Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca Badawcza o Pszczołach - prosze o pomoc
Autor Wiadomość
casic
Obserwator

Wysłany: 2006-08-29, 13:51   Praca Badawcza o Pszczołach - prosze o pomoc

Dzień dobry
Zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich osób zajmujących się pszczelarstwem o pomoc w napisaniu pracy badawczej na Olimpiade biologiczną. Jestem uczniem III LO i w tym roku mam za zadanie napisać prace badawczą, aby dotsać się do etapu rejonowego tejże olimpiady.
Pomyślałem sobie, że dobrym tematem na prace jest życie i specyfika pszczół. Ze względu na to że zawsze interesowałem się pszczołami i ich życie postanowiłem dokładnie zająć się obserwacjami pszczół.
Chciałbym prosić Was o pomoc forumowicze, o sugestie i pomysły na prace związane z pszczołami. Chciałbym sie od Was dowiedzieć co ciekawego można zbadać u pszczół aby przedstawić i zainteresować tym ludzi z kręgu osób nie miejących większego pojęcia o ich życiu.
Może ktoś z Was ma jakiś pomysł, jakie doświadczenie można z pszczołami wykonać aby zainteresować komisje.
Wierze, że na pewno pomożecie mi przy tej pracy za co będe wam ogromnie wdzięczny, gdyż wiem że trafiłem na forum, gdzie znajdują się sami specjaliści od pszczół.
Z góry dziękuje
Konrad

haker_2015 
Starszy Stukacz

Wysłany: 2006-08-31, 21:02   praca zbiorowa ... czemu nie :)

Witam Cie serdecznie kolego. Mam zapytanie odnośnie tematu tej pracy, bo to co określeś a raczej nie określiłeś, jest setnem sprawy. Pszczelarswto choćby się mogło wydawać jest dziedziną bardzo ale to bardzo szeroką jeśli chodzi o teorię i praktykę:). Sama specyfikacja pszczół to ogólnie rzecz ujmując 1 - 1000 poglądu na ten temat. Zastanów sie więc nad tym co chciałbyś ogólnie opisać , jeśli chodzi i ten akuratnie temat to ja pisałbym o wychowie matek rasach pszczół a przede wszystkim o czynnosciach jakie się wykonuje. Nie każdy ma pojęcie o roli i fascynacji pszczelarza do tych pięknych owadów. Jesłi Cie ten temat od Siebie tak bardzo interesuje to prócz informacji które zaczerpniesz na ten temat z książek poszukaj w okolicy pszczelarza napewno taki jest :) przegladnij internet jest mnóstwo stron o pszczelarstwie o leczeniu miodami i produktami jak również wiele wiele innych fascynujących rzeczy. Jak już sobie ułożysz jakiś plan taki pi x oko to daj znać to postaramy się - przynajmniej ja postaram się coś podpowiedzieć oczywiście na miarę swoich wiadomości i mozliwości .

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi