Miód z soków owocowych

Moderator: krzysglo

dark210
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: dark210 »

Witam, czytam coraz więcej o pszczółkach i o wszystkim co z nimi związane, tydzień temu oglądałem film o produkcji ziołomiodów:

http://bartnik.pl/pl/component/video/?id=33

i tak sobie myślę że mogły by być dodatkowym sposobem na poprawienie opłacalności w pasiece ale pytanie, co będzie jak wyprodukuję taki specyfik i nie sprzedam, więc tu nasuwa się pytanie :
ile taki ziołomiód z cukru może stać w słoiku ?? jaki jest termin ważności czy on czasem nie sprzedany i nie spożyty od razu nie sfermentuje mi szybko ? ktoś tu pisał że ma już 2 lata taki nie sprzedany ale czy on się nadaje jeszcze do konsumpcji bo z tego co mi wiadomo fałszowane miody cukrem potorfia fermentować szybko, więc taki ziołomiód co jest cały z cukru pewnie jeszcze szybciej ??
czy ma ktoś może doświadczenie w tym względzie ??

Pozdrawiam

daro

Bluźnierco!!!!!!

Post autor: daro »

Nie nazywaj cukru miodem tak jak gówna nie nazywa się cukierkiem.Wymysł czasów erzacu i wyrobów czekoladopodobnych.Polskie prawo wyraźnie określa co możemy nazywać MIODEM !

kalope
Obserwator
Obserwator

Post autor: kalope »

Witam.
Interesuje mnie wytwarzanie ziołomiodów na własne potrzeby.
Docelowo planuje wyeliminować z domowego jadłospisu cukier i zastąpić go przez różne ziołomiody.
W tym roku zrobiłem próbę z ziołomiodem porzeczkowym i jestem z niego bardzo zadowolony.
Pszczółki w okresie bezpożytkowym wyprodukowały mi smaczny miodzik owocowy, odbudowały sporo ramek i bardzo ładnie się rozwinęły.
Następny planuję zrobić z owocu czarnego bzu i może z głogu jednak nie wiem jak się za to zabrać bo te owoce późno dojrzewają.
Gdyby ktoś miał doświadczenie lub wiedzę w tym temacie to bardzo proszę o pomoc.
Wiem że tematy związane z ziołomiodami są mocno zaszczuwane, więc jeśli ktoś nie chce pisać na forum to bardzo proszę o kontakt na PW lub email.

martiryb
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: martiryb »

Pewnie możesz zamrozić owoce lub wsadzić do słoików i zagotować a użyć w nowym sezonie.

Moim zdaniem szkoda pszczół na ziołomiody. Lepiej zrobić sobie kompot/wywar/nalewkę dolewać do wody i słodzić normalnym miodem.

Awatar użytkownika
arqqq
Obserwator
Obserwator

Post autor: arqqq »

Moim zdaniem to jest sprawa dla specjalisty z tej dziedziny... Dzięki temu wielu problemów można sobie oszczędzić.
Niektórzy ludzie, choćby mieli wszystko, nigdy nie będą szczęśliwi. Inni nie mają nic, a potrafią cieszyć się życiem.

Awatar użytkownika
karol554
Obserwator
Obserwator

Post autor: karol554 »

Ja bym zostawił ten temat specjaliście z tego obszaru tematycznego... Moim zdaniem to może być naprawdę dość dobre rozwiązanie ;)
Ptak potrzebuje i długich, i krótkich piór, by móc latać.

Njikeji82
Obserwator
Obserwator

Post autor: Njikeji82 »

Ja uwielbiam ziołomiody często kupuje na http://zielarzradzi.pl/

ODPOWIEDZ