Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Administrator
2011-07-11, 22:06
Sprzedam zgnilca, czyli co można w rejonie zapowietrzonym
Autor Wiadomość
klucha13
Nieśmiały

Wysłany: 2011-07-06, 23:07   

avico napisał/a:
Zgadnij, albo napisz donos. masz wolna rękę. Mnie to lata, albo zwisa. Jak kto woli.
Tłumaczyć się muszę tylko przed uprawnionymi organami.
Jeżeli się komuś nie podoba, to ich problem.

No to zgadywać już nie muszę, ale pozostaje tylko niesmak.
Donosami się brzydzę, pozostawiam to tym "praworządnym".

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-07, 07:18   

http://www.miesiecznik-ps...p?p=19632#19632
żebyś też nie musiał. :685:
Mentalność dziwna,odkąd jak ukradli mi samochód brzydzę się takim niepraworządnymi.Ciekawe jak kolegę będą lać na ulicy a tacy jak kolega będą mówili - donosy zostawiamy praworządnym.Jak kolega uważa że dzieje się przestępstwo - ma prawny i MORALNY obowiązek zgłosić.Jesteśmy w UNII i mało kto wie o tym co możemy prócz tego że można bez wiz (ja też).Ja tylko od sprzedającego chcę świadectwa pochodzenia. Moi dostawcy wysyłają.avico nie - więc nie kupuję od niego matek.WOLNY KRAJ. :685: Nie podważam jego kompetencji bo nie mam podstaw,produkcja matek wymaga więcej wiedzy niż produkcja miodu . :685: A charakter mnie nie interesuje.Dyskusje powinny polegać na argumentacji rzeczowej a nie - a u was murzynów biją. :701: Bo dyskusja schodzi do poziomu piaskownicy lub białoruskiego prezydenta.

ian_cox
Nieśmiały

Wysłany: 2011-07-07, 07:33   

avico napisał/a:
ian_cox napisał/a:
avico napisał/a:

Osobiście uważam, że szanujący się pszczelarz z prawidłowym morale równie skutecznie dba o zdrowotność pasiek innych pszczelarzy, tak jak o własną pasiekę.

Uwierzcie mi, że kiedy jedna z moich pasiek padła na CCD, wykonałem niezbędne badania, aby być pewnym, że nie "uszczęśliwię" chorymi matkami 1/2 Polski.

Mimo że jesteś powszechnie znany ze swojej praworządności, uwierzę Ci, jeżeli przedstawisz na forum skany:

1.dokumentu o nazwie "Świadectwo Zdrowia Zwierząt w Obrocie Wewnątrzwspólnotowym" (dla tych matek, które przywiozłeś z Niemiec),

2. Wyniki owych "niezbędnych badań".

Osobiście mam cie, ....

Tematem jest inne zagadnienie, a to że mnie nie trawisz, to całkiem inna bajka. Od pokazywania są uprawnione organa, a na pewno nie ty ze swoja wiarą.

Zamiast się czepiać oceń postawę pszczelarza, który oferuje plastry z pasieki z rejonu zapowietrzonego.

1. To w Twoim interesie leży przekonanie klientów, że masz zdrowe pszczoły i matki są też zdrowe. W przeciwnym wypadku tylko głupek ulegnie czarowi tych wszystkich linii spod Skierniewic. Jak to wygląda u poważnych hodowców, zobacz tu:

http://www.kis.si/pls/kis...?m=101&j=SI#nav

Ośmielę się coś doradzić: ponieważ z języków obcych znasz tylko łacinę (kuchenną), skorzystaj z Google Tłumacza.

2. Kłamiesz pisząc, że przyczyną zagłady jednej z twoich pasiek było CCD. Twoje własne niechlujstwo w zwalczaniu warrozy było przyczyną ich śmierci. Opisałeś to sam w wątku "Ważne!! Skontroluj pasiekę". Wielu sąsiednich pszczelarzy dostało wtedy od Ciebie jakże niemiły prezent.

Więc zanim zaczniesz moralizować niczym Ojciec Dyrektor, pomyśl o swoich grzechach. Amen.

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-07, 07:45   

Ośmielę się sprostować avico jest producentem nie hodowcą i po pogrzebaniu w internecie to raczej eksperymenty z zimowym karmieniem inwertem. :685: A i nie leczenie swoich pszczół to ma się jak kij do maczety.Miałem kiedyś takiego szefa jak avico - rzucał hasło tylko że my nie pracujem w Pszczelarstwie a pszczelarstwie. :685: Nie było by tego jakby kolega inaczej zagaił dyskusję. :689: A i czemu tak avico się broni przed pokazaniem ? Wrzucenie skanu taki problem ? Bo problemem nie jest nawet że się go nie ma,bo wieki tego nie mus trzymać. Chrystus powiedział że kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem, biorąc kamień do ręki należy się nad tym zastanowić, nawet niewierzący.Problem w tym że ktoś myśli że jego słowo jest święte i wystarczy. Ilość kupujących dla mnie nie jest miernikiem.Miliony ludzi kupuje różne gówna pod nazwą jedzenie,a ja tego gówna do ust nie wezmę i niech nazywają mnie durniem.Tylko czy to jest na temat zgnilca ?

