APIWAROL

Moderator: krzysglo

Fred1
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Fred1 »

Fringilla pisze:To stosuj kwas mrówkowy albo szczawiowy. Tani i naturalny , szczawiowy może nawet skuteczniejszy , a miód bez tych świństw i bardzo tani . Ps. sam używam . Pozdrawiam Witek.
gdybyś napił się flumetryny,miałbyś wymioty i bule brzucha a po kwasie mrówkowym byłbyś wygarbowany jak,,faraon egipski"wybór należy do ciebie

123
Stukacz
Stukacz

Post autor: 123 »

Fred1 pisze: gdybyś napił się flumetryny,miałbyś wymioty i bule brzucha a po kwasie mrówkowym byłbyś wygarbowany jak,,faraon egipski"wybór należy do ciebie
A Ty co piłeś że takie idiotyzmy piszesz

Expelliarmus
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Expelliarmus »

Witam, niedawno kupiłem całe 2 rodziny pszczele z ulami warszawskimi poszerzanymi. Rodziny (bukwast) były leczone apiwarolem jakoś w kwietniu i przerwały kurację baywarolem. Moje pytanie czy mogę zacząć im podawać beevital w płynie. Kupiłem BeeVital w takich saszetkach po 15 ml i musze je rozlewać między uliczkami w ulu, to wiem, ale co ile dni mam powtarzać ten zabieg? Czy polane pszczoły nie otrują się nim? Czy mogę podawać ten lek w okresie kiedy jest czerw? Prosze o odpowiedź, z pozdrowieniem, Andrzej.

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

BeeVital jest dobry bo możemy go zaaplikować kiedy chcemy ,pszczoły nie otrują się nim tylko one będą oczyszczać się i jeszcze raz oczyszczać ten środek nie zawiera substanci t.j amitrazyna,itp. więc nie szkodzi dla pszczół i czerwiu /wejdź na stronę producenta i tam masz wszystko opisane :)

[ Dodano: 2009-06-08, 08:49 ]
A kto był poprzednim właścicielem pszczół??
W kwietniu apiwarolem ?? To warrozy mnustwo było albo ktoś nie czytałe ,że nie powinno znajdować się w ulu czerwiu a Buckfasty ładnie czerwi.
Expelliarmus, Kręciłeś miód z tych rodzin?? Ja bym wogóle w tym roku nie chciałe zbierać miodu ponieważ jestem przekonany że substancjie aktywne dostały się do miodu ....
pozdrawiam Marcin

Expelliarmus
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Witam, pszczoły kupiłem od pszczelarza, który miał 89 lat, i bał się, że już niedługo nie będzie mógł się opiekować. Chciał to oddać w dobre ręce. Dlatego kupiłem. Mówił, że apiwarolem odymiał w kwietniu, gdzie roztocza było dużo, mówił że w kwietniu była sama pierzga na ramkach, i wogóle w obydwu rodzinach nie było czerwiu. Matki zaczęły czerwić dopiero w pierwszym tygodniu maja. U mnie też matki czerwią już w tych rojach. Przedwczoraj zrywałem mateczniki, pszczoły już chyba wychodzą z nastroju rojowego, ponieważ nie zakładają już mateczników. Miodu jeszcze nie kręciłem. Narazie zbierały z akacjii, jest tego nie wiele, nie wiem czemu zastanawiam się nad połączeniem tych rodzin i utworzenie jednej bardzo silnej rodziny. CO wy na to??? Pozdrawiam.

[ Dodano: 2009-06-08, 09:09 ]
Ps. Dzięki za obszerne wyjaśnienie zastosowania BeeVitalu. :)

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

Czerwienie w maju to troche późno lepiej wymień matki aby czerwiły w kwietniu /koniec marca:) bo miodu z wczesnych pożytków możesz nie spróbować ,a co do łączenia to ja był utrzymał je jako dwie i wymienił matki na unas.ze spr,czerwieniem a w przyszłym roku bym cieszył się miodkiem ale wymieniaj plastry na węze.
pozdrawiam Marcin

Pawełek
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Pawełek »

Expelliarmus pisze:Witam, pszczoły kupiłem od pszczelarza, który miał 89 lat, i bał się, że już niedługo nie będzie mógł się opiekować. Chciał to oddać w dobre ręce. Dlatego kupiłem. Mówił, że apiwarolem odymiał w kwietniu, gdzie roztocza było dużo, mówił że w kwietniu była sama pierzga na ramkach, i wogóle w obydwu rodzinach nie było czerwiu. Matki zaczęły czerwić dopiero w pierwszym tygodniu maja. U mnie też matki czerwią już w tych rojach. Przedwczoraj zrywałem mateczniki, pszczoły już chyba wychodzą z nastroju rojowego, ponieważ nie zakładają już mateczników. Miodu jeszcze nie kręciłem. Narazie zbierały z akacjii, jest tego nie wiele, nie wiem czemu zastanawiam się nad połączeniem tych rodzin i utworzenie jednej bardzo silnej rodziny. CO wy na to??? Pozdrawiam.

[ Dodano: 2009-06-08, 09:09 ]
Ps. Dzięki za obszerne wyjaśnienie zastosowania BeeVitalu. :)

[ Dodano: 2009-06-12, 21:27 ]
oj miało być jeszcze to; ;)

a pewien jesteś że z tych rodzin nie wyszły wcześniej roje ze starymi matkami?? bo wg. mnie zrywanie mateczników to nic nie daje, za drugim czy trzecim razem rójka wyjdzie zaraz po złożeniu przez matkę jajeczka w pierwszym mateczniku.
"bo pszczelarz jest dla pszczół, nie pszczoły dla pszczelarza"

https://plus.google.com/photos/10191835 ... 660/albums

sprzedam odkłady;
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... 4720#24720

Expelliarmus
Stukacz Junior
Stukacz Junior

witam, sory ,że tak późno ale nie miałem wczesniej czasu. Na pewno nei roiły się wczesniej, zapewniam ,wymieniłem w obydwu matki na czerwiące. Już pięknie składają jajeczka, wymieniłem plastry na węzę, i robotnice ślicznie odbudowują ją. Pozdr.

telok
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: telok »

Dostaliśmy oferty walki z warrozą w 2009r z refundacji: a mianowicie apiwarol zwrot 100%, baywarol zwrot 50% , cena odpowiednio 5zł i 15zł. I teraz pytanie który wybrać ???
pozdrawiam telok

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: Sara »

Ja mam w tym roku Biowar i Apiwarol , po paskach jesienią jeszcze odymiam, robi tak większość kol.Spada wareoza.Cześć wybrała tez Baywarol ale z tego co wim to tez beda odymiac .Apiwarol jest tani i można dokupić u weterynarza. Kazdy musi zdecydować sam :685 przez sezon letni stosuje ramkę pracy .pozdrawiam

krzys_675
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: krzys_675 »

Czy jest jakiś sposób aby nabyć tabletki apriwarolu w mniejszej ilości niż całe opakowanie - mam tylko jedną rodzinkę. Byłem u weterynarza ale nie chciał mi sprzedać na sztuki....
Może któryś z kolegów by poratował ?

Stanisław Zbieg
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Stanisław Zbieg »

Kolego "Krzys_675" - proszę podać adres na mój mail to wyślę 5 tabletek - 4 tabletki teraz do zabiegu a 5-ta przykładowo w październiku, gdy już nie będzie czerwiu krytego.

Pozdrawiam Stanisław Z.

ODPOWIEDZ