Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Składki członkowskie za przynależność do PZP
Autor Wiadomość
taktiktak 
Nieśmiały
taktiktak

Wysłany: 2014-02-01, 22:51   

W poprzednich latach nie byłem członkiem miałem mało rodzin. W tym roku dopiero się zapiszę. Jest tam bardzo dobra organizacja i osoby zarządzające bardzo rzeczowe i posiadające duże umiejętności organizacyjne.

rostewit 
Starszy Stukacz
rostewit

Wysłany: 2014-02-03, 15:22   

Kolego Taktiktak,byłem ciekaw czy z taką łatwością mogą zakupywać leki w Polance niezrzeszeni. Zorientowałem się już, że w pierwszej kolejności realizują zamówienia dla swoich, a dopiero potem, zależnie ile zostanie się pieniędzy, pozostałym. Czy korzystałeś też ze zwrotów z ARR za te leki?
Wyczuwam, że "Polance" nie bardzo zależy na wielkiej rzeszy nowych, bo jeżeli czytam: "nie namawiamy nikogo do wstępowania do Polanki", to dostrzegam w tych słowach pewną obawę. Może przed zwielokrotnieniem obowiązków, nielicznej grupy działaczy społecznych.
Myślę, że alternatywą PZP, duże szanse ma zostać SPP Polanka. Są też Regionalne Związki, nawet jeden w pobliżu dobrze poznałem,ale panujące tam zasady wołają o pomstę do nieba.
Nie znaczy to, że wszystkie są takie. Ciągnie mnie do Polanki.
Pozdrawiam

Gilian 
Stukacz

Wysłany: 2014-04-16, 12:42   

taktiktak napisał/a:
W poprzednich latach nie byłem członkiem miałem mało rodzin. W tym roku dopiero się zapiszę. Jest tam bardzo dobra organizacja i osoby zarządzające bardzo rzeczowe i posiadające duże umiejętności organizacyjne.

Pośpiesz się, zbierają już zamówienia na 2015 i to tylko do 10 maja, potem to już kwestia przypadku czy jeszcze zdołasz się załapać. Ciekawe czy tak wszędzie jest? Bo u mnie w związku regionalnym po staremu.
Ostatnio zmieniony przez Gilian 2014-04-16, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  

krzysglo 
Senior Stukacz
krzysglo

Wysłany: 2014-04-16, 17:27   

Gilian napisał/a:
taktiktak napisał/a:

Pośpiesz się, zbierają już zamówienia na 2015 i to tylko do 10 maja, potem to już kwestia przypadku czy jeszcze zdołasz się załapać. Ciekawe czy tak wszędzie jest? Bo u mnie w związku regionalnym po staremu.

Na stronie ARR:
http://www.arr.gov.pl/ind...id=33&Itemid=38
jest wszystko napisane.

cyt.
"Wsparcie rynku produktów pszczelich w sezonie 2014/2015

Agencja Rynku Rolnego zaprasza do składania projektów na działania realizowane w sezonie 2014/2015. Podmiotami uprawnionymi do składania projektów w ramach w/w mechanizmu mogą być w zależności od realizowanego działania:

związki pszczelarskie,
stowarzyszenia pszczelarzy,
zrzeszenia pszczelarzy,
spółdzielnie pszczelarskie,
grupy producenckie pszczelarzy,
jednostki badawczo-rozwojowe zajmujące się problematyką pszczelarską.

W sezonie 2014/2015 refundacji podlegać będą koszty poniesione na realizację następujących działań:

przeprowadzenie szkoleń,
zakup sprzętu pszczelarskiego,
zakup leków do zwalczania warrozy,
zakup lawet do przewozu uli,
zakup urządzeń laboratoryjnych,
wykonanie analiz jakości miodu,
zakup matek, pakietów, odkładów pszczelich,
wdrażanie programów badawczych.

Podmiot może złożyć tylko jeden projekt na każde z ww. działań na oddzielnych formularzach opracowanych przez ARR.

Do projektu należy dołączyć niezbędną dokumentację określoną w „Warunkach ubiegania się o refundację kosztów poniesionych w ramach realizacji mechanizmu Wsparcie rynku produktów pszczelich na lata 2014/15; 2015/16”.

Projekt należy dostarczyć osobiście lub pocztą do Kancelarii Ogólnej Agencji Rynku Rolnego w Warszawie, ul. Nowy Świat 6/12, w nieprzekraczalnym terminie do 30 maja 2014 r.

W przypadku, gdy wniosek składany jest listownie, o terminie złożenia projektu decyduje data stempla pocztowego.

Warunkiem uczestnictwa w mechanizmie jest zarejestrowanie się podmiotu uprawnionego w Centralnym Rejestrze Przedsiębiorców prowadzonym przez ARR.

„Formularz rejestracyjny”, formularze projektów oraz Warunki ubiegania się o refundację kosztów poniesionych w ramach realizacji mechanizmu Wsparcie rynku produktów pszczelich, a także szczegółowe informacje o mechanizmie można uzyskać:

w Biurze Produktów Zwierzęcych Agencji Rynku Rolnego, 00-400 Warszawa, ul. Nowy Świat 6/12, tel. (22) 661-71-99, 661-73-16
w Oddziałach Terenowych ARR
na stronie internetowej www.arr.gov.pl "

http://arr.gov.pl/data/01...d_2014_2015.pdf

Gilian 
Stukacz

Wysłany: 2014-04-16, 20:49   

Formalnie wszystko tak jest jak piszesz. Tylko pisząc "po staremu" ja nie o tym myślałem. Szymek gdy go zapytałem czy mam teraz jakieś zapotrzebowanie na 2015 rok złożyć zaśmiał się i powiedział coś w tym stylu:
Chłopie, czyś Ty z choinki się urwał? Kto teraz na wiosnę ma czas myśleć o tym co w 2015 roku zamawiać . Jeszcze sezon 2014 się nie zaczął, nie wiadomo jaki będzie, ile się zazimuje a tu chcą już teraz aby podać zapotrzebowanie na 2015, kolejny urzędniczy absurd. O wnioski się nie martw, napiszemy tak żeby było dobrze, przyjdź w spokojny jesienny czas dogadać co i ile chcesz

Jan Magóra
Starszy Stukacz
Jan Magóra

Wysłany: 2014-04-17, 21:08   

Dawno, dawno, dawno temu oszołomy pszczelarskie , opowiadali, że w kapitaliżmie nie ma planowania, a wszystko reguluje popyt i podaż. Teraz okazało się, że nawet na refundację pszczelarską, trzeba planować nawet z rocznym wyprzedzeniem. Czy to jest w całej Europie, czy tylko u nas. Z pszczelarskim pozdrowieniem.

Jan Magóra

Odpowiedz do tematu