Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
jesienne czerwienie matek-
Autor Wiadomość
żelazny 
Stukacz Junior

Wysłany: 2012-10-06, 19:58   jesienne czerwienie matek-

W tym roku jak również w poprzednim jesień jest ciepła co sprzyja czerwieniu matek i to dość intensywnego a jest już pażdziernk ,pnie które zalane są całkowicie jest wpożądku ale te które miały wolne miejsce po wygryzieniu czerwiu matki zacaerwiły.Nie pomogło zdjęcie ocieplenia i wyciągnięcie beleczek.czy moge zamknąć matki w klateczkach da czasu aż się bardziej ochłodzi??jakie macie sposoby na zapobieganie jesiennemu czerwieniu matek

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-06, 20:03   

Izolator dra Chmary.
W dodatku zwalcza warrozę.

polbart 
Stukacz

Wysłany: 2012-10-06, 20:15   

Królowe unasiennione w sierpniu nie da się niczym utrzymać a zamykanie ich w czymkolwiek doprowadza do tego, że tak jak w czasie wypraw krzyżowych praktykowano zakładanie małżonkom pasa cnoty - podstępnie z gilotyną, co doprowadzało z reguły do jednego, że najwierniejsi słudzy krzyżowca mieli obcięte jęzory. ;-)

Nic się nie dzieje, i tak rodziny z lipcowo-sierpniowymi matkami są najlepsze na drugi rok i nie tylko.

Pozdrawiam,
polbart

Fred1
Senior Stukacz

Wysłany: 2012-10-06, 20:32   

polbart napisał/a:
Królowe unasiennione w sierpniu nie da się niczym utrzymać a zamykanie ich w czymkolwiek doprowadza do tego, że tak jak w czasie wypraw krzyżowych praktykowano zakładanie małżonkom pasa cnoty - podstępnie z gilotyną, co doprowadzało z reguły do jednego, że najwierniejsi słudzy krzyżowca mieli obcięte jęzory. ;-)

Nic się nie dzieje, i tak rodziny z lipcowo-sierpniowymi matkami są najlepsze na drugi rok i nie tylko.

Pozdrawiam,
pol

bart
poalbart;robisz zamęt wmózgu, ta teoria jest gówno warta

Falco
Starszy Stukacz

Wysłany: 2012-10-06, 21:30   Re: jesienne czerwienie matek-

żelazny napisał/a:
jakie macie sposoby na zapobieganie jesiennemu czerwieniu matek

Najlepiej to działa ustanie pożytku. Widocznie masz pożytek to i czerwią. Ja teoretycznie mieszkam w cieplejszym niż kolega regionie, zaglądałem w zeszłą sobotę i u mnie były już ostatnie resztki krytego, tylko u jednej krainki znalazłem kilka - kilkanaście młodych larw i jaj, u BF było trochę więcej krytego i jajeczek. Więc w zeszłą środę zrobiłem pierwsze dymienie

Stantom20 
Stukacz Junior

Wysłany: 2012-10-07, 09:17   

Tak ja w przypadku nie sfornych matek zastosowałem izolator P. Chmary ale o wynikach napisze na wiosne
Pozdrawiam

doktorvaroza 
Nieśmiały

Wysłany: 2012-11-06, 18:52   

polbart napisał/a:

Pozdrawiam,
polbart

Bo tak napisał Polbart i tak ma być .Ciekawe rozumowanie .Najlepsze królowe wychodzą według starego schematu 2011 to królowe urodzone 10-20 czerwiec, 2012 to 1-10 czerwiec,2013 to 18-28 czerwiec itd.

polbart 
Stukacz

Wysłany: 2012-11-09, 04:41   

To co piszesz obojętnie z jakich pobudek to autodestrukcja Ciebie i Forum Pszczelarstwo.
Pisz pod swoim Nickiem.
Było super i weselej bez względu czy się komuś podobało czy nie.
Pod tymi nickami nie chce mi się nawet z Tobą pożartować, tym bardziej ze próbujesz wywołać dyskusję z poziomu Co.......
Nie załamuj się, wal z grubej rury jak zawsze.
Pozdrawiam,
polbart ;-)

Odpowiedz do tematu