Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Węza o zmniejszonej komórce
Autor Wiadomość
KasiaG 
Nieśmiały

Wysłany: 2013-03-11, 23:35   Węza o zmniejszonej komórce

Witam drogich kolegów
W tym roku chciałabym spróbować zacząć wprowadzać mniejszą komórkę do mojej pasieki. Dlatego zwracam się do was z prośbą o polecenie mi jakiegoś dobrego producenta węzy najlepiej z południowo wschodniej polski który produkuję węzę w wymiarze 5,1 lub 4,9mm .
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Kasia.

mily_marian 
Stukacz Wymiatacz

Wysłany: 2013-03-11, 23:43   

Moge ci dac namiary na producenta mniejszej komurki ale on mieszka nad mozem i trzeba miec swój wosk a on bierze chyba po 12 zł za kilo i jak masz pszczoły na komurce 5,4 to radzi zeby w pierwszym roku dac weze 5,1 a nastepny rok na komurkie 4,9. Pozdrawiam miły_marian

daro 
Stukacz

Wysłany: 2013-03-12, 20:17   

Miód Karpacki na stronie Polanki reklama. Cena szok. :685: Może kiedy chłopy coś postawią za reklamę.?

and777 
Stukacz Junior

Wysłany: 2013-03-14, 10:02   

Produkują węzę o zmniejszonej komórce:

http://www.miodpodkarpack...odukty_weza.php

Pozdrawiam
and777

Adi
Nieśmiały

Wysłany: 2013-03-15, 08:41   

Pamiętaj tylko aby sprawdzić czystość wosku... Ostatnio miałą miejsce spora afera z parafiną w wosku, co miało powodować słabsze czerwienie matki, a co za tym idzie osłabienie rodziny. Film taki na YT wrzucił TomekMiodek. Może warto to luknąć. Pozdrawiam

Sprzedaż matek lini car Kujawska. zapraszam do kontaktu adrian.stankiewicz@kpodr.pl

swider24 
Stukacz Junior
Hobby przekazane po teściu...

Wysłany: 2013-03-15, 10:01   

Właśnie, kilka dni temu oglądałem ten filmik:
filmik węza youtube

Tak to niestety jest, każdy oszukuje i chce się szybko dorobić (na węzie, na matkach, na miodzie itp.). Dlatego polecam robienie węzy samemu. U nas w kole co roku robimy węzę od kilku już lat razem z innymi kolegami i jestem bardzo zadowolony. Dla jednego pszczelarza koszty walców to spory wydatek, ale już dla większej grupy to nie problem.

daro 
Stukacz

Wysłany: 2013-03-15, 22:16   

Nie wiem co tu sprawdzać. Zrobili mi chłopy i jestem zadowolony. Jako że to po raz pierwszy testerki się za chwilę wypowiedzą .Organoleptycznie jest super. Oby się nie zepsuli. Czego sobie i wszystkim życzę. Miódpokarpacki.Wiodącego producenta też kupiłem by mieć porównanie.
P.S. Przy cenie ok 7 zet przy obiorze osobistym to chrzanić się nie warto. Zwłaszcza jak zakup dla koła.

KasiaG 
Nieśmiały

Wysłany: 2013-03-16, 21:55   

Adi napisał/a:
Pamiętaj tylko aby sprawdzić czystość wosku... Ostatnio miałą miejsce spora afera z parafiną w wosku, co miało powodować słabsze czerwienie matki, a co za tym idzie osłabienie rodziny. Film taki na YT wrzucił TomekMiodek. Może warto to luknąć. Pozdrawiam

I dlatego poprosiłam innych pszczelarzy o zaopiniowanie i polecenie jakiegoś dobrego producenta. Na razie moje potrzeby co do tego typu węzy oceniam na 50 do 60 arkuszy na sezon więc własna praska przy takiej ilość jest rozwiązaniem drogim lecz nie wykluczonym w przyszłości gdy planowany eksperyment przyniesie oczekiwane efekty.
Dziękuje Kasia :706:

wieloraki 
Stukacz

Wysłany: 2013-03-17, 20:42   

KasiaG napisał/a:
Na razie moje potrzeby co do tego typu węzy oceniam na 50 do 60 arkuszy na sezon więc własna praska przy takiej ilość jest rozwiązaniem drogim lecz nie wykluczonym w przyszłości gdy planowany eksperyment przyniesie oczekiwane efekty.

Praska do węzy jak widać wcale nie musi być przedsięwzięciem kosztownym...
Jakieś 100 zł i trochę pracy:)
http://mehmetyuksel1.blog...ibi-yapimi.html

Odpowiedz do tematu