Odstojnik do miodu

Moderator: krzysglo

Edek
Obserwator
Obserwator

Odstojnik do miodu

Post autor: Edek »

Mam pytanie.
Nigdy nie używałem odstojnika, a chciałbym poznac jego dokładną budowę i zalety, bo coś w tym musi byc, skoro 33l odstojnik nierdzewny kosztuje ponad 400 zl. Czy jego przydatność wynagradza cene?

Awatar użytkownika
Bogand
Stukacz
Stukacz

Re: Odstojnik do miodu

Post autor: Bogand »

Edek pisze:Mam pytanie.
Nigdy nie używałem odstojnika, a chciałbym poznac jego dokładną budowę i zalety, bo coś w tym musi byc, skoro 33l odstojnik nierdzewny kosztuje ponad 400 zl. Czy jego przydatność wynagradza cene?
Witaj.
Mam dwa odstojniki o pojemnośći 33 l. ale z tworzywa sztucznego z atestem dopuszczającym do kontaktu z żywnośćią, więc mogę Ci tylko opisać ich funkcjonowanie. Ułatwiają one bardzo rozlewanie miodu do słoików, poprzednio musiałem się namęczyć, a przy pomocy odstojników to sama przyjemność. Po nalaniu swieżej patoki (miodu) do odstojnika należy poczekać dwa lub trzy dni, aż wszystkie zanieczyszczenia wypłyną na wierzch, ustawić odstojnik na jakimś podwyzszeniu i odkręcając zawór spustowy spokojnie napełniać słoiki. Miód spuszczany przez usytuowany w dole odstojnika zawór spustowy jest czysty, bez drobin wosku lub innych zanieczyszczeń. Ostatnie dwa lub trzy litry miodu z zanieczyszczeniami, pozostałe w odstoiniku, zlewam do innego naczynia i czyszczę z wosku przez zbieranie go z wierzchu lub dodaję do nowej partii miodu wlewanej do odstoinika. Odstojnik jest więc sprzętem znacznie ułatwiającym rozlewanie miodu do mąłych naczyń i zasługuje na stałe miejsce w pracowni. Czy musi być z blachy nierdzewnej za 400 zł. tego nie wiem, ale taki z tworzywa sztucznego za około 50 zł to radzę Ci kupić. Napewno będziesz zadowolony.
Pozdrawiam.

Edek
Obserwator
Obserwator

Post autor: Edek »

Dziekuję za informację.
Pozdrawiam
Edek

gosc

Post autor: gosc »

witam.odstojnik zrobilem zpojemnika 20l kupionego w sklepie pszczelarskim zawor kupilem odzielnie za 19,50 .wyzynarka do drewna wycialem otwor i odstojnik gotowy.koszt okolo 30zl.pozdrawiam jozek

Zablokowany