Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Walka ze zgnilcem
Autor Wiadomość
mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2011-03-23, 10:12   

Na tych zdienciach to nie jest zgnilec Zgnilec ma czerw zapadniete wieczka i larwa gnije pod wieczkiem . A tu mamy pszczoły kture weszły do komurek i zamarły. Pozdrawiam miły_marian

SKapiko 
Senior Stukacz

Wysłany: 2011-03-23, 20:33   

taki widok w silnej rodzinie może jedynie świadczyć, tylko jedynie o nosemozie, ta rodzina pomimo, że w ulu może jest jeszcze sporo zapasów zginęła z głodu dlatego, że była za słaba

Piszczałka 
Obserwator

Wysłany: 2011-06-26, 13:51   

W ramach ogłoszeń parafialnych:
http://www.limanowa.in/wydarzenia/news,4605.html
Mamy zgnilca na swoim terenie.

Jak z nim walczyć?

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2011-06-26, 16:05   

Zgnilec amerykanski jest chorobą czerwiu. Mozna leczyc ale profilaktycznietak w skrucie. Trzeba połonczyc 2 rodziny obok siebie pszczoły wybiorą lepszą matkie. Po tygodniu strzącha się pszczoły do rojnicy wkładajac wkładkie papieru tak 2/3 pszczół i zabiera się matkie i daje się do ciemnej piwnicy matka w klateczcez pszczołami na 2 doby czyli 48godz,W tym czasie dezyntefekuje ul soda kaustyczna 3 kg na 100 l wody. Po 2 dobach osadza się pszczoły z rojnicy na starym miejccu ale tylko na samejwezie i nowe ramki i podkarmia się pare kg cukru 1 na1 Z klateczki wypuszcza sie matkie a pszczoły z klatki sie zabija. Pszczoły wysypuje sie przed ul na podstawiony pomost wydezynkowany i pszczoły pojdą do ula do swojej matki. Wkładkie papieru się pali bo naniej sa zarazki zgnilcz z wydalonym kałem pszczelim. Dezyfekuje się rojnice w sodzie. . Odstawiony macierzak bo w nim jest tylko pszczoła ulowa 1/3 założą mateczniki i po 24 dniach jak sie unasienji matka i wygryzie się czrw daje sie matkie do klateczki i reszta pszczoły co jest w ulu do rojnicy na 48godz, ul dezyfekcja i pszczoły tak samo jak poprzednio na sama weze z nowymy ramkamy podkarmiamy. Mamy znowu 2 rodziny na nowej woszczyznie. Stare ramki sie pali z starą woszczyzną. Ja tak zastosowałem i rodziny sie uratowały tylko troche było roboty i wydatku grosza. Bo jak się zgłosi do weterynarza to pasiekie spali i marne da odszkodowanie. Pozdrawiam miły_marian

qq Andrzej 
Stukacz Junior
Andrzej

Wysłany: 2011-06-26, 18:43   

mily_marian napisał/a:
Zgnilec amerykanski jest chorobą czerwiu. Mozna leczyc ale profilaktycznietak w skrucie. Trzeba połonczyc 2 rodziny obok siebie pszczoły wybiorą lepszą matkie. Po tygodniu strzącha się pszczoły do rojnicy wkładajac wkładkie papieru tak 2/3 pszczół i zabiera się matkie i daje się do ciemnej piwnicy matka w klateczcez pszczołami na 2 doby czyli 48godz,W tym czasie dezyntefekuje ul soda kaustyczna 3 kg na 100 l wody. Po 2 dobach osadza się pszczoły z rojnicy na starym miejccu ale tylko na samejwezie i nowe ramki i podkarmia się pare kg cukru 1 na1 Z klateczki wypuszcza sie matkie a pszczoły z klatki sie zabija. Pszczoły wysypuje sie przed ul na podstawiony pomost wydezynkowany i pszczoły pojdą do ula do swojej matki. Wkładkie papieru się pali bo naniej sa zarazki zgnilcz z wydalonym kałem pszczelim. Dezyfekuje się rojnice w sodzie. . Odstawiony macierzak bo w nim jest tylko pszczoła ulowa 1/3 założą mateczniki i po 24 dniach jak sie unasienji matka i wygryzie się czrw daje sie matkie do klateczki i reszta pszczoły co jest w ulu do rojnicy na 48godz, ul dezyfekcja i pszczoły tak samo jak poprzednio na sama weze z nowymy ramkamy podkarmiamy. Mamy znowu 2 rodziny na nowej woszczyznie. Stare ramki sie pali z starą woszczyzną. Ja tak zastosowałem i rodziny sie uratowały tylko troche było roboty i wydatku grosza. Bo jak się zgłosi do weterynarza to pasiekie spali i marne da odszkodowanie. Pozdrawiam miły_marian

Miły-Marianie , Ty piszesz o cichym leczeniu pasieki bez informowania PLW , to można rzec jest karygodne i gdyby PLW wszedł do takiej pasieki na terenie zapowietrzonym to i tak kazłaby jak Napisałes ,spalić i wypłaciłbyodszkodowanie. Oczywiście gdy niejest zatajana taka wiadomość. Natomiast gdyby stwierdzono ze niestety zataiłeś to jeszcze grożą konsekwencje .
Dlatego Radziłbym się grubo zastanowić którą z opcji wybrać.
Bo wielokrotnie pisali już różni paszczelarze ża w sądzie PSZCZELARZ był KIMŚ któremu można zaufać, bo w Twoich słowach stajemy się niestety tymi co kłamią ,oszukują i Bóg wie co jeszcze . Czyli Kim Mamy być , jak uważacie ?
Opinie się buduje latami ,a stracić można w jedną chwilę.

Pozdrawiam

daro
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-26, 19:15   

Może kol. Marian słabo pisze,ale ja przeczytałem co napisał i zrozumiałem - profilaktycznie. Tak więc nie czepiaj się qqAndrzej starszego człowieka że nie rozumiesz co napisał.Chrzanisz też o opinii o pszczelarzach jak bywszy tu birkut.A co do PWL to facet nie rozśmieszaj z tym nadzorem pasiek.Żeby to nie było jak z tymi hiszpańskimi ogórkami. A jak nie to proste - tu Avico na mnie napadnie- sprowadzanie prywatnie matek bez zezwoleń czort wie skąd.Taki to nadzór weterynaryjny.

Odpowiedz do tematu