Folia zamiast listewek

Moderator: krzysglo

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

zamiast beleczek nakrywasz folią grubą[workową]po oklejeniu kitem zwiniesz,wkładasz do zamrażalnika po wychłodzeniu poszeleścisz i jest na tacy

Awatar użytkownika
Arek250
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Arek250 »

wygląda na spam
"Pasieka Rogala"
www.kisielew.pl

mariuszsobantka
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: mariuszsobantka »

Arek250 masz racje tylko o pszczolach to on raczej nie pisze.Moze administrator wysle go na urlop.
som

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Ludzie piszcie w naszym jezyku nie kazdy skonczył uniwerek.Pozdrawiam miły_marian

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: henrmiko »

Fred1 pisze:zamiast beleczek nakrywasz folią grubą[workową]po oklejeniu kitem zwiniesz,wkładasz do zamrażalnika po wychłodzeniu poszeleścisz i jest na tacy
Jest to najlepszy w miarę higieniczny sposób pozyskiwania propolisu z powałek uli.
Z pszczelarskim pozdrowieniem - Henryk!

telok
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: telok »

Ta foliowa powalka ma byc caly rok, czy tylko w sezonie letnim?
pozdrawiam telok

Awatar użytkownika
Radek73
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Radek73 »

daj se spokój z folią...lepsze jest grube płutno lniane złorzone na pół efekt ten sam a w ulu nie będziesz trzymał jakiegoś tekstylnego paskudztwa :685: :685: :685:
Radek73

marpi4
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: marpi4 »

Tak samo stosuje folie paraprzepuszczalną, folia jest praktyczniejsza w pozyskiwaniu propolisu, łatwiej dostaś sie do pszczół i nie trzeba usuwać pojedyńczych beleczek w trakcie przeglądu i jeszcze nie mam wilgoci w ulu

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

FAkt z zdejmowaniem beleczek ale czy pszczelarstwo to dziedzina ,która jest ograniczona do minimum w kożystaniu paskudctw 21wieku??
JA tam mam beleczki i też mi sie dobrze pracuje....JA kocham pszczółki i traktóje je jako hobby więc z moją 20 pniowa pasieka nigdy nie zastosuje foli w ulach zwłaszcza że wydziela toksyny ,które mmogą być szkodliwe dla matki ale ty wiesz ,że folia jest zrobiona z metnu sprężonego iw temp.1200*C hmmm ty masz ule--ule gazowe":(
pozdrawiam Marcin

birkut

Post autor: birkut »

a ja zamiast beleczek stosuje deseczki tak ze wrazie czego pszczoły po dojsciu do powałki mają szanse przejscia na plastry z pokarmem z boku

Stantom20
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Stantom20 »

Tak sie zastanawiam czy kolega na tych deseczkach ma namalowany kierunek w kturą strone mają skręcić aby nie podzielić kłębu i jakie to obszerne gniazda praktykuje że biedne pszczoły przy dwócyfrowych mrozach muszą szukać po bokach pokarmu

BoCiAnK
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Kontakt:

Post autor: BoCiAnK »

Radek73 pisze:daj se spokój z folią...lepsze jest grube płutno lniane złorzone na pół efekt ten sam a w ulu nie będziesz trzymał jakiegoś tekstylnego paskudztwa :685: :685: :685:
Z Całym Radku szacunkiem ale ile wytrzyma Ci to Lniane płótno ?? sezon ?? pszczoły poprzegryzają je bardzo szybko
>>>>> Tu w tym temacie w pierwszym poście jest skan z pszczelarstwa Kolego Aviko<<<< o płótnie przetestowałem je w tym roku i zakupiłem jest bardzo dobre i na lata
Aby skan odczytać (trzeba być zalogowanym )

ODPOWIEDZ