Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
JAK WALCZYĆ Z DZIĘCIOŁAMI KIEDY NISZCZĄ RODZINY I ULE ZIMĄ
Autor Wiadomość
robi 
Nieśmiały

Wysłany: 2010-12-12, 16:34   JAK WALCZYĆ Z DZIĘCIOŁAMI KIEDY NISZCZĄ RODZINY I ULE ZIMĄ

Witam wszystkich. Może ktoś z WAS spotkał się z tym problemem i wie jak go skutecznie rozwiązać. Na PODKARPACIU ten problem wystąpił w mojej pasiece i u kolegów. Podobno dzięcioły żyją około 5 lat i mają dobrą pamięć, więc problem będzie powracał co zimę. Możecie sobie wyobrazić dziurę na 5 cm. i huk jaki towarzyszył temu. Jakie szanse ma taka rodzina na przezimowanie ? Marne lub zerowe.

Marcinluter 
Senior Stukacz
Marcin

Wysłany: 2010-12-12, 16:42   

na pasiece powywieszaj płyty CD - na drzewach ,krzewach itp, zrób zdjecia sowy jastrzębia (googlni) i wydrukuj do "koszulki" kartkę ze zdjęciem i powywieszaj na pasiece.

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2010-12-12, 16:57   

Jeszcze mozesz postawić atrape groznego psa z rozdartym pyskiem . Pozdrawiam miły_marian

Stanisław Zbieg 
Senior Stukacz
pszczelarz

Wysłany: 2010-12-12, 17:20   

Kolego "Robi" - kiedyś na forum rosyjskim w podobnych przypadkach pszczelarze stawiali na jednym z uli atrapę dużego ptaka drapieżnego, dość wyraźnie namalowanego. Podobno pomagało.

Spróbować zawsze można.

Pozdrawiam Stanisław Z.

123
Stukacz

Wysłany: 2010-12-12, 17:20   

Marcinluter napisał/a:
na pasiece powywieszaj płyty CD - na drzewach ,krzewach itp, zrób zdjecia sowy jastrzębia (googlni) i wydrukuj do "koszulki" kartkę ze zdjęciem i powywieszaj na pasiece.

A jakiej muzyki Dzięcioły słuchają rapu fanki a może techno

robi 
Nieśmiały

Wysłany: 2010-12-12, 17:59   

Płyty wisiały na czereśni i ptactwo się do nich przyzwyczaja, a psu jak daje jeść to kiedy dostawi trochę i idzie leżeć to zaraz zlatują się sójki i sroki. Może zdjęcia dadzą efekt ZOBACZYMY

Marcinluter 
Senior Stukacz
Marcin

Wysłany: 2010-12-12, 19:41   

123 napisał/a:
Marcinluter napisał/a:

A jakiej muzyki Dzięcioły słuchają rapu fanki a może techno

rap i techno im nie podchodzą ale hip-hop to im odpowiada czasem ,gdy trafią na dobrą nutę to ule w 2 dniach załatwią ;)

[ Dodano: 2010-12-12, 19:43 ]
A jak masz "pióra" ciemne np ze strusia to możesz powbijać je do plasteliny i zawiesić na drzewie może to pomoże....

Fringilla 
Stukacz

Wysłany: 2010-12-12, 21:20   

Jeżeli jest niewiele uli i stoją blisko siebie można je przykryc siatką taką jak się przykrywa wiśnie przed szpakami .Można a nawet trzeba dokarmiac je (sikory dzięcioły ) słoniną smalcem lub jakimkolwiek tłuszczem (odpadowym )kilkaset metrów od pasieki.A do odstraszania najlepiej nadawał by się sokolnik z krogulcem. Sam osobiście bytuje z kilkoma dzięciołami i całym stadem sikorek w przyjaznych stosunkach . Miło popatrzec na tak piękne ptaki a i na wiosnę się odwdzięcza .

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-12, 23:43   

U mnie sikorki i inne latające stwory karmię sadłem w odległości około 20 m od pasieki.

Syte nie będą atakować pszczół.
Jest ich coraz mniej i trzeba im pomagać.

Obelnik 
Starszy Stukacz
Obelnik

Wysłany: 2010-12-13, 10:45   

Ja w odległości ok. 200 m od pasieki karmię ptaki sadłem oraz nasionami oleistymi i pomimo, że pasieka jest praktycznie na skraju lasu nie mam problemów. Mam na pasiece również powieszone płyty ale po pewnym czasie ptaki przyzwyczajają się. Jest jeszcze jedno ważne jak zaczynamy karmić, to pokarm musi być zawsze. Nie może tak być, że np. przez 2 - 3 dni jest pokarm w karmniku a następnie przez kilka dni go nie ma. Jak nie ma pokarmu w karmniku to właśnie wtedy sikory i dzięcioły udają sie do pasieki. Pozdrawiam.

robi 
Nieśmiały

Wysłany: 2010-12-14, 17:01   

Dzięki za WASZE sugestie. Myślę że nie tylko ja z tych doświadczeń skorzystam ..ŻYCZĘ, BY WSZYSTKIM RODZINY PRZEZIMOWAŁY W SPOKOJU

Zachari 
Nieśmiały
www.zachari-ogrody.com

Wysłany: 2011-03-10, 10:23   

Myślę, że te wszystkie strachy na lachy mające odstraszyć dzięcioła działają podobnie jak puszki zawieszone na drutach na krety. Zwierzęta to nie idioci. Nie przestraszą się tych śmiesznych prowizorek bo mają swój rozum.

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-10, 10:45   

Jeszcze większy rozum posiada Natura, bo to ona kieruje wszystkim. Pszczołami i dzięciołami również.

Odpowiedz do tematu