Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Redakcja miesięcznika "Pszczelarstwo" gwarantuje, że na forum nie będzie cenzury (z wyjątkami przewidzianymi polskim prawem). Gospodarzami forum są jego uczestnicy i oni sami są zobowiązani do dbałości o netykietę. Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.
Redakcja "Pszczelarstwa"
Miesięcznik PSZCZELARSTWO Strona Główna Miesięcznik PSZCZELARSTWO
Forum dyskusyjne Miesięcznika PSZCZELARSTWO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Administrator
2012-04-04, 09:49
Pan Stanisław Zbieg
Autor Wiadomość
Piotr Nowotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-28, 21:34   

"Ze wszystkim się zgadzam, tylko pytam, jakim prawem?

Czy regulamin został w czymś naruszony, czy może pan S. Z stoi ponad wszystkimi i poza wszelkimi opiniami oraz krytyką? Co jest dziwne, bo ani go nie krytykowałem, ani nie opiniowałem. Wyraziłem jedynie swój stosunek. "

Regulamin może nie został bezpośrednio naruszony, ale chyba logiczne, że niektóre wypowiedzi nie pasują do forum, gryzą się z tematyką pszczelarską. To nie tyczy się tylko wątku p. Zbiega, ale również innych, w wielu tematach jest zmiana merytorycznej wartości, nieadekwatnej do nadanego tytułu.

"Czy moje docinania są na zasadzie wejścia na forum i przyczepienia się, czy też w zgryźliwej formie odpowiadam na atak?"
Myślę, że jaka ta forma by nie była to należy się odnosić do każdego z szacunkiem i kulturą tak jak nas nauczono, zwłaszcza do początkujących adeptów pszczelarstwa. Każdy tu powinien świecić przykładem, kolokwialnie pisząc. Jeśli jakaś osoba budzi u nas wątpliwość bądź zdenerowanie to powinniśmy ją unikać, nie czytać postów, nie przejmować się ani nie odpowiadać na zgryźliwe zaczepki, chyba że "gość" ostro przesadza, a moderatorzy nie interweniują to wtedy można zacząć się bronić. Jak patrzę na niektóre fora, to admini stają na głowie, żeby nie było kłótni, obraźliwe wiadomości modyfikują i ścigają za nieodpowiednie zachowania (sieć ostrzeżeń/banowania), dzięki temu nie ma chaosu, zmiany tematu czy pogłębiających się kłótni.

"Zatem, wynika, że to ja sam ze sobą dyskutuję? A może reszta dyskutantów nie ma argumentów i prosi w wstawiennictwo świętego i komunistyczną formułę zamknięcia wątku. Nie doszukałem się w regulaminie zapisu, że przysługuje zamknięcie wątku z takiego powodu."
Ja o to proszę, ponieważ nie ma sensu kontynuować tego wątku, mam prawo prosić o zamknięcie wątku, a czy mój wniosek zostanie przyjęty to nie mam już na to wpływu.

"Twój i innych szacunek do pana S. Z nie ma nic wspólnego z dyskusją. Ja również jego szanuję jako człowieka, ale z chwilą wystąpienia ze sprzedażą ramek z terenu zapowietrzonego przestał być dla mnie autorytetem. Nie oznacza to wcale, że go nie szanuję.

Jako przyszłemu redaktorowi z Pasieki przyjdzie łatwo uzasadnić na czym polegało owo naruszenie szacunku? "

Bez przesady, do Pasieki piszę w wolnej chwili jak mam temat i 'wenę twórczą'. Swoje artykuły traktuję jako pamiątkę. Na czym polega owe naruszenie szacunku? Każdy może wyprowadzić swoje wnioski. Nie będę przekonywać do swych racji.

"Gratuluję pierwszych kroków na niwie dziennikarskiej, choć akurat tak ujęty temat bardziej Pasuje do "NIE", niż do "Pasieki". Pragnę zauważyć, że jesteś już z pomysłem spóźniony, bo mój tekst jest zapewne już w druku i niejeden będzie mógł przeczytać swoje wypowiedzi pod swoim nickiem."

Dziękuję, pisanie tekstów to u mnie raczej dalsze hobby, albo bardziej przyjemność. Z chęcią przeczytam Pana artykuł, nie wiedziałem, że Pan również podjął się napisania tekstu na podobny temat. Śledzę od czasu do czasu Pszczelarstwo, jeśli będę czuł niedosyt po lekturze to napiszę własny artykuł.

Pozdrawiam i proszę wszystkich, aby nie dodawali już żadnych docinków (patrz wyżej), bo to robi się już męczące. Lepiej zająć się właściwymi tematami albo iść na spacer.
Widzę do czego teraz dyskusja dochodzi.

Przy okazji, korzystając z ostatnich dni ferii, dzisiaj rano byłem na swojej działce. Muszę zawieść moich jasnowidzów co mi wróżyli klęskę na jesieni, kwaśny pokarm po zastosowaniu 2 g Apilacu i wysoki poziom HMF. 2 moje roje żyją i mają się b. dobrze! Gdybym coś "skopcił" to by padły/uciekły jak ten trzeci opisywany kilka miesięcy temu przeze mnie. Wygarnąłem niewielkie osypy, pszczoły po osłuchaniu i puknięciu bzyczą.

