Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
BUDOWA LINI 400kW
Autor Wiadomość
orcio10 
Nieśmiały

Wysłany: 2015-05-01, 19:51   BUDOWA LINI 400kW

Pozdrawiam jestem tu nowy ale czytam wasze posty do sedna mam problem kupilem dzialke dwa lata temu zalorzylem pasieke na skraju lasu dostalem pismo ze bedzie budowana linia el.400kw moja pasieka lezy wpasie 70m po35m praw i lewo czyli druty nad pasieka MOJE PYTANIE czy pszczolki wytrzymaja pole magnetyczne czy juz kasowac pasieke dziekuj za wszelkie rady jurek

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2015-05-01, 21:34   

Miałem pasiekie odalono tak z 50m od słupa o wysokim napienciu i pszczoły dobrze się rozwijały. Teraz mam pszczoły na działce i pszczuł wiencej pada niż jak były pod napienciem. Pozdrawiam miły_marian

mopman7 
Nieśmiały

Wysłany: 2015-05-04, 21:55   

Wysokie napięcie a wysokie napięcie. W kraju mamy różne linie- najpopularniejsze to 110kV. 50m, a bezpośrednio pod to duża różnica, tym bardziej że tutaj jest 4x większe napięcie. Widziałem jak pasieka 30 roi padła w 11 roku, powód deszcze i linia 220kV.
Udzielając odpowiedzi- jeśli linia będzie przechodziła bezpośrednio nad działką warto rozejrzeć się za nowym miejscem awaryjnie.

Bartkowiak 
Nieśmiały
MLECZKO PSZCZELE

Wysłany: 2015-07-01, 20:01   

ja wystawiałem kiedyś pasiekę pod samymi drutami 400kv. Nie widziałem żeby to przeszkadzało. Jak pasieka stałaby pod samymi drutami zimą to wtedy bym się zastanawiał ze względy na uporczywe "buczenie"

beniamin82 
Starszy Stukacz
początkujący pszczelarz...pszczoły po dziadku

Wysłany: 2015-07-02, 14:51   

Mój dziadek prowadził wiele lat pasiekę na terenie graniczącym z rozdzielnią wysokiego napięcia i nie było żadnych problemów. Rozdzielnia była 15kV i 110kV.

orcio10 
Nieśmiały

Wysłany: 2016-11-28, 19:58   

Witam no tak budowa linii rusza w maju 2017 a ja mam uzgodnione z leśniczym miejsce pod pasieke w lesie jeszcze prośbę do nadleśnictwa ale moje pytanie bo jest to dobry kilometr od pasieki cz da się ule przestawić kiedy i jak to zrobić teraz są już w kłębie a wczesną wiosną jak to zrobić zamknąć wylotki na 2 _3dni pozdrawiam jurek

Odpowiedz do tematu