Dokarmianie pszczół

Moderator: krzysglo

Kostek
Obserwator
Obserwator

Dokarmianie pszczół

Post autor: Kostek »

Witam, mam pytanie. Wie ktoś może coś na temat przepisu na syrop miodowy dla pszczół na zimę??

Piotr Nowotnik

Re: Dokarmianie pszczół

Post autor: Piotr Nowotnik »

Kostek pisze:Witam, mam pytanie. Wie ktoś może coś na temat przepisu na syrop miodowy dla pszczół na zimę??
Masz na myśli syrop cukrowy, tak, 3kg cukru do 2 litrów przegotowanej wody. Do ula trzeba podać minimum 10-12 kg cukru w sumie. Są różne stosunki w zależności od stężenia, na zimę karmi się gęstymi syropami, np. też 2:1 Po co Ci taka wiedza w lutym?

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

Pierona to przypomina jak siadłem na osiołka a o n od razu legnął ale jag mnie widział to od razu kwiczay bo chce ze mną porozmawiać

Kostek
Obserwator
Obserwator

Post autor: Kostek »

Ponawiam pytanie, chodzi mi o przepis na syrop miodowy... jest to stary sposób, tylko potrzebuje dokładnych informacji aby go przyrządzić

Awatar użytkownika
minikron
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: minikron »

Kostek pisze:Ponawiam pytanie, chodzi mi o przepis na syrop miodowy... jest to stary sposób, tylko potrzebuje dokładnych informacji aby go przyrządzić

Nie ma czegoś takiego jak syrop miodowy, chyba, że chodzi o sytę. Sam daj więcej informacji.

ps
Może chodzi o inwert domowej roboty??
"Temu, kto je zna i kocha, lato bez pszczół wyda się smutne i tak niepełne, jak gdyby
nie wydało na świat ptaków, ani kwiatów"

rose61
Obserwator
Obserwator

Post autor: rose61 »

Do ula trzeba podać minimum 10-12 kg cukru w sumie. Są różne stosunki w zależności od stężenia, na zimę karmi się gęstymi syropami...!!!

ula
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: ula »

Syrop miodowy dla pszczół? Pierwszy raz słyszę

Awatar użytkownika
karol554
Obserwator
Obserwator

Post autor: karol554 »

Myślę, że mój poprzednik ma jak najbardziej rację. Nic dodać, nic ująć.
Ptak potrzebuje i długich, i krótkich piór, by móc latać.

DuzoMiodu.pl
Obserwator
Obserwator
Kontakt:

Re: Dokarmianie pszczół

Post autor: DuzoMiodu.pl »

To przecież ewidentny post SPAMOwy, w stopce jest link do jakiejś dziwnej strony. Prośba do adminów o usunięcie wątku.

ODPOWIEDZ