Sklad węzy.

Moderator: krzysglo

natkaJR
Obserwator
Obserwator
Posty: 3
Rejestracja: 2006-07-03, 14:32

Sklad węzy.

Post autor: natkaJR »

Witam chcialbym sie dowiedziec czy nasi producenci wezy mieszaja czysty wosk z jakims innym surowcem, mam ok 50 ul i nie wiem czy mam sprzedac wosk do zwiazku czy moze przeroci to na węze
pozdrawiam

pszczelarz51
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Posty: 105
Rejestracja: 2006-09-18, 15:46
Lokalizacja: Murowana Goślina

Post autor: pszczelarz51 »

Jeżeli możesz sam sobie zrobić węzę to NIE sprzedawaj wosku. Producęci węzy raczej do jej produkcji niczego nie mieszaja, ale jeżeli dobrze poczytasz w FORUM i ZAGAJNIKU to jasno zrozumiesz że tak naprawdę to mieszają "pszczelarze" którzy sprzedają taki surowiec z którego sami nigdy nie zrobiliby węzy i swoim pszczołom jej nie podali.Więc jeżeli masz możliwość robienia węzy u siebie lub u znajomego( uwaga na choroby) toją wykonaj a napewno pszczoły iTy będziecie z tego zadowoleni.Pozdrawiam.Pszczelarz 51.

henrmiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Posty: 520
Rejestracja: 2005-12-21, 16:21
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: henrmiko »

pszczelarz51 pisze:Jeżeli możesz sam sobie zrobić węzę to NIE sprzedawaj wosku. Producęci węzy raczej do jej produkcji niczego nie mieszaja, ale jeżeli dobrze poczytasz w FORUM i ZAGAJNIKU to jasno zrozumiesz że tak naprawdę to mieszają "pszczelarze" którzy sprzedają taki surowiec z którego sami nigdy nie zrobiliby węzy i swoim pszczołom jej nie podali.Więc jeżeli masz możliwość robienia węzy u siebie lub u znajomego( uwaga na choroby) toją wykonaj a napewno pszczoły iTy będziecie z tego zadowoleni.Pozdrawiam.Pszczelarz 51.
Można tak jak kolega pisze, ale pod warunkiem, że producent węzy posiada możliwości przeprowadzenia właściwej dezynfekcji wosku, w którym mogą znajdować sie różnego rodzaju przetrwalniki różnych chorób czerwia i pszczół, nie tylko zgnilca. To w warunkach domowych (chałupniczych) jest bardzo trudne do wykonania. W/g mnie jest dużym ryzykiem.
Z pszczelarskim pozdrowieniem - Henryk!

Zablokowany