Fumagilina

Moderator: krzysglo

adzik6
Nieśmiały
Nieśmiały

Fumagilina

Post autor: adzik6 »

Witam! Witam gorąco wszystkich forumowiczów. Szukam wszystkich dotępnych informacji na tema fumagiliny. Interesuj mnie artykuły, działanie, stosowanie mieszanki numery telefonów wszystko na ten temat. Liczę na pomoc z Waszej strony pozdrawiam !!

qq

Re: Fumagilina

Post autor: qq »

adzik6 pisze:Witam! Witam gorąco wszystkich forumowiczów. Szukam wszystkich dotępnych informacji na tema fumagiliny. Interesuj mnie artykuły, działanie, stosowanie mieszanki numery telefonów wszystko na ten temat. Liczę na pomoc z Waszej strony pozdrawiam !!
Fumagilina na dzień dzisiejszy jest zabroniona w stosowaniu dla pszczół,ale może w nowym roku się coś zmieni,pozyjemy zobaczymy .

adzik6
Nieśmiały
Nieśmiały

Wiem, że jest zabroniona ale na noseme caranae jak na razie innych metod nie ma, i właśnie dla tego chciałem pozbierać jakieś ciekawe informacje na temat tej sunstancji,środka. Pozdrawiam

avico

Post autor: avico »

Jakby d...a miała kanty, to można fumagilinę o nią potłuc.
Praktycznie bez skuteczności. Stary antybiotyk o silnych skłonnościach do wywoływania grzybicy.

Zamiast fumagiliny lepiej dać więcej węzy.

adzik6
Nieśmiały
Nieśmiały

Węzą to można rójce zapobiegać, anie chorobie. Zobaczycie okaże się żę ten rodzaj nosemy będzie wielkim problemem. A ja wole zapobiegać niż potem, myśleć czemu tego nie zrobiłem. Choćby fumagiliną. Jak ktoś ma jakieśbarzdiej konkretne odpowiedzi to chętnie podyskutuje.

avico

To Twoje zdanie, ale jesteś w błędzie.

Węza jest fundamentem zdrowotności.

W USA rozmrożono próbki pszczół z początku lat `90 i znaleziono w nich ceranę.

Fumagilina niczemu nie zapobiega.

adzik6
Nieśmiały
Nieśmiały

avico, a jesli rodzina jest już dajmy na to chora/zarażona, myślisz ze podanie większej ilości węzy pomoże. Więcej węzy tzn ile ? Gospodarstwo pasieczne prowadze na ulach wielkopolskich 10 ramek. Ile mam dać węzy rodzinie i dokładnie w jakim terminie, Dokładnie w tedy jak już zaczynają ciągnąć ? U mnie rodziny i tak ciągną dość dużo ramek, nie zapominając o ramkach pracy które są wycinane praktycznie z tygodnia na tydzień?

avico

Nie chodzi o większą ilość węzy, ale o totalną zmianę gospodarki na podobieństwo metody szwedzkiej. W Niemczech też jest ona stosowana. Poszukaj w Necie, bo na forum nie da się tego opisać w skrócie.
Metoda polega na 100% wymianie plastrów na węzę po ostatnim miodobraniu z wykorzystaniem rodziny z młodą matką (gniazdo też odbudowane na węzie). Plastry po miodobraniu idą na przetopienie.

Andrzej0405
Obserwator
Obserwator

Post autor: Andrzej0405 »

Jezeli masz nosemoze to przenies pszczoly do wydezynfekowanego ula na weze,i dobrze je ocieplij,najlepiej poddaj mloda matkei podkarmiaj syropem z niewielkim dodatkiem soku z czosnku.Moim bzykom pomoglo a fumagilina to juz historia.

Stanisław Zbieg
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Stanisław Zbieg »

Jeszcze niecały miesiąc wstecz była na węgierskiej www oferta Fumidil B. Dziś sprawdzałem już ją wycofano.

Pozostaje preparat "Nozevit" do nabycia w Sądeckim Bartniku"

Pozdrawiam Stanisław Z.

slawek
Obserwator
Obserwator

Post autor: slawek »

Nie wiem czy będzie cię to interesować, bo nie wiele znalazłem w internecie na temat fumagiliny. Jest kilka informacji na stronie o biotechnice i antybiotykach.

ODPOWIEDZ