[ Dodano: 2011-07-07, 08:04 ]
I kolego avico jak tak się czepiają to napisz o sprowadzaniu materiału z i z poza terenu Unii :685: :685:

klucha13
Nieśmiały

Wysłany: 2011-07-07, 09:33   

daro napisał/a:
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl/phpbb/viewtopic.php?p=19632#19632
żebyś też nie musiał. :685:
Mentalność dziwna,odkąd jak ukradli mi samochód brzydzę się takim niepraworządnymi.Ciekawe jak kolegę będą lać na ulicy a tacy jak kolega będą mówili - donosy zostawiamy praworządnym.Jak kolega uważa że dzieje się przestępstwo - ma prawny i MORALNY obowiązek zgłosić.Jesteśmy w UNII i mało kto wie o tym co możemy prócz tego że można bez wiz (ja też).Ja tylko od sprzedającego chcę świadectwa pochodzenia. Moi dostawcy wysyłają.avico nie - więc nie kupuję od niego matek.WOLNY KRAJ. :685: Nie podważam jego kompetencji bo nie mam podstaw,produkcja matek wymaga więcej wiedzy niż produkcja miodu . :685: A charakter mnie nie interesuje.Dyskusje powinny polegać na argumentacji rzeczowej a nie - a u was murzynów biją. :701: Bo dyskusja schodzi do poziomu piaskownicy lub białoruskiego prezydenta.

Kolego, ja rozróżniam donos od doniesienia o popełnionym przestępstwie.
Donos, denuncjacja – poufne lub tajne (anonim) pismo oskarżające daną osobę lub instytucję, skierowane do osoby lub instytucji dysponującej sankcjami wobec oskarżanego w nim. Stanowi gatunek literatury stosowanej.
Anonimy piszą najczęściej Ci co to próbują komuś zaszkodzić nie mając dowodów na czyny zarzucane tej osobie. Nie mam zamiaru stosować tej formy naprawy rzeczywistości.

Cała ta rozmowa, przypominam, zaczęła się od patetycznych słów "Wielki Moralizator....." a nie od merytorycznego opisu przypadku.

Trudność charakteru niektórych osób polega na tym, że gdyby pisali o potrzebie picia czystej wody to i tak zrobią to w takiej formie, że wszystkich wkurzą. Jak zwykle błąd, myślałem, że on nie wie, dlaczego ludzie alergicznie reagują na posty pisane w ten sposób a po prostu niektórzy lubią wkurzać innych. Przykład, proszę bardzo cytuję ":
Nie jeden, a kilka błędów.

Aż boje się napisać, jakie, bo zaraz się znajdą oponenci niczym w temacie o zgnilcu.
Zostawiam im wolne pole i chętnie poznam zasoby ich wiedzy.

Jak dla mnie koniec moralizowania, na każdym forum trafiają się osoby nadające klimat, folklor tej formie wypowiedzi.
Na czczo zaczęło mnie mdlić od tych "Moralizatorów", "MORALNYCH" obowiązków.
Życzę wszystkim i sobie miłego dnia.

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-07, 09:56   

Kolego sprzedaż z terenu zapowietrzonego rzeczy zakazanych jest przestępstwem.Do jego popełnienia nie doszło, bo nic nie zostało sprzedane (jak mniemam) Chęć zrobienia czegoś nie jest zakazana a popełnienie.I jakoś nikt nie zwrócił uwagi prócz avico.ZWRÓCIŁ ?Bo ja nie, widocznie mało inteligentny jestem,ale tak było, umknęło mi.Postawy jednak i lekceważenie przepisów sanitarnych to już wołało by o pomstę do nieba gdybym nie znał postaw moich rodaków.Co mi tam pieprzyć będą,JA wiem lepiej.I w tym jest problem z który i Nestor się zgodzi.Że związki pszczelarskie nie robią NIC by te kalekie prawo zmienić choćby w sprawie obligu odszkodowań dla poszkodowanych. ROBIĄ ? Do tej pory nie było pozwów zbiorowych ,niech związek (za składki pszczelarzy) wynajmie adwokata i tym kolegom z Limanowej wyrwie odszkodowania !? Nie wynajmie ? Nie,bo kase ropirzono na bzdety, że jak co to radźcie se sami ! I to poruszajcie a nie że avico się czepia.Szanowny Pan Stanisław jest dorosłym człowiekiem i sam o siebie potrafi zadbać.Sądzę że bardziej były zadowolony z tego że coś zrobiono pozytywnego niż z tego bicia piany, by ktoś wyniósł z tego jakąś naukę.

