muszę je przewieźć w swoje strony na odległość 600 kilometrów. Tutejsi znajomi pszczelarze nie mieli niestety nigdy do czynienia z przewozem pszczół na taką odległość i nie są w stanie mi pomóc jak to zrobić.
Ule mam zamiar wieźć nocą około 15 sierpnia.
Mój pomysł jest taki żeby zdjąć daszki z uli, górę ula zabezpieczyć siatką ( taką do styropianu) i tak samo zabezpieczyć wylotki.
Proszę o pomoc czy mój pomysł jest dobry lub podpowiedzieć jak to zrobić inaczej.
Z góry dziękuję za pomoc

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Pomusł jest bardzo dobry ale jak bendziesz przewoził noca to jeszcze tasmo oklej zeby w czasie chamowania nie przesuneły się daszki a wylotki pineskamy przymocuj kratki wentylacjine. Pozdrawiam miły_marian

andgor2
Obserwator
Obserwator

Post autor: andgor2 »

Ule zepnę taśmą transportową, żeby nie latały po samochodzie i żeby plastry się nie uszkodziły przy ewentualnym hamowaniu.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Jeszcze jak bendziesz przewoził to puste miejsca w ulach wypełnił steropianem zeby ramki nie przesuwały się przy chamowaniu i zakrentach. Pozdrawiam miły_marian

antmag
Obserwator
Obserwator

Post autor: antmag »

mily_marian, mily_marian, witam mam pytanie w sprawie tego oprysku na waroze coca kola ile tego trzeba dac na ul? pozdr antmag

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

anatomag Pierwszy raz to polej spryskiwaczem po ramkach ale nie polewaj tej ramki co jest matka bo nie bendzie przez 3 dni czerwić a potem co tydzień tylko na wylotek tak zeby nie spływała coca cola. Ja tak robie i jeszcze w tym sezonie nie widziałem warozy nawet na czerwiu trutowym. Pozdrawiam miły_marian

antmag
Obserwator
Obserwator

Post autor: antmag »

mily_marian, witam mam jeszcze pytanie czy opryskac tylko w gniezdzie ramki czy tez i w miodni pozdr antmag

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

W miodni niema warozy ona jest tylko w rodni. Pierwszy raz uważać na matkie zeby ją nie popryskać na ramce a potem tylko na wylotek i one pija to coca cole . Ja kupuje za 2l,płace 4zł. Pozdrawiam miły_marian

orange
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: orange »

Przewóz pasieki na pewno nie jest łatwy :)
Jak wybielić zęby - skutecznie i bezpiecznie

lolol4
Stukacz
Stukacz

Post autor: lolol4 »

Może mi ktoś podpowie kiedy można najwcześniej przewozić ule. Chodzi mi o porę wiosenną.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

To zalerzy na jaką odległoś. Jak powyżej 3km to mozna po 1 oblocie wiosennym a jak na krutszą to przed oblotem wiosennym. Pozdrawiam miły_marian

ula
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: ula »

Dzięki za info, pozdrawiam

olga
Obserwator
Obserwator
Kontakt:

Post autor: olga »

Trudna sprawa z tym przewozem

lolol4
Stukacz
Stukacz

Post autor: lolol4 »

Mam do przestawić 3 ule na odległość ok.500 m. Chyba to już pora na to, bo pod koniec lutego planuję ocieplić ule. Chciałbym zapytać czy już można zrobić to, tylko czy pszczoły nie obsypią się z ramek. W ogóle można przenosić ule jak jest mróz, czy czekać na dodatnie temperatury.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Czekac na dodatnie temperatury ale przed 1 oblotem. Pozdrawiam miły_marian

ODPOWIEDZ