malowanie ula

Moderator: krzysglo

edwin
Stukacz
Stukacz
Posty: 72
Rejestracja: 2009-06-18, 18:50
Lokalizacja: opole

malownie uli.

Post autor: edwin »

Pax Zbieram propolis brudny do puszki od konserwy, mogą być domieszki wosku. Na pustych magazynach w szopie roztapiam nagrzewnicą ten kit i rozprowadzam szpachlą na zewnątrz ścian. Materiał najnaturalniejszy dla pszczół, koloru rodowitego pomieszczenia - barci. Tylko trochę więcej czasu tracę niż pędzlem jakąś farbą pomachać. Ale na pewnie naturalniej. z Bogiem: Edwin
edwin

ALVIN
Stukacz Junior
Stukacz Junior
Posty: 49
Rejestracja: 2012-01-12, 12:46
Lokalizacja: skawina

Post autor: ALVIN »

Ja maluje lakierem < chlorokauczukiem> i nic sie pszczołom nie dzieje, jak lakier dobrze wyschnie to żadnego zapaszku nie ma, jeśli ktoś będzie zainteresowany to mogę umieścić zdjęcie
Biedna pszczółka ginie marnie BIJ na alarm gdzie popadnie w prasie , radiu , telewizji co by wszyscy zrozumieli &#8230;jak ta złota kropla zdrowa .

Pan_Pszczelarz
Obserwator
Obserwator
Posty: 1
Rejestracja: 2020-04-18, 13:47

Re: malowanie ula

Post autor: Pan_Pszczelarz »

Drewniane najpierw najlepiej jest oczyścić, później pomalować pokostem lnianym "na ciepło" z rozpuszczalnikiem (może być terpentyna balsamiczna), a na to jakąś farbą nawierzchniową zawierającą jak najmniej LZO czyli lotnych związków organicznych, więcej o takich farbach możecie przeczytać tutaj - https://beego.pl/malowanie-oraz-impregnowanie-uli-poradnik.
Styrodurowe i styropianowe maluje się tylko i wyłącznie farbami wodorozcieńczalnymi, ponieważ rozpuszczalniki winylowe, epoksydowe, poliuretanowe mogą "rozpuścić" styropian.
Poliuretanowe można malować większością dostępnych farb, trzeba jednak pamiętać, żeby wcześniej odtłuścić powierzchnię

złotokujaw
Obserwator
Obserwator
Posty: 4
Rejestracja: 2020-04-17, 10:09

Re: malowanie ula

Post autor: złotokujaw »

a jakby ule opalić z zewnątrz metodą Shou Sugi Ban, oczyścić szczotką drucianą i wetrzeć olej lniany?

ODPOWIEDZ