Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
siatka
Autor Wiadomość
tomaros1 
Stukacz Junior

Wysłany: 2009-03-13, 10:23   siatka

Witam nie mam pojecia gdzie kupic siatke z drobnymi oczkami(metalowa) aby np. wykonac iozolator do poddawania matek, lub zrobic osiatkowana dennice

Za informacje dziekuje

Stanisław Zbieg 
Senior Stukacz
pszczelarz

Wysłany: 2009-03-13, 12:30   

Odpowiadam Kol."Tomaros!" - na izolator do poddawania matek nie musi być drobna siatka metalowa. Są w handlu w sklepach ogrodniczych lub technicznych bardzo dobre, dość sztywne wytłaczane siatki białe z masy plastycznej - wałek szer. chyba 1,oo metrowej szerokości, cena cca 10,oo zł/mb.

Natomiast na dennicę z uwagi na gryzonie siatka powinna być metalowa, bardzo dobrze gdyby to była z "nierdzewki"- ale taka jest b.droga. Można stosować ocynkowaną w najgorszym przypadku i można ją pomalować lakierem do kontaktu z żywnością.

Pozdrawiam :705: Stanisław Z.

apacz
Nieśmiały

Wysłany: 2009-03-13, 16:15   

Ja kupuje siatkę na dennice tutaj: http://www.allegro.pl/ite...ntylacyjna.html
Siatka aluminiowa ,dość wytrzymała.Mi gość ciął na formaty 100/45 cm i to kosztowało mnie 22,5zł.Ma także nierdzewną ale to już koszt takiego formatu 36zł.

Stanisław Zbieg 
Senior Stukacz
pszczelarz

Wysłany: 2009-03-13, 17:39   

Kolego "Apacz" - wydaje mi się, że oczka w tej aluminiowej siatce są za duże i pszczoła może przejść w obu kierunkach. Ponadto jak wygląda ostrość brzegów tego nacięcia ? Czy przypadkiem nie będzie kaleczyć odnóży pszczół ? Jak wiemy aluminium nie jest stosowane za granicą i od roku 2004 są wycofywane wszelkie konwie i naczynia mające kontakt z miodem..

Pozdrawiam :705: Stanisław Z.

apacz
Nieśmiały

Wysłany: 2009-03-13, 17:58   

Trzeba zauważyć że oczko jest w formie rombu i te wymiary 3,5mm/5mm są w najszerszych miejscach a milimetr bliżej już są odpowiednio mniejsze.Jeszcze mi pszczoła podczas transportu nie przeszła.
A co do aluminium to wiem że reaguje z miodem ale jak to ma się do podłogi w ulu?
Poza tym np.firma sułkowski w swoich ulach stosuje siatkę aluminiową.
Pszczoły nie kaleczą sobie nóżek co zaobserwowałem przy stosowaniu (dawno temu) siatki plecionej-po prostu niektórym pszczołom nóżki zostawały.
Jak ktoś chce zainwestować parę groszy więcej- jak pisałem wyżej gośc ma też nierdzewną i wtedy wszystko będzie lux.Mi wystarcza aluminiowa.

[ Dodano: 2009-03-13, 18:04 ]
a jeszcze jedno : taki wymiar oczek ma tę zaletę że jak ktoś buduje dennicę wielofunkcyjną , z poławiaczem pyłku nie ma potrzeby stosowania siatki odgradzającej pyłek-po prostu będzie nią podłoga.

Odpowiedz do tematu