schemat napedu elektrycznego do miodarki

Moderator: krzysglo

krzysiek

schemat napedu elektrycznego do miodarki

Post autor: krzysiek »

proszę o przesłanie schematu jak we własnym zakresie wykonać naped elektyczny do miodarki szulekk@interia.pl

d-h Bartnik z Limanowej

Post autor: d-h Bartnik z Limanowej »

O napędzie do miodarki wiele pisałem w n/Pszczelarswtie w 2004 roku proszę poszukać. Napęd oparty jest na prądnicy 12 V od syrenki na zasadzie odwrotnośći przy odpowiednim połączniue działa prądnica jak silnik.Mam to już 25 lat i bez awarii Do zasilania prądnicy potrzebny jest prostownik z prądu zmiennego na stały, to jak obecnie widze chyba może być prostownik do ładowania akumulatorów, do trzeba wiedzy elektronika ja nim nie jestem, to mi w trudnym okresie "wykombinował" mój Syn zawowdowy elktronik. OBECNIE TĄ DZIEDZIN/\Ą SIĘ NIE ZAJMUJE.

pozdrawiam
dh Bartnik z Limanowej

amator

Post autor: amator »

w przypadku napędu do wirówki trzeba zacząć od silnika (do małej może wystarczy od wycieraczek samochodu ciężarowego) i do niego dopasować regulator w zalerzności od potrzebnych wartości napięcia i natężenia prądu ,może wystarczy ściemniacz sterujący transformatorem(prostownikiem)

szulekk@interia.pl

Post autor: szulekk@interia.pl »

Ja używam jako napędu elektrycznego do wirówki normalnej wiertarki
elektrycznej z możliwością regulacji obrotów, to działa b. dobrze
nie ma problemów. pPozdrawiam!! ogrodnik.

Awatar użytkownika
haker_2015
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

schemat wykonania

Post autor: haker_2015 »

drodzy koledzy , czy dysponujecie jakimś schematem do zrobienia takiego silnika lub całej wirówki? jeśli tak to prosze o maila michal1309@interia.pl dziękuje z góry i pozdrawiam

rad123
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: rad123 »

koledzy ja widziałem napęd wirówki z silnikiem z maszyny do szycia - jest to silnik z regulacją obrotów i myślę że może się dobrze sprawdzić , wiertarkę również widziałem podczas pracy i działa ok

Zablokowany