[ Dodano: 2011-07-07, 10:00 ]
A i avico i jego złośliwy charakter też mnie wkurza,ale ani nie jest moją rodziną ani ja jego przydupasem.Więc czniam na to, ale zawsze potrzebne są na wojnie wszy,aby żołnierze nie spali w okopach,jak mawiał mój sierżant w wojsku.

klucha13
Nieśmiały

Wysłany: 2011-07-07, 18:58   

Jeżeli ktoś ma potrzebę zapoznania z obowiązującym prawem dotyczącym zdrowia zwierząt ( i naszego) a jak wiemy nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności, proponuję poczytać tu:

http://e-prawnik.pl/akty/...57f0ecfca67.pdf

bogor 
Nieśmiały
początkujący

Wysłany: 2011-07-08, 01:10   

Daro nie wiem czy tym powiedzeniem z wojska nie rozpętasz następnej wojny,bo pojechałeś równo.

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-08, 09:37   

A jadymy :685: Jakoś nikt nie napisał że poinformował reklamodawcę.Jakoś nikt nie zauważył tego faktu.Zauważył ? I CO ? Jest wyjście nie pasuje sposób pisania avico,mój czy kogokolwiek można nie pisać, czytać ,albo zarejestrować się na takim sitłaśnym forum że prawdopodobnie można nie używać wazeliny. :685: WOLNY KRAJ - NIE ?
Nikt nie prowadzi merytorycznej polemiki tylko czepia się sposobu a nie treści.UWAŻACIE ŻE CHŁOPA CO MA DZIEŚCI LAT ZMIENICIE ? Nie ma prawa być złośliwy?Nie trzeba odwalać numerów nie będzie miał okazji do dogryzania ?!

klucha13
Nieśmiały

Wysłany: 2011-07-08, 13:41   

daro napisał/a:
A jadymy :685: Jakoś nikt nie napisał że poinformował reklamodawcę.Jakoś nikt nie zauważył tego faktu.Zauważył ? I CO ? Jest wyjście nie pasuje sposób pisania avico,mój czy kogokolwiek można nie pisać, czytać ,albo zarejestrować się na takim sitłaśnym forum że prawdopodobnie można nie używać wazeliny. :685: WOLNY KRAJ - NIE ?
Nikt nie prowadzi merytorycznej polemiki tylko czepia się sposobu a nie treści.UWAŻACIE ŻE CHŁOPA CO MA DZIEŚCI LAT ZMIENICIE ? Nie ma prawa być złośliwy?Nie trzeba odwalać numerów nie będzie miał okazji do dogryzania ?!

Jak już oderwiesz się od kompa, to może zauważysz, że to Ty nadal bijesz pianę.

Umieściłem linki do obowiązujących aktów prawnych w temacie:

OBWIESZCZENIE MARSZAłKA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 18 listopada 2008 r.
w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy
o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt.

i rozporządzenia dotyczącego zwalczania zgnilca.

Pisałem też o w/g mnie "dziurawym" systemie (a właściwie jego braku) rozpoznawania choroby w terenie. Oparcie systemu na dobrowolnych (aczkolwiek pod przymusem prawnym) zgłaszaniu choroby przez samych pszczelarzy jest mało skuteczne. Oczywiście nie mam na to dowodów i jest to moje zdanie wynikającej ze słabej wiary (lub znajomości natury ludzkiej).
No i oberwałem " po łapach" bo swoimi wątpliwościami ukazałem braki w wiedzy pszczelarskiej.
I kto tu mówi o merytorycznej dyskusji?

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-08, 18:04   

Klucha ja w przeciwieństwie od kolegi nie całuję komputera i jakoś nie widziałem takich wypowiedzi kolegi.Kopiuj i wklej to nie dyskusja, prawem jest albo dziennik ustaw albo rozporządzenie Rady Ministrów teraz kolega uważnie przeczyta - WYDRUKOWANE W DRUKARNI SEJMOWEJ. Zdziwiony?To takie wygodne,o czym przekonało się paru sędziów klikam i mam.ALE TO NIE JEST WYKŁADNIĄ PRAWA. Kolega nie wie że kolegi pasieka musi być zgłoszona do PLW i jak sprzedaje kolega produkty pszczelarskie musi być pod nadzorem PLW.Czyli prawo nie jest złe,tylko każdy ma gdzieś jego przestrzeganie.O czym jest ta dyskusja.Czyli w/g założeń to lekarz wet. nadzorujący kolegi pasiekę wykryć powinien zgnilca. : :688:

