Fumagilina

Moderator: krzysglo

adzik6
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 6
Rejestracja: 2008-09-29, 20:41

Fumagilina

Post autor: adzik6 »

Witam! Witam gorąco wszystkich forumowiczów. Szukam wszystkich dotępnych informacji na tema fumagiliny. Interesuj mnie artykuły, działanie, stosowanie mieszanki numery telefonów wszystko na ten temat. Liczę na pomoc z Waszej strony pozdrawiam !!

qq

Re: Fumagilina

Post autor: qq »

adzik6 pisze:Witam! Witam gorąco wszystkich forumowiczów. Szukam wszystkich dotępnych informacji na tema fumagiliny. Interesuj mnie artykuły, działanie, stosowanie mieszanki numery telefonów wszystko na ten temat. Liczę na pomoc z Waszej strony pozdrawiam !!
Fumagilina na dzień dzisiejszy jest zabroniona w stosowaniu dla pszczół,ale może w nowym roku się coś zmieni,pozyjemy zobaczymy .

adzik6
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 6
Rejestracja: 2008-09-29, 20:41

Post autor: adzik6 »

Wiem, że jest zabroniona ale na noseme caranae jak na razie innych metod nie ma, i właśnie dla tego chciałem pozbierać jakieś ciekawe informacje na temat tej sunstancji,środka. Pozdrawiam

avico

Post autor: avico »

Jakby d...a miała kanty, to można fumagilinę o nią potłuc.
Praktycznie bez skuteczności. Stary antybiotyk o silnych skłonnościach do wywoływania grzybicy.

Zamiast fumagiliny lepiej dać więcej węzy.

adzik6
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 6
Rejestracja: 2008-09-29, 20:41

Post autor: adzik6 »

Węzą to można rójce zapobiegać, anie chorobie. Zobaczycie okaże się żę ten rodzaj nosemy będzie wielkim problemem. A ja wole zapobiegać niż potem, myśleć czemu tego nie zrobiłem. Choćby fumagiliną. Jak ktoś ma jakieśbarzdiej konkretne odpowiedzi to chętnie podyskutuje.

avico

Post autor: avico »

To Twoje zdanie, ale jesteś w błędzie.

Węza jest fundamentem zdrowotności.

W USA rozmrożono próbki pszczół z początku lat `90 i znaleziono w nich ceranę.

Fumagilina niczemu nie zapobiega.

adzik6
Nieśmiały
Nieśmiały
Posty: 6
Rejestracja: 2008-09-29, 20:41

Post autor: adzik6 »

avico, a jesli rodzina jest już dajmy na to chora/zarażona, myślisz ze podanie większej ilości węzy pomoże. Więcej węzy tzn ile ? Gospodarstwo pasieczne prowadze na ulach wielkopolskich 10 ramek. Ile mam dać węzy rodzinie i dokładnie w jakim terminie, Dokładnie w tedy jak już zaczynają ciągnąć ? U mnie rodziny i tak ciągną dość dużo ramek, nie zapominając o ramkach pracy które są wycinane praktycznie z tygodnia na tydzień?

avico

Post autor: avico »

Nie chodzi o większą ilość węzy, ale o totalną zmianę gospodarki na podobieństwo metody szwedzkiej. W Niemczech też jest ona stosowana. Poszukaj w Necie, bo na forum nie da się tego opisać w skrócie.
Metoda polega na 100% wymianie plastrów na węzę po ostatnim miodobraniu z wykorzystaniem rodziny z młodą matką (gniazdo też odbudowane na węzie). Plastry po miodobraniu idą na przetopienie.

Andrzej0405
Obserwator
Obserwator
Posty: 4
Rejestracja: 2010-06-02, 14:36
Lokalizacja: SPYTKOWICE

Post autor: Andrzej0405 »

Jezeli masz nosemoze to przenies pszczoly do wydezynfekowanego ula na weze,i dobrze je ocieplij,najlepiej poddaj mloda matkei podkarmiaj syropem z niewielkim dodatkiem soku z czosnku.Moim bzykom pomoglo a fumagilina to juz historia.

Stanisław Zbieg
Senior Stukacz
Senior Stukacz
Posty: 623
Rejestracja: 2005-12-27, 12:11
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: Stanisław Zbieg »

Jeszcze niecały miesiąc wstecz była na węgierskiej www oferta Fumidil B. Dziś sprawdzałem już ją wycofano.

Pozostaje preparat "Nozevit" do nabycia w Sądeckim Bartniku"

Pozdrawiam Stanisław Z.

slawek
Obserwator
Obserwator
Posty: 2
Rejestracja: 2010-08-20, 10:27

Post autor: slawek »

Nie wiem czy będzie cię to interesować, bo nie wiele znalazłem w internecie na temat fumagiliny. Jest kilka informacji na stronie o biotechnice i antybiotykach.

ODPOWIEDZ