Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
schemat napedu elektrycznego do miodarki
Autor Wiadomość
krzysiek
Gość
Wysłany: 2006-01-28, 18:27   schemat napedu elektrycznego do miodarki

proszę o przesłanie schematu jak we własnym zakresie wykonać naped elektyczny do miodarki szulekk@interia.pl

d-h Bartnik z Limanowej
Gość
Wysłany: 2006-02-01, 21:35   

O napędzie do miodarki wiele pisałem w n/Pszczelarswtie w 2004 roku proszę poszukać. Napęd oparty jest na prądnicy 12 V od syrenki na zasadzie odwrotnośći przy odpowiednim połączniue działa prądnica jak silnik.Mam to już 25 lat i bez awarii Do zasilania prądnicy potrzebny jest prostownik z prądu zmiennego na stały, to jak obecnie widze chyba może być prostownik do ładowania akumulatorów, do trzeba wiedzy elektronika ja nim nie jestem, to mi w trudnym okresie "wykombinował" mój Syn zawowdowy elktronik. OBECNIE TĄ DZIEDZIN/\Ą SIĘ NIE ZAJMUJE.

pozdrawiam
dh Bartnik z Limanowej

amator
Gość
Wysłany: 2006-02-07, 17:58   

w przypadku napędu do wirówki trzeba zacząć od silnika (do małej może wystarczy od wycieraczek samochodu ciężarowego) i do niego dopasować regulator w zalerzności od potrzebnych wartości napięcia i natężenia prądu ,może wystarczy ściemniacz sterujący transformatorem(prostownikiem)

szulekk@interia.pl
Gość
Wysłany: 2006-04-08, 18:46   

Ja używam jako napędu elektrycznego do wirówki normalnej wiertarki
elektrycznej z możliwością regulacji obrotów, to działa b. dobrze
nie ma problemów. pPozdrawiam!! ogrodnik.

haker_2015 
Starszy Stukacz

Wysłany: 2006-11-23, 21:17   schemat wykonania

drodzy koledzy , czy dysponujecie jakimś schematem do zrobienia takiego silnika lub całej wirówki? jeśli tak to prosze o maila michal1309@interia.pl dziękuje z góry i pozdrawiam

rad123 
Nieśmiały

Wysłany: 2009-02-13, 14:25   

koledzy ja widziałem napęd wirówki z silnikiem z maszyny do szycia - jest to silnik z regulacją obrotów i myślę że może się dobrze sprawdzić , wiertarkę również widziałem podczas pracy i działa ok

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi