węza plastikowa

Moderator: krzysglo

qq Andrzej
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: qq Andrzej »

avico pisze:.................Ja nie wiem jak pozbywać się starej i ciemnej woszczyny.

.............
Panie AVICO , jak Pan niewie jak siepozbyć , przyśle Pan domnie ja sobie z tym poradzę bez kłopotu ilość kazda nawet tonę .Trochę by czasu zeszło ale spoko ,Mam czasu i trochę sprzętu se poradzę , gorzej z Moją Żoną .Serio jak coś to na priw.

Pozdrawiam

UTP-ROL
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: UTP-ROL »

Kupię kilka ramek i wypróbuje zobaczymy jak to będzie.

robotruten
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: robotruten »

Doprawdy nie wiem jaki jest sens dawania pszczołom tej plastikowej węzy. Nawet jeśli produkt ten nie jest szkodliwy dla pszczół. Wydaje mi się, że wosk jest niezastąpiony. A zasłanianie się nowymi technologiami, nie zawsze musi przynieść korzyści pszczołom, pszczelarzowi czy konsumentom.

miśkownica
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: miśkownica »

Ciekawo dlaczego miliony lat temu pszczoły nie wpadły na pomysł aby budować plastikową węzę?

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

bo to było jeszcze dużo wcześniej niż epoka kamienia łupanego, plastik powstał dużo później
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

Awatar użytkownika
sowka
Obserwator
Obserwator

Post autor: sowka »

Odświeżam temat. Bardzo proszę o najnowsze opinie związane z:
- plastikową węzą
- plastikowymi ramkami

tsetse
Nieśmiały
Nieśmiały

a może węze drukować na drukarce 3d ?

Post autor: tsetse »

Wstąpił we mnie duch Adama Słodowego by więzę wydrukować http://domlab.pl/abc-druku-3d/poznaj-dr ... i-zrob-sam Okazało się że to już dzieje się na świecie i znalazłem w internecie firmę która wykonuje druk 3D z wosku pszczelego. Wosk pszczeli ma relatywnie niską temperaturę topnienia ok. 64 °C. Gdy pożądany kształt zostanie wytłoczony, wosk twardnieje. Drukowane produkty z wosku są całkowicie naturalne, bez sztucznych kolorów, bez sztucznego zapachu. Projektanci wspomnieli, że są oburzeni, że w dzisiejszym świecie miliony rzeczy jest produkowanych z tworzywa sztucznego, po czym zostają one wyrzucane, a nie wykorzystywane ponownie. Przez takie produkty wzrasta zanieczyszczenie świata, dlatego nie chcąc czuć się winnymi produkcji jednorazowych i plastikowych produktów panowie wpadli na pomysł drukowania z wosku pszczelego. Wosk pszczeli wydaje się być dość nietypowym materiałem do tworzenia przedmiotów na drukarkach 3D, ale co innego druk węzy dla pszczelarzy.
Kto w ul dmuchnie, temu gęba spuchnie. :)

Awatar użytkownika
swider24
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: swider24 »

A co to za firma kolego, jakieś namiary na nią?
--
"Nie darmo u pszczoły żądło a cierń u róży"

hobbysta
Obserwator
Obserwator

Post autor: hobbysta »

Węza plastikowa nigdy nie zastąpi prawdziwej węzy. Byłem ostatnio na forum w Pszczelej Woli i jakiś Ukrainiec pokazywał jak można "zwabić" pszczoły psikając cokolwiek jakimś roztworem z propolisu. W myśl tego wystarczyłoby "wyrzeźbić" węzę na drewnianych deskach, popsikać ją tym specyfikiem i pszczoły by to odbudowywały. Kiedyś brałem węzę z Moidu Podarkpackiego, ale teraz zmieniłem na tego producenta http://www.wezapszczela.pl . Ta węza pszczela jest o niebo lepsza niż średnia na rynku i na pewno żadna plastikowa jej nie zastąpi.

martiryb
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: martiryb »

Moim zdaniem jedynym plusem może być aspekt ekonomiczny. Plastikowe ramki i węza będą praktycznie niezniszczalne. Jednak wszystko inna przemawia za tradycyjnymi rozwiązaniami.

ODPOWIEDZ