Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Folia zamiast listewek
Autor Wiadomość
Fred1
Senior Stukacz

Wysłany: 2009-03-04, 19:36   

zamiast beleczek nakrywasz folią grubą[workową]po oklejeniu kitem zwiniesz,wkładasz do zamrażalnika po wychłodzeniu poszeleścisz i jest na tacy

Arek250 
Nieśmiały

Wysłany: 2009-05-06, 07:44   

wygląda na spam

mariuszsobantka 
Nieśmiały

Wysłany: 2009-05-06, 14:07   

Arek250 masz racje tylko o pszczolach to on raczej nie pisze.Moze administrator wysle go na urlop.

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2009-05-07, 21:28   

Ludzie piszcie w naszym jezyku nie kazdy skonczył uniwerek.Pozdrawiam miły_marian

henrmiko 
Senior Stukacz

Wysłany: 2009-05-07, 21:35   

Fred1 napisał/a:
zamiast beleczek nakrywasz folią grubą[workową]po oklejeniu kitem zwiniesz,wkładasz do zamrażalnika po wychłodzeniu poszeleścisz i jest na tacy

Jest to najlepszy w miarę higieniczny sposób pozyskiwania propolisu z powałek uli.

telok 
Starszy Stukacz

Wysłany: 2009-05-08, 19:47   

Ta foliowa powalka ma byc caly rok, czy tylko w sezonie letnim?

Radek73 
Senior Stukacz

Wysłany: 2009-05-08, 20:14   

daj se spokój z folią...lepsze jest grube płutno lniane złorzone na pół efekt ten sam a w ulu nie będziesz trzymał jakiegoś tekstylnego paskudztwa :685: :685: :685:

marpi4 
Nieśmiały

Wysłany: 2009-08-19, 13:40   

Tak samo stosuje folie paraprzepuszczalną, folia jest praktyczniejsza w pozyskiwaniu propolisu, łatwiej dostaś sie do pszczół i nie trzeba usuwać pojedyńczych beleczek w trakcie przeglądu i jeszcze nie mam wilgoci w ulu

Marcinluter 
Senior Stukacz
Marcin

Wysłany: 2009-08-19, 14:58   

FAkt z zdejmowaniem beleczek ale czy pszczelarstwo to dziedzina ,która jest ograniczona do minimum w kożystaniu paskudctw 21wieku??
JA tam mam beleczki i też mi sie dobrze pracuje....JA kocham pszczółki i traktóje je jako hobby więc z moją 20 pniowa pasieka nigdy nie zastosuje foli w ulach zwłaszcza że wydziela toksyny ,które mmogą być szkodliwe dla matki ale ty wiesz ,że folia jest zrobiona z metnu sprężonego iw temp.1200*C hmmm ty masz ule--ule gazowe":(

birkut
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-19, 22:24   

a ja zamiast beleczek stosuje deseczki tak ze wrazie czego pszczoły po dojsciu do powałki mają szanse przejscia na plastry z pokarmem z boku

Stantom20 
Stukacz Junior

Wysłany: 2009-08-24, 21:02   

Tak sie zastanawiam czy kolega na tych deseczkach ma namalowany kierunek w kturą strone mają skręcić aby nie podzielić kłębu i jakie to obszerne gniazda praktykuje że biedne pszczoły przy dwócyfrowych mrozach muszą szukać po bokach pokarmu

BoCiAnK 
Senior Stukacz
Pasieka Ambrozja

Wysłany: 2009-09-08, 08:35   

Radek73 napisał/a:
daj se spokój z folią...lepsze jest grube płutno lniane złorzone na pół efekt ten sam a w ulu nie będziesz trzymał jakiegoś tekstylnego paskudztwa :685: :685: :685:

Z Całym Radku szacunkiem ale ile wytrzyma Ci to Lniane płótno ?? sezon ?? pszczoły poprzegryzają je bardzo szybko
>>>>> Tu w tym temacie w pierwszym poście jest skan z pszczelarstwa Kolego Aviko<<<< o płótnie przetestowałem je w tym roku i zakupiłem jest bardzo dobre i na lata
Aby skan odczytać (trzeba być zalogowanym )

Odpowiedz do tematu