kwas szczawiowy z dodatkiem Efektywnych Organizmów

Moderator: krzysglo

EMKziutek
Obserwator
Obserwator
Posty: 4
Rejestracja: 2010-01-28, 22:02

kwas szczawiowy z dodatkiem Efektywnych Organizmów

Post autor: EMKziutek »

Witam szanownei koleżanki i kolegów pszczelarzy!

Jestem pszczelarzem z lubelskiego z 30 letnim stażem. Chciałbym koleżeństwu przedstawić nowy innowacyjny produkt austryjacki (EMK- Oxalsäuretabletten) produkowany przez firmę Josefa Greinöckera z Bad Schallerbach.

Na początek kilka słów wstępu.

Co to są Efektywne Organizmy (EM):
EM zawiera wyselekcjonowane gatunki bakterii łącznie z bakteriami kwasu mlekowego, (które są w tej mieszaninie gatunkiem dominującym) i niewielką ilością bakterii fotosyntetycznych oraz innych mikroorganizmów. Wszystkie one mogą żyć obok siebie w ciekłym roztworze. Poszczególni „członkowie tej społeczności” należą do różnych rodzajów mikroorganizmów. Nie powstały one w sposób sztuczny – występują w przyrodzie naturalnie, (choć nie w takim zagęszczeniu i nie w takim zestawieniu).
Są całkowicie bezpieczne dla ludzi i środowiska, a w przemyśle spożywczym wykorzystywane są od zawsze.
Efektywne organizmy są normalnie obecne w przewodzie pokarmowym pszczół oraz w środowisku ula. Jednak w obecnych czasach równowaga mikrobiologiczna zostaje zakłócona z powodu ogólnego zanieczyszenia srodowiska, wszechobecnych pestycydów oraz GMO. Dodatkowe wprowadzenie EMów do środowiska ula powoduje łatwiejsze zwalczanie przez pszczoły grzybicy wapiennej, nosemy, chorób bakteryjnych i wirusowych.
EMK- jest pto puder ceramiczny zawierajacy formy przetrwalnikowe EM. Do niedawna sądzono, iż Efektywne Mikroorganizmy nie są w stanie przeżyć w temperaturze powyżej100°C. Wyniki badań wykazały, że niektóre z mikroorganizmów należące do grupy EM są w stanie przeżyć nawet temperaturę powyżej1000°C. Dlatego też zrealizowano pomysł zmieszania mikroorganizmów EM z gliną i wyprodukowania aktywnego biologicznie spieku. Opracowano technologię umieszczania mikroorganizmów EM wewnątrz struktur ceramiki na czas praktycznie nieograniczony, nie tracąc jednocześnie ich zdolności biochemicznych.
EMK- Oxalsäuretabletten są to tabletki zawierające 1gram bezwodnego kwasu szczawiowego oraz dodatek EMK.
Tabletki te stosuje się do zwalcznia warrozy.
Główną ich zaletą jest bardzo duża skuteczność warrozobójcza, łatwość aplikacji i możliwość stosowania nieograniczoną ilośc razy w ciągu całego roku.
Możliwe są dwa sposoby aplikacji:
- za pomocą sublimatora elektrycznego (typu Varrox lub orginalnego autorstwa Josefa Greinöckera )
- rozpuszczając 3 tabletki w litrze syropu cukrowego 50% a następnie polewając pszczoły w uliczkach cienką strugą (max 30ml na rodzinę)
Dodatkowo po za zwalczaniem warrozy przy kazdej aplikacji tabletek wprowadzamy w środowisko ula pewną ilość EMów które bardzo korzystnie wpływają na zdrowotność rodziny pszczelej.W najbliższym czasie uruchomię sklep internetowy w którym będą dostępne powyższe tabletki (cena około 40PLN za 100szt.) oraz wiele innych innowacyjnych produktów Josefa Greinöckera.
Powyższy tekst nie jest ofertą handlową w myśl kodeksu handlowego a stanowi jedynie badanie sondażowe rynku.

Po za wyrażaniem swoich opinii o produkcie na łamach forum bardzo proszę wszystkich zainteresowanych tematem o pytania na priva lub email.

ODPOWIEDZ