Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie pasieki
Autor Wiadomość
nemrod2
Nieśmiały

Wysłany: 2009-05-09, 18:26   Ubezpieczenie pasieki

Witam.Mam pytanie?czy kolegom jest znana firma ubezpieczająca pasiekę od wytrucia środkami ochrony roślin.Jeżeli tak będe wdzięczny za wiadomość.Pozdrawiam.

Radek73 
Senior Stukacz

Wysłany: 2009-05-09, 19:00   

trudna sprawa kol nemrot2 ...z tego co wiem żadna firma nie podejmuje się tego rodzaju ubezpieczeniem.... ale warto popytać w kole.....kiedyś było inaczej ,wystarczyło zgłosić do okręgowego lekarza weterynarii do stwierdzenia ...ale może się mylę ........pozdrawiam...

bee 
Nieśmiały
3 x Praca

Wysłany: 2009-05-09, 20:16   

nie no może jakbyś zapytał jakiegos agenta ubezpieczeniowego to by się coś może znalazło. Albo sie mi kojarzy albo na stronie polanki był jakiś odnośnik z ofertą jakiegoś ubezpieczyciela

nogoglaszczka76 
Stukacz Junior

Wysłany: 2009-05-10, 20:23   

Ja coś znalazłem,a właściwie żona.Byliśmy dzisiaj w gościach,a tam na lodówce kalendarz PZU 2009 maj i taka reklama:cytuję"Ubezpieczenie pasiek

Wśród szerokiej gamy ubezpieczeń rolnych oferowanych przez PZU znajduje się również ubezpieczenie pasiek.Ubezpieczeniem tym są objęte zarówno ule jak i rodziny pszczele od ryzyka zatrucia pszczół,uszkodzenie lub zniszczenie przez ogień,powódź,huragan i piorun,a także przez osoby trzecie.Ubezpieczenie obejmuje także szkody powstałe podczas transportu pni na pożytki.Ubezpieczenie może również obejmować kradzież pni pszczelich lub kradzież rodzin pszczelich z uli."

koniec cytatu.
Ze swojej strony mam prośbę,gdybyś korzystał z tego napisz ile chcą od ula.
Michał

Andrzewo 
Obserwator
... Cierpliwosc cnotą pszczelarzy ...

Wysłany: 2009-06-28, 21:44   

Właśnie, a'propos ubezpieczeń, jak jest z ubezpieczeniem od użądleń? Słyszałem ze osoba trzecia która została pożądlona możne domagać się odszkodowania od pszczelarza, i podobno można się ubezpieczyć na taka ewentualność ... ??

beniamin82 
Starszy Stukacz
początkujący pszczelarz...pszczoły po dziadku

Wysłany: 2009-06-28, 22:46   

Andrzewo napisał/a:
jak jest z ubezpieczeniem od użądleń?

U nas w kole zawsze można się ubezpieczyć od takiej ewentualności, zdaje się tato płacił jakieś 3zł od ula.

SKapiko 
Senior Stukacz

Wysłany: 2009-07-12, 17:29   

Trochę więcej bo 5 od pasieki a za pasiekę uważa się ilość pni do 50 rodzin czyli jeżeli np. na jednym pasieczysku stoi 55 rodzin to już jest dwie pasieki

birkut
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-25, 09:48   

i naprawdę warto się ubezpieczyć , - miałem właśnie przypadek że pszczółki pożądliły sąsiada(wylewał na siebie hektolitry jakiegoś paskudstwa niby perfum) wsciekał sie wiec podałem mu adres mego ubezpieczyciela, korespodencja była trojstronna ja byłem informowany o wszystkich ustalenia ubezpieczyciela ,oprócz wysokości odszkodowania, otrzymałem ją juz po przyznaniu jej , otrzymał za 3 żądła 3 tyś. zł. i w bezczelny sposób przyszedł i powiedział ze w nastepnym roku tez by sie mu coś takiego przydało, tylko ze zapowiedziałem ze jezeli sprubuje to zrobie wszystko aby musiał oddac to co dostał, wiec odszedł od projektu a ja pszczółki cofnołem od jego płotu na 10,5 m,(napisałem do ubezpieczyciela ze powinni konsultowac z ubezpieczonym wysokosc odszkodowania) 300zł. miałby az nadto

beniamin82 
Starszy Stukacz
początkujący pszczelarz...pszczoły po dziadku

Wysłany: 2009-07-25, 16:06   

Mam pytanko, czy ubezpieczyciel sprawdza czy masz wywieszoną tabliczkę ostrzegawczą??