Piotr

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-28, 21:40   

Piotr Nowotnik napisał/a:
dzisiaj rano byłem na swojej działce. Muszę zawieść moich jasnowidzów co mi wróżyli klęskę na jesieni, kwaśny pokarm po zastosowaniu 2 g Apilacu i wysoki poziom HMF. 2 moje roje żyją i mają się b. dobrze! Gdybym coś "skopcił" to by padły/uciekły jak ten trzeci opisywany kilka miesięcy temu przeze mnie. Wygarnąłem niewielkie osypy, pszczoły po osłuchaniu i puknięciu bzyczą.

Piotr[/b]

Nie mów hop, póki nie przeskoczysz, a jak już przeskoczysz, to sprawdź w co wpadłeś. O stanie pszczół można porozmawiać po pierwszym przeglądzie.

Ponownie piszę nie na temat wątku. Dobrze, że nie ja jeden.

walter
Obserwator

Wysłany: 2012-01-28, 22:02   

do avico jak sam mówi o zobie zgryźliwy tetryk, ty nie docinasz p. Zbiegowi wiec od czego się to wszystko zaczęło ta twoja nagonka na niego? porosty p. zbieg wystawił ramki z woszczyzną na sprzedarz , a w jego rejonie panował zgnilec , zwróciłes uwage na niestosowną ofertę . pan Zbieg wycofał natychmiast swoją ofertę - ale tobie było tego mało powiadomiłes zakład weterynaryjny w limanowej o zaistniałej sytuacji , ( wiec jeste kapusiem ) p. zbieg zaraz potym miał kontrolę która niczego u niego nie wykazała , ale docięło sie starszemu panu , on potrafi doradzić ty natomiast potrafisz, obszczekac . i taka jest róznica pomiedzy wami , nie wysilaj sie nie interesuje mnie twoje zdanie zero to zawsze zero chocby nie wiem co dodawac do niego

avico
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-28, 22:18   

Kania, daj se lachę, bo napiszę więcej co wiem i na co ci to.

A ja coś wiem.

Szlachciura
Starszy Stukacz

Wysłany: 2012-01-29, 00:05   

Panie Stanisławie!!!
czy to prawda co pisze kolega Walter..
a pisze bardzo nieciekawe dla kolesia rzeczy..czekamy na potwierdzenie lub zaprzeczenie.

Radek73 
Senior Stukacz

Wysłany: 2012-01-29, 13:04   

Witam .. Nie było mnie na forum jakiś czas... I wiecie co.. Widzę ,że nie ma czego żałować . Zmieniliście je w splot ,kłótni nie na temat i wyzwisk ..Kiedyś było to pełnowartościowe forum , gdzie zawsze można było liczyć na fachową pomoc itd..Teraz przez kilku trutni .. rzygać się chce jak czytam wasze wy...........

minikron 
Senior Stukacz
trzymacz z ambicjami

Wysłany: 2012-02-28, 20:16   

Radek73 napisał/a:
Kiedyś było to pełnowartościowe forum , gdzie zawsze można było liczyć na fachową pomoc itd..

Kiedyś było. Kiedyś chciało mi się tu zaglądać. Kiedyś jeden yntelygent był mniej aktywny.

Da zobaczenia za czas jakiś, może sobie pójdzie.

pasieczna
Stukacz

Wysłany: 2012-04-04, 09:23   

Dzień dobry Państwu,

z pokorą wobec ogromnych dokonań Pana Stanisława i Jego zaangażowania w każdą sprawę,
której się dotknął w swoim życiu, pozwalam sobie na powtórzenie wiersza, napisanego specjalnie dla Niego.

Panie Stanisławie! Psy szczekają, a karawana idzie dalej. PROSZĘ, ABY PAN WRÓCIŁ DO NASZEJ MŁODZIEŻY!

Z wyrazami najwyższego szacunku i pozdrowieniami

Maciej Winiarski

----
wiersz usunięty, wyjaśnienie poniżej

/administrator
Ostatnio zmieniony przez Administrator 2012-04-04, 09:55, w całości zmieniany 1 raz  

Administrator 
Administrator

Wysłany: 2012-04-04, 09:46   

pasieczna, pozwolę sobie przytoczyć fragment informacji umieszczonej na samej górze strony, której wydaje się Pan nie zauważać:
Cytat:
Forum ma służyć pszczelarzom do wymiany doświadczeń merytorycznych, a nie do zamieszczania niestosownych tekstów w postaci dowcipów, wierszy i relacji z życia rodzinnego, a także ubliżania innym użytkownikom.

Proszę się do tej prośby zastosować lub podjąć inną decyzję, która nie będzie stała w sprzeczności z wolą Redakcji.

Michał

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi