Rosja dba o leczenie pszczół

Moderator: krzysglo

Awatar użytkownika
Radek73
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Radek73 »

Nie każdy z nas myśli że w Rosji czy w byłych republikach zwalcza waroze tlącym się walonkiem po dziadku ...... :706: :706: :706: pozdrawiam
Radek73

eryk.klemens
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: eryk.klemens »

nogoglaszczka76 pisze:
eryk.klemens pisze: a dobrze to czy źle, że Unia podniosła poprzeczkę w zakresie m. ... standardów w zakresie żywności, w tym wydając stosowne dyrektywy dla dozwolonych leków weterynaryjnych w trosce o konsumenta miodu?
???
Bez urazy.Czy ty aby mieszkasz w Polsce?Żywność za komuny była gorsza niż jest teraz?Rozumiem,że niektóre rzeczy były złe ale nie wszystko.Wbrew pozorom lepszego życia poprzez obniżenie lub likwidację PN, EU obniżyła i to bardzo poprzeczkę w zakresie standardów w zakresie żywności i przy tym miodu{import z Chin}.Ty tego nie wyczuwasz w codziennym jedzeniu?Mnie na sam widok czy zapach niektórych produktów chce się rygać.Jakkolwiek komuna była zła to pod względem jakości żywności EU może się głęboko schować.
Myślę że piszesz nie na temat pszczółek.
Przecież nikt Ci nie broni kupować np wędliny u Rzeźnika, zamiast bułek dmuchanych i chleba .. u piekarza. Jesteś człowiekiem wolnym a wybór jest przeogromny.
Przed wojną na sklepie był napis "Rzeznik" a mięso i wędliny były w sklepie. Za komuny na sklepie był napis "Mięso Wedliny" a Rzeznik był w środku...
Konsument miodu tez ma wybór: Może kupić miód z Chin lub u Pszczelarza
Acha Ja mieszkam w Polsce
Eryk

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

eryk.klemens pisze:nogoglaszczka76 napisał/a:
eryk.klemens napisał/a:
a dobrze to czy źle, że Unia podniosła poprzeczkę w zakresie m. ... standardów w zakresie żywności, w tym wydając stosowne dyrektywy dla dozwolonych leków weterynaryjnych w trosce o konsumenta miodu?

???
Bez urazy.Czy ty aby mieszkasz w Polsce?Żywność za komuny była gorsza niż jest teraz?Rozumiem,że niektóre rzeczy były złe ale nie wszystko.Wbrew pozorom lepszego życia poprzez obniżenie lub likwidację PN, EU obniżyła i to bardzo poprzeczkę w zakresie standardów w zakresie żywności i przy tym miodu{import z Chin}.Ty tego nie wyczuwasz w codziennym jedzeniu?Mnie na sam widok czy zapach niektórych produktów chce się rygać.Jakkolwiek komuna była zła to pod względem jakości żywności EU może się głęboko schować.

Myślę że piszesz nie na temat pszczółek.
Przecież nikt Ci nie broni kupować np wędliny u Rzeźnika, zamiast bułek dmuchanych i chleba .. u piekarza. Jesteś człowiekiem wolnym a wybór jest przeogromny.
Przed wojną na sklepie był napis "Rzeznik" a mięso i wędliny były w sklepie. Za komuny na sklepie był napis "Mięso Wedliny" a Rzeznik był w środku...
Konsument miodu tez ma wybór: Może kupić miód z Chin lub u Pszczelarza
Acha Ja mieszkam w Polsce
Eryk
Eryk ma racjię ale to forum nie jest od dyskusji na temat smaku wędlin czy pozytywnych działań UE tylko chodzi o nasze pszczółki ,które w dzisiejszych czasach napotykają wiele problemów i chorób, ale jak moja babcjia upiecze chleb na święta B.N to palce lizać .......

P.S każde państwo powinno dbać o chodowlę pszczół bo wszystko co jemy to miało stycznośc z tym owadem-prawie ,ale chleba nikt przez pół wiek jeść nie będzie.
pozdrawiam Marcin

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

ja się doczytałem że pszczoły zapadają na różne choroby jak mają słaby-instynkt chigieniczny,może przez nadgorliwość pszczelarze im wypaczyli ten -instynkt

birkut

Post autor: birkut »

ano napewno to jest wina pszczelarzy i wszystkiego co sie wokół pszczół kręci z kosmosu to nie przyszło

dkrzysztof10
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: dkrzysztof10 »

Panowie prawda jest taka, że każdy system ma swoje wady oczywiście zgodzę się że za komuny sprawy organizacyjne miały się lepiej pamiętam jako dziecko że mój wuja który tez miał pszczoły nie miał problemy ze sprzedażą a teraz nie wiadomo kto chce kupić a jak już kupi to daje taka cenę albo wylej miód do rowu . Temat cukru kiedyś da naszych pszczółek był cukier w związku a teraz martw się sam przecież bez pszczół zbiory w Polsce były by nawet do 30% mniejsze a jednak nikogo to nie obchodzi. I tyle gospodarka rynkowa to gospodarka KTO WIĘCEJ UKRADNIE ZA MATACZY TO PAN A RESZTA SPOŁECZEŃSTWA TO BYDŁO

ODPOWIEDZ