Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
węza plastikowa
Autor Wiadomość
UTP-ROL
Nieśmiały

Wysłany: 2012-01-14, 10:18   węza plastikowa

Witam
Jestem nowy na Forum i mam pytanie związane z węza plastikową proszę o opinie i gdzie można kupić akie cudo? Z góry dziękuję . Pozdrawiam

SKapiko 
Senior Stukacz

Wysłany: 2012-01-14, 20:21   

nie wiem czy ta węza to cudo, cała ramka z węzą są plastikowe i są dużo cięższe nieźli tradycyjne i tyle mojej wiedzy praktycznej na jej temat. Resztę co wiem, to z czasopism i od znajomych, którzy zaniechali jej stosowania, ponieważ są z nimi problemy tego typu, że na samym początku trzeba na niej nanieść cienką warstewkę wosku, ponieważ pszczoły niechętnie ją odbudowują

UTP-ROL
Nieśmiały

Wysłany: 2012-01-18, 11:17   

Kolego gdzie taka węze mozna nabyć???

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-18, 11:25   

Jak z tego "cuda" usunąć ciemną już woszczynę? Jej odbudowa jest możliwa jedynie w b. silnych rodzinach, bo słabe nie bardzo chcą tego dokonać.

Podobnie kombinowano z węzą wygniataną na cienkiej folii dwustronnie pokrytej woskiem. Wszystko jest pięknie, ale schody zaczynają się przy wydostawaniu wosku z takiej węzy.

dkrzysztof10 
Starszy Stukacz

Wysłany: 2012-01-18, 13:24   

Nie polecam kupiłem kiedyś parę ramek z węzą plastikową mocne rodziny odbudowały choć z oporem i kwestia higieny jak ją odkazić itp. w porównaniu z węzą naturalną to przetapiasz i tyle a tutaj to ,, cudo'' tylko problem nigdy nie usuniesz do końca wosku ramki nie opalisz palnikiem. Pozostaje tylko chemicznie , a przede wszystkim to plastik po cholerę pakujemy pszczołą truciznę skoro i tak jest ona już wokół nas jak dla mnie to tylko naturalna węza i nic innego. I jeszcze problem pszczoły robią otwory w plastrach gdzie przechodzą na następny ma to duże znaczenie w czasie zimowi działa to jak wentylacja pomiędzy uliczkami.

robotruten 
Stukacz Junior

Wysłany: 2012-01-18, 17:18   

Według mnie o wiele lepszym rozwiązaniem [do plastiku] byłaby forma do węzy, która tworzyłaby gotowe komórki pszczele. Jednakże podejrzewam, że nie ma czegoś takiego, choć może jestem w błędzie.

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-18, 18:08   

Pytanie - po co?

Może zamiast węzy w postaci gotowych plastrów od razu iść do sklepu po sztuczny miód.

robotruten 
Stukacz Junior

Wysłany: 2012-01-18, 18:49   

a czemu nie, nikt nikomu nie zabroni

ALVIN 
Stukacz Junior

Wysłany: 2012-01-18, 19:10   

sztuczny miód to sobie wiesz co.......

robotruten 
Stukacz Junior

Wysłany: 2012-01-18, 19:29   

Jak kto chce sztuczny do marketu, droga wolna. Ja tam wolę naturalny z własnej pasieki.

UTP-ROL
Nieśmiały

Wysłany: 2012-01-19, 10:12   

Co ma ramka plastikowa do miodu ,nie ma bezpośredniego kontaktu tak samo jak ule styropianowe chodzi o to by szukać nowych rozwiązań które ułatwią pracę i obnizą koszty produkcji

ALVIN 
Stukacz Junior

Wysłany: 2012-01-19, 10:19   

Nie wiem czy wiesz ale nowsze rozwiązania to także wyższa cena więc nie ma mowy o obniżeniu kosztów produkcji

UTP-ROL
Nieśmiały

Wysłany: 2012-01-19, 12:11   

Tak na pewno tylko jak by nie było nowych technologi to byś pszczoły miał w kuszkach lub mieszkał w szałasie i weź się zastanów co piszesz

SKapiko 
Senior Stukacz

Wysłany: 2012-01-19, 12:15   

UTP-ROL napisał/a:
Kolego gdzie taka węze mozna nabyć???

Jeśli poszukasz w internecie to i znajdziesz , ja znalazłem coś takiego

http://www.alibaba.com/sh...foundation.html

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-19, 14:11   

Firma Łysoń sprzedaje plastikowe ramki z plastikową węzą.

Kup, użyj i później napisz jak się sprawuje.

Ja nie wiem jak pozbywać się starej i ciemnej woszczyny.

Ktoś powie, że do kotła z wodą, bo skrobanie raczej nie wchodzi w rachubę. Wyjmując ramki z wody masz całe obrzygane woskiem z resztkami oprzędów.
Chyba, że jesteś tak bogaty, że kiedy woszczyna stanie się ciemna wyrzucisz ramki i kupisz nowe.

Odpowiedz do tematu