WĘZA

Moderator: krzysglo

natkaJR
Obserwator
Obserwator

WĘZA

Post autor: natkaJR »

Witam wszystkich milosnikow i nie tylko
Mam bardzo wazne pytanie, czy na węze ktora sam produkuje z wozsku z własnej pasieki musze miec jakies badanie zeby go sprzedac np innym pszczelarzom?? Czy moze moge to robic bez jakich kolwiek badan
pozdrawia mi licze na szybka odpowiedz :)

Awatar użytkownika
pszczelarz123
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Pozwolenie

Post autor: pszczelarz123 »

Najlepiej byłoby gdybyś takie pozwolenie otrzymał ponieważ jakiś dociekliwy urzednik może cię nieżle wrobić za brak pozwolenia. Za argument do kary mógł by zasugerować, że nie masz odpowiedniego sprzętu, doświadczenia i sprzedajesz węze z bakteriami. Pozdrawiam.

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Re: WĘZA

Post autor: henrmiko »

natkaJR pisze:Witam wszystkich milosnikow i nie tylko
Mam bardzo wazne pytanie, czy na węze ktora sam produkuje z wozsku z własnej pasieki musze miec jakies badanie zeby go sprzedac np innym pszczelarzom?? Czy moze moge to robic bez jakich kolwiek badan
pozdrawia mi licze na szybka odpowiedz :)
Dla bezpieczeństwa pasiek- pszczelarzy kupujących węzę - producent powinien przeprowadzić badania pod względem zawartości przede wszystkim przetrwalników zgnilca złośliwego i innych chorób.
Z pszczelarskim pozdrowieniem - Henryk!

Jano
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Jano »

Dla mnie było by idealnie gdyby każda wyprodukowana partia węzy posiadała:

Świadectwo - oficjalny dokument wydawany zwykle przez akredytowane laboratorium pomiarowe zawierający wyniki i poświadczający, że węza spełnia określone wymagania.

Certyfikat -dokument stwierdzający zgodność wyrobu z deklarowanymi przez wytwórcę lub określonymi w przepisach bądź normach właściwościami.
-dokument potwierdzający prawo do wykonywania i sprzedaży
-potwierdzenie posiadania kompetencji w zakresie określonym w certyfikacie

Certyfikaty wydawane są na ogół przez akredytowane lub cieszące się powszechnym zaufaniem instytucje.

Przy zakupie każdy winien otrzymać ksero.

Zablokowany