Wosk - sterylizacja

Moderator: krzysglo

miśkownica
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Wosk - sterylizacja

Post autor: miśkownica »

Witam. W necie widziałem film na którym wosk [w naczyniu na gazie, na dnie było troszkę wody, z czasem wyparowała i pozostał sam wosk] został powoli doprowadzony do temperatury 180 stopni C [ na czas 30 minut] . Czy to jest skuteczna sterylizacja? Czy wosk nie ulegnie przegrzaniu? Jaka jest wasza opinia? Pozdrawiam

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Zwiedzając firme Łyson widziałem produkcje wezy i tam były kadzie tak na moje oko z 300litry i był tam zamontowany termomet ktury wskazywał 140stopnji c. Jak wiemy bakterjie zgnilca amerykanskiego wytrzymują 120*c. W rozmowie z pracownikiem i on wyjasniał nam zeby było pewne to oni podgrzewaja do 140 *c zeby zabić te bakterjie defintywnie. A 180* to moim zdaniem zbyteczne. Pozdrawiam miły_marian

miśkownica
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: miśkownica »

Hmm przyznam wygląda to obiecująco. Pozdrawiam

Fringilla
Stukacz
Stukacz

Post autor: Fringilla »

Będę innego zdania . Pod ciśnieniem atmosferycznym to chyba cały dzień musieli byście gotować ten wosk aby zabić zgnilca . Do sterylizacji potrzebny jest ałtoklaw i to w dodatku parowy ( a nie jakiś tam medyczny ). A w necie to można zobaczyć różne cuda w zależności od potrzeb . Życzę powodzenia.

ODPOWIEDZ