Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Chcesz kupić miód? - znajdż pszczelarza w swojej okolicy
Autor Wiadomość
Gilian 
Stukacz

Wysłany: 2014-02-15, 19:54   Chcesz kupić miód? - znajdż pszczelarza w swojej okolicy

miód - mapa sprzedazy bezpośredniej

Mapa została wygenerowana automatycznie przez google fusion table (wersja testowa beta) na podstawie rejestru GIW z dn 14.01.2014. Bardzo dużo blędów udało mi się wychwycić ale możliwe że niektóre geolokalizacje wykonane przez program są błędne. Proszę o przyjrzenie się swojej okolicy i wyłapanie niezgodności.
Ostatnio zmieniony przez Gilian 2014-02-16, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  

emka24 
Stukacz

Wysłany: 2014-02-16, 09:54   

Gilian napisał/a:
Proszę o przyjrzenie się swojej okolicy i wyłapanie niezgodności.

I co z takim błędem zrobić?

Gilian 
Stukacz

Wysłany: 2014-02-16, 14:19   

Poprawię, trzeba tylko dać mi znać, na PW lub maila. Chodzi o duże błędy (np. pasieka z małopolski jakimś cudem w mazowieckim przez program ulokowana) nie o to że program umieścił punkt o kilka kilometrów dalej niż w realu.
Mogę też w bazie danych dodac pole tel. kontaktowy do pszczelarza co znacznie poprawiłoby jej funkcjonalność.
Pomysł jest taki aby tę mapę (oraz bazę danych) zrobić jak najbardziej ułatwiajacą konsumentowi dotarcie do pszczelarza w jego okolicy.
Mapę lub jej fragmenty można umieszczać na stronach związków czy organizacji pszczelarskich .
Każdy zainteresowany dostanie kod html mapy do umieszczenia na stronie.
Jeżeli jest wsród pszczelarzy programista który potrafi zrobić geowyszukiwarkę wyszukjącą w bazie danych pszczelarzy o zadanej odległości od danego punktu zapraszam do współpracy.

MAEL
Nieśmiały

Wysłany: 2014-02-17, 00:19   

Bardzo dobry pomysł!! Poproszę o kod html mapy do umieszczenia na stronie. Zamieszczę na InstytutMiodu.pl :)

Uważam, że po pierwsze musisz zadbać o odpowiednią domenę. Taki długi adres jest problematyczny, ciężko podawać go dalej, zapamiętać, pozycjonować w Internecie.

Może dobrym rozwiązaniem będzie jak zagnieździsz mapkę na stronie tak jak tutaj: apiarymap.com. Wtedy można dodać więcej informacji i bardziej zachęcić osoby poszukujące informacji na temat lokalnych pszczelarzy.

Czy ten skrypt google umożliwia dodawanie dodatkowych pól np. adres internetowy, tekst, grafika?

Powodzenia w rozwijaniu projektu!

Gilian 
Stukacz

Wysłany: 2014-02-17, 22:29   

Zasygnalizowano mi że niektóre punkty nie są widoczne na mapie.
Dzieje się tak gdy w program google fusion table lokalizuje kilka punktów w tym samym miejscu (miejscowości). Wówczas kółeczko pierwszej zlokalizowanej pasieki "przykrywa" następne i nie są one widoczne.
Mogę łatwo usunąć ten błąd, jeżeli państwo podacie mi dokładne swoje geolokalizacje.
W tym celu trzeba użyć programu:
http://vbest.com.pl/gps
przesunąć marker dokładnie na miejsce lokalizacji swojej pasieki, odczytać z okienek "google" współrzędne i wysłać mi na maila lub PW.

prosty kod html mapy wyglada tak:

<iframe width="500" height="300" scrolling="no" frameborder="no" src="https://www.google.com/fusiontables/embedviz?q=select+col3+from+1dsMsD_93xp3jdVl9XfFk2w8Ce7sreWPCjvWoZDU&amp;viz=MAP&amp;h=false&amp;lat=51.60287815650858&amp;lng=18.991213511847036&amp;t=1&amp;z=6&amp;l=col3&amp;y=2&amp;tmplt=2&amp;hml=GEOCODABLE"></iframe>

a tak wygląda po wklejeniu na stronę :

http://jeszczejedenpszcze...okolicy_22.html

rafalmichnik
Obserwator

Wysłany: 2016-01-30, 07:31   

Ja kupuję miód z pasieki którą mijam jadąc do pracy. Na razie nie było żadnych problemów.

krystianboruc
Obserwator

Wysłany: 2016-02-13, 06:42   

Dzięki za mapę pszczelarzy. Poszukam sobie kogoś w mojej okolicy.

krzysiekszewczy 
Obserwator

Wysłany: 2016-04-07, 08:56   

Nawet nie spodziewałem się że tylu pszczelarzy jest w mojej okolicy, dzięki na pewno skorzystam ! ;)

Odpowiedz do tematu