Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
mleczko pszczele
Autor Wiadomość
luli
Obserwator

Wysłany: 2015-01-23, 10:37   mleczko pszczele

mam prośbę o radę dotyczącą mleczka pszczelego. W sklepie Bartnik dowiedziałam się, że mleczko można kupić praktycznie tylko w postaci roztworu, np. w miodzie, bo trudno je przechowywać. Znalazłam natomiast firmę z Węgier, która oferuje, także w Polsce, mleczko 100%. Czy to wiarygodne?(link do strony) Będę wdzięczna za opinię i radę. Zależy mi na mleczku 100%, ale nie wiem czy to ma sens...

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2015-01-23, 14:59   

Mleczko pszczele jest trudne do pozyskania i trudne do przechowania. Musi natychmiast jak jest odebrane pujsc do zamrazarki. Mleczko pszczele jest pozyskiwane z mateczników pszczelich a zeby uzyskac kilo mleczka to trzeba pienć tysiency mateczników dwu dniowych bo w drugim dniu larwy jest jego najwiencej zniszczyc zeby mieć mleczko. Najlepiej kup miód z mleczkiem pszczelim jak odrazu potrzebujesz. A na wiosne tak z poczontkiem maja juz pszczoy zakładają mateczniki to znajdz pszczelarza co ma pasiekie i popros go o mleczo pszczele. Nie bendzie go duzo ale masz gwarancje ze to jest prawdziwe mleczo pszczele, a nie jakies podruby mleczka. Pozdrawiam miły_marian

Bartkowiak 
Nieśmiały
MLECZKO PSZCZELE

Wysłany: 2015-07-01, 19:57   świeże mleczko pszczele www.miodybartkowiaka.pl

Zapraszam do mnie - zajmuję się pozyskiwaniem mleczka pszczelego ( www.miodybartkowiaka.pl ). Świeże, nie mrożone (nie trzeba go mrozić - wystarczy przechowywać w lodówce), o najwyższej sile działania.
Od lat 50-tych w mojej rodzinie pozyskuje się mleczko pszczele - tak, że wiedza i doświadczenie pozwalają na pozyskanie czystego produktu o wysokiej jakości.

radekmaron
Obserwator

Wysłany: 2015-07-06, 12:34   

@Bartkowiak, czy wysyłasz mleczko za pośrednictwem jakiegoś kuriera?

marcinpatalon
Obserwator

Wysłany: 2015-07-25, 10:19   

Nie spotkałem się osobiście z inną formą mleczka pszczelego jak w formie roztworu, chyba nawet sama dystrybucja tego specyfiku jest znacznie łatwiejsza, jeśli jest ono zawarte w miodzie. Pytanie brzmi czy jest różnica w używaniu mleczka czystego lub w formie roztworu?

Odpowiedz do tematu