mleczko pszczele

Moderator: krzysglo

luli
Obserwator
Obserwator

mleczko pszczele

Post autor: luli »

mam prośbę o radę dotyczącą mleczka pszczelego. W sklepie Bartnik dowiedziałam się, że mleczko można kupić praktycznie tylko w postaci roztworu, np. w miodzie, bo trudno je przechowywać. Znalazłam natomiast firmę z Węgier, która oferuje, także w Polsce, mleczko 100%. Czy to wiarygodne?(link do strony) Będę wdzięczna za opinię i radę. Zależy mi na mleczku 100%, ale nie wiem czy to ma sens...

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Mleczko pszczele jest trudne do pozyskania i trudne do przechowania. Musi natychmiast jak jest odebrane pujsc do zamrazarki. Mleczko pszczele jest pozyskiwane z mateczników pszczelich a zeby uzyskac kilo mleczka to trzeba pienć tysiency mateczników dwu dniowych bo w drugim dniu larwy jest jego najwiencej zniszczyc zeby mieć mleczko. Najlepiej kup miód z mleczkiem pszczelim jak odrazu potrzebujesz. A na wiosne tak z poczontkiem maja juz pszczoy zakładają mateczniki to znajdz pszczelarza co ma pasiekie i popros go o mleczo pszczele. Nie bendzie go duzo ale masz gwarancje ze to jest prawdziwe mleczo pszczele, a nie jakies podruby mleczka. Pozdrawiam miły_marian

Bartkowiak
Nieśmiały
Nieśmiały
Kontakt:

świeże mleczko pszczele www.miodybartkowiaka.pl

Post autor: Bartkowiak »

Zapraszam do mnie - zajmuję się pozyskiwaniem mleczka pszczelego ( www.miodybartkowiaka.pl ). Świeże, nie mrożone (nie trzeba go mrozić - wystarczy przechowywać w lodówce), o najwyższej sile działania.
Od lat 50-tych w mojej rodzinie pozyskuje się mleczko pszczele - tak, że wiedza i doświadczenie pozwalają na pozyskanie czystego produktu o wysokiej jakości.

Obrazek

radekmaron
Obserwator
Obserwator

Post autor: radekmaron »

@Bartkowiak, czy wysyłasz mleczko za pośrednictwem jakiegoś kuriera?

marcinpatalon
Obserwator
Obserwator

Post autor: marcinpatalon »

Nie spotkałem się osobiście z inną formą mleczka pszczelego jak w formie roztworu, chyba nawet sama dystrybucja tego specyfiku jest znacznie łatwiejsza, jeśli jest ono zawarte w miodzie. Pytanie brzmi czy jest różnica w używaniu mleczka czystego lub w formie roztworu?

ODPOWIEDZ