[ Dodano: 2011-07-08, 18:24 ]
NIE PRAWDA ?

klucha13
Nieśmiały

Wysłany: 2011-07-08, 19:07   

daro napisał/a:
Klucha ja w przeciwieństwie od kolegi nie całuję komputera i jakoś nie widziałem takich wypowiedzi kolegi.Kopiuj i wklej to nie dyskusja, prawem jest albo dziennik ustaw albo rozporządzenie Rady Ministrów teraz kolega uważnie przeczyta - WYDRUKOWANE W DRUKARNI SEJMOWEJ. Zdziwiony?To takie wygodne,o czym przekonało się paru sędziów klikam i mam.ALE TO NIE JEST WYKŁADNIĄ PRAWA. Kolega nie wie że kolegi pasieka musi być zgłoszona do PLW i jak sprzedaje kolega produkty pszczelarskie musi być pod nadzorem PLW.Czyli prawo nie jest złe,tylko każdy ma gdzieś jego przestrzeganie.O czym jest ta dyskusja.Czyli w/g założeń to lekarz wet. nadzorujący kolegi pasiekę wykryć powinien zgnilca. : :688:

[ Dodano: 2011-07-08, 18:24 ]
NIE PRAWDA ?

Ok. podaję się.
1.Wypowiedzi moje łatwo znaleźć, tylko trzeba chcieć, a czytając je wystarczy odrobinę życzliwości, a nie doszukiwanie się z założenia okazji do przyczepienia się.
2."Kopiuj i wklej" też wymaga czasu, a każdy może sobie sam przeczytać, wystarczy ze zrozumieniem. Rozumiem, że niektórym należy przeżuć i podać w formie papki.
3."Kolega" wie. że musi mieć zgłoszoną pasiekę do PLW i ma zgłoszoną.
4. Proszę zapoznać się z systemem monitorowania zdrowotności pszczół w Niemczech i może wtedy zrozumie Kolega o czym mówię. Tam lekarz monitoruje stan pasieki, pobiera próbki. W gabinecie ma lokalizację na mapie podległych pasiek z zaznaczonym stanem zdrowotnym kolorkami.

A podsumowując:
pszczelarstwo jest dla mnie przyjemnością obcowania z pszczołami, z naturą. Z założenia ma być przyjemnością.Szkoda czasu na jałowe dyskusje. Prawdą też jest to, że jest to wolny kraj i każdy może zrezygnować z bycia na tym forum.Więc zgodnie z sugestią:
Pozdrawiam i żegnam.

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-08, 19:54   

Kolego jak ja dyskutuję to nie odsyłam swoich interlokutorów do jakichś źródeł bo to nie jest prowadzenie dyskusji.Ponad to jest nie kulturalne - nie wierzysz to idź do biblioteki tam wszytko napisane. Podać adres biblioteki ?POD NADZOREM to co dla kolegi to znaczy ? Żyję w Polsce i nie interesuję się niemieckim nadzorem weterynaryjnym - nie widzę powodu.Wiem że odwiedzanie pasiek pobieranie próbek (ze wszystkich rodzin ?) po prostu kosztuje.Nikt nie będzie tego robił za darmochę (?)A prawo w internecie to prawo czy nie ?

Stanisław Zbieg 
Senior Stukacz
pszczelarz

Wysłany: 2011-07-11, 14:11   

Szanowni Koledzy-pszczelarze ! Dziś miałem kontrolę z Inspekcji Weterynaryjnej na okoliczność dania swego czasu ogłoszenia o sprzedaży ramek. Spisano protokół, porobiono zdjęcia ramek wiszących w szafie, policzono je - jako dowód, że ramki nie zostały sprzedane. Tego się spodziewałem.
Również w związku iż pasieka jest w terenie zapowietrzonym dokonano jej przeglądu, kontrolowano ule, pobrano próbki miodu do badań. Na tą okoliczność też spisano protokół.

Pozdrawiam Stanisław Z.

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2011-07-11, 18:35   

Napewno ktoś podkablował. Nie wierze ze weterynarze zajmujący się pszczelarstwem czytają nasze foróm od deski do deski. Ale to dobrze jak bendzie zgnilec to po pierwsze labolatorjum da znać do weterynarza a potem do własciciela pasieki.Ale mam nadzieje ze bendzie wszystko OK. Bo mało odszkodowania dają za zniszczenie pasieki. Pozdrawiam miły_marian

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi