Waga pasieczna

Moderator: krzysglo

Gość

Waga pasieczna

Post autor: Gość »

Na przyszły sezon zamierzam sprawić sobie wagę pasieczną. Byłbym wdzięczny za krótką charakterystykę wag jakie stosujecie w swoich pasiekach. Interesują mnie szczególnie ich wady. A może ktoś ma ciekawy model do wykonania we własnym zakresie?
Pozdrawiam.

avico

Re: Waga pasieczna

Post autor: avico »

Anonymous pisze:Na przyszły sezon zamierzam sprawić sobie wagę pasieczną. Byłbym wdzięczny za krótką charakterystykę wag jakie stosujecie w swoich pasiekach. Interesują mnie szczególnie ich wady. A może ktoś ma ciekawy model do wykonania we własnym zakresie?
Pozdrawiam.
O ile mnie pamięć nie myli w ubiegłym roku pisałem tekst ilustrując go zdjęciami jak samodzielnie wykonać wagę ulową bazując na wadze łazienkowej. Sam korzystam z typowej wagi lekarskiej. Takiej stojącej. Teraz, kiedy służba zdrowia jest nieżywa, chętnie wyzbywa się za niewielkie pieniądze zbędnego im sprzetu. Wystarczy podzwonić po szpitalach lub przychodniach, ośrodkach zdrowia (do działu administracji) i popytać się, czy nie zbywa im jakaś waga.

Czesław
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Czesław »

Ja zastosowałem normalna wagę łazienkową. Wagę ustawiłem na podstawce pod ulem. Spełnia swoje zadanie od ok. 15. maja do 15. września.
Pozdrawiam!

Zablokowany