Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Miód z soków owocowych
Autor Wiadomość
Radek73 
Senior Stukacz

Wysłany: 2010-01-26, 20:48   

JOŁ JOŁ ja w tym roku zrobię :701: miód z rabarbaru .... co ?? :706: :706: :706: :706: :706: co wy na to ? A tak poważnie to na ziołomiodek trzeba mieć zbyt już wcześniej ,, pszcoły się zdzierają a zbytu brak .... miód to miód .. a fałsz to już nie to samo ... ale każdy robi co uważa jego wola .... Pozdrawiam :685: :685:

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2010-01-27, 12:39   

A kto ci kupi kwasny miód z rabarbaru. Niepsuj opjinie pszczelarzom. Pozdrawiam miły_marian

Radek73 
Senior Stukacz

Wysłany: 2010-01-30, 15:56   

Panie Marianie jak tak dalej będzie to i szczawiowego miodu się doczekamy ... Mamy zdolnych genetyków ........... :702: :702:

karolina6691
Obserwator

Wysłany: 2010-02-01, 20:29   

w 2008 dawalem do podkarmienia sok malinowy/zaprawa do piwaf.cymes/ koledze co ma pijalnie zawieruszyly sie 3 butle po 5 l.i stracily okres do spozycia /chcial to wylac/,wlewalem kazda butle do 1 l. wrzadku i mieszalem /balem sie o substancje konserwujace i tak podawalem do podkarmiaczek,pobieraly bardzo chetnie/dalem druga z samym syropem cukrowym wolaly malinowy,na tymbardzo dobrze przezimowaly i mialy dobry rozwoj wiosenny- ale tego jako miod nie mozna nazwac, ale do zimowli sie nadaje

[ Dodano: 2010-02-01, 20:34 ]
i oczywiscie to jest droga metoda/ 5l.syrop -25zl.

SKapiko 
Senior Stukacz

Wysłany: 2010-02-02, 20:34   

w tej zimie na tym czymś nie dałyby rady poprzednia była dość łagodna i pszczoły miały możliwość oblotu oczyszczającego, ja na pewno bym tego nie dał na zimę

rostewit 
Starszy Stukacz
rostewit

Wysłany: 2010-02-15, 14:57   

Z tymi sokami mogą powstać ciekawe mieszanki, nie wiem tylko po co? Zmieszać przed spożyciem soczek z miodem i smak będzie chyba podobny, a za to nie zanieczyści się miodu w ulu. Słyszałem jak opowiadał pewien pszczelarz, że jego pszczoły znalazły pożytek
dla siebie na polu po ścięciu cebuli (wytworzyła się zielona maź).Można się domyślić jaki zapach płynął z uli.
Radzę nawet nie wspominać klientom o takim produkcie, dojdą do wniosku że jednak pszczelarze "mieszają miody". Lepiej nie stwarzać takich podejrzeń.
Pozdrawiam!!!

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2010-02-15, 21:08   

Rostewit masz racje nie stwarzajmy podejzen dawanie jakis swinst na zime albo mieszanie syropu z przyniesionym nektarem to nie godzi pszczelarza. Te forum czyta bardzo duzo gosci i co oni pomyslą o prawdziwych pszczelarzach. Opjinie bardzo atwo popsuc gozej z naprawo. Pozdrawiam miy_marian

Obelnik 
Starszy Stukacz
Obelnik

Wysłany: 2010-02-15, 22:01   

Koledzy miód to jest miód w wszelkie soki służące do przerobienia przez pszczoły nie są miodem tylko substytutem miodu.Może się ktoś obrazić ale taka jest prawda. Pszczelarz ma być pszczelarzem a nie trzymaczem pszczół czyli jak ktoś napisł wcześniej taboretem. Przepraszam jeżeli kogoś obraziłem.

Stanisław Zbieg 
Senior Stukacz
pszczelarz

Wysłany: 2010-02-16, 10:18   

Szanowni Koledzy ! Cwaniaków nigdzie nie brakuje. Jak wiadomo czytam różne fora zagraniczne. Jakieś dwa-trzy lata temu opisywano pewne zdarzenie w dużym mieście - otóż pewien sprzedawca oferował miód jabłoniowy i cytrynowy. Okazało się, że te metalowe nakrętki moczył dość długo w szamponie do włosów "Zielone jabłuszko" a te drugie też w jakimś innym płynie o zapachu cytrynowym. Nakrętki te od wewnątrz nabrały tych zapachów. Zakręcał je na normalny miód kwiatowy, który po kilku dniach nabierał tego zapachu.
Został przyłapany na tej kombinacji i poniósł konsekwencje karne.

Pozdrawiam Stanisław Z.

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2010-02-16, 15:27   

No i dobze mu. Oszustwo nie opłaca się i kantowanie na jakosci miodu. Prawda i sprawiedliwosć wypłynie z miodu. Pozdrawiam miły_marian

SKapiko 
Senior Stukacz

Wysłany: 2010-02-16, 19:31   

takich kombinatorów jest wszędzie pełno nawet z miodu rzepakowego potrafią zrobić miód gryczany, taki przypadek był opisany na łamach '' Pszczelarstwa '' kilka lat temu

rostewit 
Starszy Stukacz
rostewit

Wysłany: 2010-02-16, 22:05   

A co koledzy myślicie o dodawaniu różnych ziół do pokarmu zimowego? Znam pszczelarza który do syropu cukrowego dodaje piołun i jeszcze coś innego (jako lekarstwo). Kiedyś nawet przyniósł mi piołun do domu, ale go nie dałem pszczołom,bo się bałem że będą miały problem z trawieniem. Spotkałem w czasopismach przeciwstawne opinie i nie mam wyrobionego zdania na ten temat.
Pozdrawiam!!!

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2010-02-17, 12:28   

O ile się niemyle to piołun jak damy do syropu to pobudza rozwolnienie. A to chyba jest nie wskazane zeby nasze pszczółki latały w krzaki i to jewsze w zime. Pozdrawiam miły_marian

Alex23p 
Nieśmiały

Wysłany: 2010-02-17, 17:34   

Witam!
Na temat ziół dla pszczół sporo znajdziesz na forum Ambozja.Ja osobiście dodaję wywaru z pokrzywy, chociarz lepszy by był sok wyciskany którego z pewnością nie lubi warroza. Oprucz tego robie ziołomiody np.pokrzywowy, melisowy, rumiankowy, ale nie widzę nic złego w nazwie ziołomiód, kwestja poinformowania klijenta że to produkt z cukru itd.Nigdy nie robiłem tego z sokami owocowymi, ale w tym roku spróbuję z maliną.Zaznaczam jednak że to moja opinia na ten temat i każdy ma prawo się z nią nie zgodzić :685:
Pozdrawiam!

krz6 
Obserwator

Wysłany: 2010-02-21, 11:00   

Witam!
Dałem kiedyś pszczołom do przerobienia wywar z kwiatu czarnego bzu. To co wyciągnąłem z ula- pychota, nie sprzedałem nikomu, sam zżarłem.Pozdrawiam!

Odpowiedz do tematu