Korpus pustych ramek pod kłębem na dennicy osiatkowanej

Moderator: krzysglo

Awatar użytkownika
Gilian
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Korpus pustych ramek pod kłębem na dennicy osiatkowanej

Post autor: Gilian »

Nie znalazłem takiego tematu na forum "pszczelarstwa" ani gdziekolwiek w internecie.
Ule z dennicami osiatkowanymi mam dopiero 3 lata, w tym roku pierwszy raz niecelowo przstawiłem dwa ule w lutym na b.ciepła improwizowaną dennicę. Rodziny w podobnej sile a kłęby po kilku tygodniach rozlokowały sie zupłenie inaczej.
Więcej piszę tu:
http://jeszczejedenpszczelarskiblog.blogspot.com/
Wnioski jakie wysnuwam co do celowosci stosowania na ulach z denicą osiatkowaną korpusu pustych ramek na samym dole na przedwiośniu wydają mi się logiczne.
Czy macie podobne doświadczenia??

Jan Magóra
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Jan Magóra »

Szanowny kolego Gilan. Zamiast zajmować się kupnem lub zbudowania dennicy osiatkowanej, to radzę jesienią po skończonym karmieniu, pod korpus główny na dennicę podstawić pusta półnadstawkę i spokojnie czekać do głównego obloty w roku następnym. Domniemam, że kolega jest początkującym pszczelarzem, to wystarczy wykonać jedynie tą czynność. Z pszczelarskim pozdrowieniem
Pozdrawiam

Jan Magóra

atlantum
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: atlantum »

Też myślałem kiedyś nad tymi siatkami w dennicy, ale postanowiłem dać puste korpusy [dadant 1/2], przy paru podłożyłem cały korpus wielkopolski i jest dobrze :). Pozdrawiam

Mariuszczs
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Mariuszczs »

Nie polecam suszu w ramkach pod gniazdem. Osyp się tam kleszczy między tymi ramkami dałem tak na tą zimę za namową niezbyt dobrych obserwatorów . Do tej pory dawałem puste półkorpusy bez niczego i taki zabieg wydaje się dobry.

miodek45
Obserwator
Obserwator

Post autor: miodek45 »

Ja dokładnie robię tak jak Mariusz

davidos577
Obserwator
Obserwator

Post autor: davidos577 »

Ja również i nie narzekam

ODPOWIEDZ