Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Masowe Ginięcie Pszczół
Autor Wiadomość
Sabard 
Stukacz Junior
Sabard

Wysłany: 2013-02-18, 17:16   Masowe Ginięcie Pszczół

Od 1999 r. param się z problemami pszczelarstwa związanymi z masowymi upadkami rodzin poszczelich. Po drodze przeszedłem szlak leczenia chorób biologicznych i zdarzeń związanych z bezpośrednim truciem pszczół. Bazując na zdobytych materiałach naukowych przeprowadzałem szereg doświadczeń uzyskując potwierdzające się dowody objawowe, które od 2008 r. ubieszczam spontanicznie na mojej stronie internetowej.
W dniu dzisiejszym / 18 luty 2013 r / na tejże stronie umieściłem kompletny materiał dotyczący przyczyn masowych upadków rodzin pszczelich i o charakterze masowego ginięcia pszczół. Rozgraniczam zjawisko CCD z którym boryka się zachód i daleki wschód. /Pkt 4a / - od przypadków innych- w tym z powodu chorób biologicznych. Zagadnienie CCD wyjaśniam na przykładzie 6 letnich obserwacji pola / konkretna mapka i wykresy empiryczne / na którym podczas kwitnienia każdej rośliny giną pszczoły. Zagadnienie to kwituje 11 tez końcowych.
W treści ujawniam odmienne stanowisko od powszechnie głoszonych w zakresie:
1/ błądzenie pszczół
2/ rośliny GMO a pszczoły.

Usunąłem link do strony propagującej niezgodne z polskim prawem metody leczenia.
- moderator
Ostatnio zmieniony przez krzysglo 2014-01-30, 12:31, w całości zmieniany 1 raz  

jozef 
Starszy Stukacz

Wysłany: 2015-06-07, 14:16   

obejrzycie to ,, Geoinżynieria: Cicha wojna ,, i ocenicie sami przyczynę ginięcia pszczół ,

pozdrawiam jozef

Wyktoor 
Obserwator

Wysłany: 2015-06-17, 01:26   

Hmm to trzeba obejrzeć.

Anciola 
Obserwator

Wysłany: 2015-07-24, 18:16   

Temat rzeka prawda?

Odpowiedz do tematu