Pytam bo mi jakieś wandale(pewnie młodzież) już dwie zerwały, i się zastanawiam co z tym fantem zrobić. Myślałem już poidełko z tyłu zawiesić i podawać sytę miodową przez tydzień.
Jakby przyszli to by się może wystraszyli i już więcej nie odrywali.

birkut
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-25, 21:03   

ja ubezpieczam się przez koło pszczelarzy bo taka zbiorowa forma jest tania indywidualnie pewnie będzie droższe a żadnych tabliczek nie wywieszam i nikt mnie tego nie sprawdzał

iwan giżycko
Obserwator

Wysłany: 2011-02-11, 22:13   

witam koledzy. ja ubezpieczyłem pasiekę w tamtym roku w PZU i kwota jaką musiałem na ten cel wydać to 46zł tylko od razu mówię trzeba dla agenta powiedzieć że ubezpieczenie ma być na najniższą kwotę (100tyś) bo jak sie nie powie to wcisną najdroższą

dkrzysztof10 
Starszy Stukacz

Wysłany: 2011-02-13, 13:54   

Cytat:
witam koledzy. ja ubezpieczyłem pasiekę w tamtym roku w PZU i kwota jaką musiałem na ten cel wydać to 46zł tylko od razu mówię trzeba dla agenta powiedzieć że ubezpieczenie ma być na najniższą kwotę (100tyś) bo jak sie nie powie to wcisną najdroższą

Ale proszę powiedzieć od czego pan ubezpieczył ??? od powodzi, kradzieży, zatrucia proszę o odpowiedz

Obelnik 
Starszy Stukacz
Obelnik

Wysłany: 2011-02-21, 09:36   

Koledzy ubezpieczenie zbiorowe w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych prowadzone w kołach w kwocie 5 zł do 60 rodzin, a za każde następne 60 rodzin dodatkowo 5 zł jest ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej pszczelarza. Dotyczy odpowiedzialności cywilnej ubezpieczonego za szkody wyrządzone przez pszczoły. Nie dotyczy strat poniesionych przez pszczelarza np. w wyniku powodzi itp. Pozdrawiam

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-21, 10:50   

Obelnik napisał/a:
Koledzy ubezpieczenie zbiorowe w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych prowadzone w kołach w kwocie 5 zł do 60 rodzin, a za każde następne 60 rodzin dodatkowo 5 zł jest ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej pszczelarza. Dotyczy odpowiedzialności cywilnej ubezpieczonego za szkody wyrządzone przez pszczoły. Nie dotyczy strat poniesionych przez pszczelarza np. w wyniku powodzi itp. Pozdrawiam

Czy ktoś kiedyś skorzystał z takiego ubezpieczenia?

Mnie się wydaje, że z tym OC pszczelarzy jest jak z ptasią grypą. Zachęcają do szczepienia, i tak chorują szczepieni i nieszczepieni z tym, że szczepieni przechodzą chorobę ciężej.

Czy ktokolwiek czytał na jakich warunkach jest ubezpieczany, kiedy i za co wypłacane jest odszkodowanie. Przecież takie ubezpieczenie jest płaceniem w ciemno.
Dziwna formuła "Ubezpieczenie zbiorowe". Zbiorowy, to może być seks. Ubezpieczając się powinienem poznać warunki i podpisać zgodę na taką a nie inną polisę. Przecież tylko polisa jest dokumentem uprawniającym do otrzymania odszkodowania. Czemu nie ma zbiorowych ubezpieczeń komunikacyjnych. Przecież aut jest więcej niż pszczelarzy i każdy ma polisę.

Obelnik 
Starszy Stukacz
Obelnik

Wysłany: 2011-02-21, 11:35   

avico, każde koło w KZP otrzymuje przed ubezpieczeniem od TUW warunki ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w których zawarte są obowiązki towarzystwa, obowiązki ubezpieczającego i ubezpieczonego oraz zasady ustalania rozmiaru szkody oraz ustalenia i wypłata odszkodowania. Każdy członek koła jest z tym dokumentem zapoznawany na zebraniu. Ubezpieczenie jest dobrowolne, kto chce się ubezpieczyć to się ubezpiecza nie ma przymusu.

Odpowiedz do tematu