siatka

Moderator: krzysglo

Awatar użytkownika
tomaros1
Stukacz Junior
Stukacz Junior

siatka

Post autor: tomaros1 »

Witam nie mam pojecia gdzie kupic siatke z drobnymi oczkami(metalowa) aby np. wykonac iozolator do poddawania matek, lub zrobic osiatkowana dennice

Za informacje dziekuje

Stanisław Zbieg
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Stanisław Zbieg »

Odpowiadam Kol."Tomaros!" - na izolator do poddawania matek nie musi być drobna siatka metalowa. Są w handlu w sklepach ogrodniczych lub technicznych bardzo dobre, dość sztywne wytłaczane siatki białe z masy plastycznej - wałek szer. chyba 1,oo metrowej szerokości, cena cca 10,oo zł/mb.

Natomiast na dennicę z uwagi na gryzonie siatka powinna być metalowa, bardzo dobrze gdyby to była z "nierdzewki"- ale taka jest b.droga. Można stosować ocynkowaną w najgorszym przypadku i można ją pomalować lakierem do kontaktu z żywnością.

Pozdrawiam :705: Stanisław Z.

apacz
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: apacz »

Ja kupuje siatkę na dennice tutaj: http://www.allegro.pl/item566965766_sia ... cyjna.html
Siatka aluminiowa ,dość wytrzymała.Mi gość ciął na formaty 100/45 cm i to kosztowało mnie 22,5zł.Ma także nierdzewną ale to już koszt takiego formatu 36zł.

Stanisław Zbieg
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Stanisław Zbieg »

Kolego "Apacz" - wydaje mi się, że oczka w tej aluminiowej siatce są za duże i pszczoła może przejść w obu kierunkach. Ponadto jak wygląda ostrość brzegów tego nacięcia ? Czy przypadkiem nie będzie kaleczyć odnóży pszczół ? Jak wiemy aluminium nie jest stosowane za granicą i od roku 2004 są wycofywane wszelkie konwie i naczynia mające kontakt z miodem..

Pozdrawiam :705: Stanisław Z.

apacz
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: apacz »

Trzeba zauważyć że oczko jest w formie rombu i te wymiary 3,5mm/5mm są w najszerszych miejscach a milimetr bliżej już są odpowiednio mniejsze.Jeszcze mi pszczoła podczas transportu nie przeszła.
A co do aluminium to wiem że reaguje z miodem ale jak to ma się do podłogi w ulu?
Poza tym np.firma sułkowski w swoich ulach stosuje siatkę aluminiową.
Pszczoły nie kaleczą sobie nóżek co zaobserwowałem przy stosowaniu (dawno temu) siatki plecionej-po prostu niektórym pszczołom nóżki zostawały.
Jak ktoś chce zainwestować parę groszy więcej- jak pisałem wyżej gośc ma też nierdzewną i wtedy wszystko będzie lux.Mi wystarcza aluminiowa.

[ Dodano: 2009-03-13, 18:04 ]
a jeszcze jedno : taki wymiar oczek ma tę zaletę że jak ktoś buduje dennicę wielofunkcyjną , z poławiaczem pyłku nie ma potrzeby stosowania siatki odgradzającej pyłek-po prostu będzie nią podłoga.

ODPOWIEDZ