Pyłek

Moderator: krzysglo

Harnaś
Stukacz
Stukacz

Pyłek

Post autor: Harnaś »

Witam kolegów pszczelarzy mam takie pytanie tydzień temu u mnie pszczoły zaczęły pięknie nosić pyłek z bazi (wierzby) bo już u mnie zakwitnęły i nawet krokusy ale do tematu czy te mrozy co teraz przyszły i prawie metr śniegu nie zaszkodzi rodzinką pszczelim ? proszę o komentarze . Z góry dzięki .

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Jak już pszczoła sie obleciała i sie wypruzniła to miesiac moze nie wylatywac z ula tylko bendzie przychamowanie znoszenie jaj przez matki. Jak by była mniejsza przerwa znoszenia pyłki i nektaru tak do tygodnia to by nie było przychamowania rozwoju rodziny. Pozdrawiam miły_marian

Harnaś
Stukacz
Stukacz

Witaj marianie a czy niska temperatura nie spowoduje że czerw zginie bo pszczoła pójdzie w kłąb i nie będzie go grzała ? ( one przez całą zimę się nie wypróżniają ? )'

mopman7
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: mopman7 »

Tak, przez całą zimę pszczoły siedzą w ulu, a że są stworzeniami dbającymi o porządek, to i w ulu sie nie wypróżniają. I one wiedzą co zrobić, aby czerw nie wymarzł.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Na poczontku marca w całej Polsce obleciały sie pszczoły i teraz jest zimno i jak jest za dużo jajeczek i rodzina nie może ogrzać to te jajeczka zjada zeby ich nie zaziebic. Pozdrawiam miły_marian

Harnaś
Stukacz
Stukacz

Naprawdę mądre i inteligentne stworzenie , a powiedźcie koledzy co z wodą przez zimę jak one sobie radzą .....?

daro
Stukacz
Stukacz

Post autor: daro »

Góral ,jak to góral , myśli że jak nie pije to nie żyje. :707: Poczytaj ...... :688:

Harnaś
Stukacz
Stukacz

A niektórzy mówią że picie to życie :690: Wiem kolego ale ponoć ten portal jest po to żeby jeden drugiemu pomagał i radził lepiej popisać na różne tematy z własnego doświadczenia bo teoria z praktyką się mija. pozdrawiam.

kubikkroscienko
Stukacz
Stukacz

Post autor: kubikkroscienko »

pszczoły na zimę magazynują wodę w tzw kropidełku. Kropidełko znajduje się tuż pod górną ścianą odwłoka. Ilość zmagazynowanej wody spokojnie im wystarcza do wiosny.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Z ta wodą to ja pierwszy raz słysze ze pszczoły magazinują w odwłoku na zime wodę. Nigdzie jeszcze nie czytałem otym. Pozdrawiam miły_marian

krumar
Obserwator
Obserwator

Post autor: krumar »

Proszę o pomoc w ustaleniu pożytku na podstawie koloru pyłku zgarniętego wczoraj z dna ula. Pasieka jest na terenie leśnym. Niebieskie grudki to raczej facelia, żółte to gorczyca. W pobliżu jest śnieguliczka i dużo kruszyny. Najwięcej pyłku jest w kolorze szarym.
Pozdrawiam
Załączniki
Kolory pyłku.JPG
Kolory pyłku.JPG (25.56 KiB) Przejrzano 3078 razy

ODPOWIEDZ