Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
ule styropianowe
Autor Wiadomość
rafał pietrzak
Obserwator
rafał

Wysłany: 2008-09-05, 01:56   ule styropianowe

od jakiego producenta sa lepsze ule
kupiłem 5 uli od łysonia ale dostałem inne niż były na jego stronie. Robi nową wersje oszczędza na materiale kosztem jakości. Korpusy na zdjęciu mają niewiele miejsca na uchwyt a w tych które przysłał ubytek jest już 2/3 powierzchni ścianki i gruboś ścianki wynosi ok 1.5 cm i tylko na rogach jest grubiej i jak on może mówić o izolacji cieplnej gdy będzie coraz cieńsza ścianka a dennica to prawie nie ma lotki i pszczoły nie mogą trafić. jak ktoś chce kupować od niego jakiś sprzęt to niech się zastanowi bo ja już nic nie kupię od nich.

zenek10 
Stukacz Junior

Wysłany: 2008-09-06, 18:57   

Dla mnie ul styropianowy to nie ul .Prawdziwy ul , to ul drewniany.Chyba nie jestem orginalny , ale nie mam takiego problemu jak kolega Rafał :706:

rafał pietrzak
Obserwator
rafał

Wysłany: 2008-09-06, 19:50   

też pracuję na ulach drewnianych ale chciałem sprawdzić jak się pracuje na styropianach bo ule drewniane są troche dla mnie ciężkie przy 100 pniach można się troche zmęczyć
styropiany sa lekkie i można je przystosować modyfikować w zależności od sytuacji jest dużo części pomagających w pracy.

[ Dodano: 2008-09-06, 20:04 ]
rafał ,

SKapiko 
Senior Stukacz

Wysłany: 2008-09-14, 21:46   

Nie 1,5 cm lecz 2,2 cm a jeśli prowadzisz 100 pniową pasiekę to powinieneś wiedzieć już prawie wszystko o zimowli i to że ul to schronienie przed wiatrem i wilgocią, dodam do tego taką ciekawostkę ; w jednej miejscowości na Lubelszczyźnie w ciepły wiosenny dzień koło mostu zrobiło się dość hałaśliwie okazało się że pod mostem na dość ruchliwej drodze zimowała rodzina pszczela, zimę przetrwała w dość dobrej kondycji pomimo hałasu i drgań.

Leja Józef
Nieśmiały

Wysłany: 2009-02-14, 20:37   

Ule styropianowe od p. Łysonia są dobre. Nie mierzyłem grubości ścianki ale pszczoły dobrze zimują i miodu też dają jak z innych uli. Są lekkie i doskonałe do wędrówki. Użytkuję właściwie same korpusy, bo dennice, daszki, maty górne i zacieśniające sam wykonuję i dodając trochę materiałów naturalnych polepsza się klimat w ulu. Poza tym pozostaje mi parę złotych w kieszeni. Według mnie te ule mają dużą wadę - są całkowicie za drogie.

SKapiko 
Senior Stukacz

Wysłany: 2009-02-15, 18:43   

Dennica jest niedopracowana a szczególnie głęboka, pszczoły potrafią z tyłu zrobić sobie dodatkowe wyjście, nadaje się tylko do poławiaczy pyłku.

Leja Józef
Nieśmiały

Wysłany: 2009-03-23, 08:35   

Ja wykonuję dennice drewniane i z zewnątrz pokrywam blachą aluminiową, aby nie malować.Także mogę potwierdzić o niedopracowaniu dennic styropianowych.

Odpowiedz do tematu