węza plastikowa

Moderator: krzysglo

UTP-ROL
Nieśmiały
Nieśmiały

węza plastikowa

Post autor: UTP-ROL »

Witam
Jestem nowy na Forum i mam pytanie związane z węza plastikową proszę o opinie i gdzie można kupić akie cudo? Z góry dziękuję . Pozdrawiam

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

nie wiem czy ta węza to cudo, cała ramka z węzą są plastikowe i są dużo cięższe nieźli tradycyjne i tyle mojej wiedzy praktycznej na jej temat. Resztę co wiem, to z czasopism i od znajomych, którzy zaniechali jej stosowania, ponieważ są z nimi problemy tego typu, że na samym początku trzeba na niej nanieść cienką warstewkę wosku, ponieważ pszczoły niechętnie ją odbudowują
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

UTP-ROL
Nieśmiały
Nieśmiały

Kolego gdzie taka węze mozna nabyć???

avico

Post autor: avico »

Jak z tego "cuda" usunąć ciemną już woszczynę? Jej odbudowa jest możliwa jedynie w b. silnych rodzinach, bo słabe nie bardzo chcą tego dokonać.

Podobnie kombinowano z węzą wygniataną na cienkiej folii dwustronnie pokrytej woskiem. Wszystko jest pięknie, ale schody zaczynają się przy wydostawaniu wosku z takiej węzy.

dkrzysztof10
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: dkrzysztof10 »

Nie polecam kupiłem kiedyś parę ramek z węzą plastikową mocne rodziny odbudowały choć z oporem i kwestia higieny jak ją odkazić itp. w porównaniu z węzą naturalną to przetapiasz i tyle a tutaj to ,, cudo'' tylko problem nigdy nie usuniesz do końca wosku ramki nie opalisz palnikiem. Pozostaje tylko chemicznie , a przede wszystkim to plastik po cholerę pakujemy pszczołą truciznę skoro i tak jest ona już wokół nas jak dla mnie to tylko naturalna węza i nic innego. I jeszcze problem pszczoły robią otwory w plastrach gdzie przechodzą na następny ma to duże znaczenie w czasie zimowi działa to jak wentylacja pomiędzy uliczkami.
Jak rozdaję chleb biednym, to nazywają mnie świętym,
a jak pytam się dlaczego biedni nie mają chleba, mówią - komunista

robotruten
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: robotruten »

Według mnie o wiele lepszym rozwiązaniem [do plastiku] byłaby forma do węzy, która tworzyłaby gotowe komórki pszczele. Jednakże podejrzewam, że nie ma czegoś takiego, choć może jestem w błędzie.

avico

Pytanie - po co?

Może zamiast węzy w postaci gotowych plastrów od razu iść do sklepu po sztuczny miód.

robotruten
Stukacz Junior
Stukacz Junior

a czemu nie, nikt nikomu nie zabroni

ALVIN
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: ALVIN »

sztuczny miód to sobie wiesz co.......
Biedna pszczółka ginie marnie BIJ na alarm gdzie popadnie w prasie , radiu , telewizji co by wszyscy zrozumieli …jak ta złota kropla zdrowa .

robotruten
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Jak kto chce sztuczny do marketu, droga wolna. Ja tam wolę naturalny z własnej pasieki.

UTP-ROL
Nieśmiały
Nieśmiały

Co ma ramka plastikowa do miodu ,nie ma bezpośredniego kontaktu tak samo jak ule styropianowe chodzi o to by szukać nowych rozwiązań które ułatwią pracę i obnizą koszty produkcji

ALVIN
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: ALVIN »

Nie wiem czy wiesz ale nowsze rozwiązania to także wyższa cena więc nie ma mowy o obniżeniu kosztów produkcji
Biedna pszczółka ginie marnie BIJ na alarm gdzie popadnie w prasie , radiu , telewizji co by wszyscy zrozumieli …jak ta złota kropla zdrowa .

UTP-ROL
Nieśmiały
Nieśmiały

Tak na pewno tylko jak by nie było nowych technologi to byś pszczoły miał w kuszkach lub mieszkał w szałasie i weź się zastanów co piszesz

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

UTP-ROL pisze:Kolego gdzie taka węze mozna nabyć???
Jeśli poszukasz w internecie to i znajdziesz , ja znalazłem coś takiego

http://www.alibaba.com/showroom/plastic ... ation.html
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

avico

Firma Łysoń sprzedaje plastikowe ramki z plastikową węzą.

Kup, użyj i później napisz jak się sprawuje.

Ja nie wiem jak pozbywać się starej i ciemnej woszczyny.

Ktoś powie, że do kotła z wodą, bo skrobanie raczej nie wchodzi w rachubę. Wyjmując ramki z wody masz całe obrzygane woskiem z resztkami oprzędów.
Chyba, że jesteś tak bogaty, że kiedy woszczyna stanie się ciemna wyrzucisz ramki i kupisz nowe.

ODPOWIEDZ