pająki - czy są szkodnikami

Moderator: krzysglo

wieslaw

pająki - czy są szkodnikami

Post autor: wieslaw »

Szczególnie jesienią na pasieczysku na krzaku nawloci doliczyłem się po kilkanascie pająków, ktore chwytają pszczoły w swą pajęczynę. Proszę mi doradzić jak mógłbym ograniczyć ich ilość.

Marek H. z Poznania

Post autor: Marek H. z Poznania »

Nie ma rady, musisz się z tym pogodzić.
Obraz świata po konflikcie atomowym:wszystko zniszczone,żadnej żywej duszy................................pozostały tylko pająki.

marpi4
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: marpi4 »

proponuję butelkę plastkową uciąć na pół i dnem do góry włorzyć do każdej nodi z ula ja tak zrobiłem i pająk dochodzi tylko do butelki

przem

Post autor: przem »

co z mrówkami w lecie obeszły mi cały ul :?

marpi4
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: marpi4 »

posmaruj nogi wazeliną technicną

EmilM
Stukacz
Stukacz
Kontakt:

Post autor: EmilM »

Wazelina jest dobra przes 2 dni.Po 2 dniach jak się przykurzy - maszerują po niej czwórkami do ula.Ta sprawa była na jakimś forum już wałkowana.
Tylko wstawienie nogi do szerszego pojemnika z płynem zdaje egzamin.

czarnarozpacz

Post autor: czarnarozpacz »

Emilu myślę że avico wymyśli coś lepszego, czytajcie uważnie pszczelarstwo

Apikan
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Apikan »

czarnarozpacz
Gość
Uwaga ! Uwaga! Czarnarozpacz przybyła rozwalać następne forum. Pozdrawiam .

Jerzy

Post autor: Jerzy »

Nasz Prezydent - Tadeusz Sabat – To płomień, gorejący przez całe życie żarem walki z polskim zaściankiem pszczelarskim , płonący pragnieniem zbudowania nowego. lepszego narodowego rynku obrotu produktami pszczelimi. Jego geniusz pozwolił mu zachować na kolejną kadencję kierownicze stanowisko w naszym Związku. Tadeusz Sabat to postrach drobnych pszczelarzy dywersantów, którzy próbują wprowadzic do obrotu swój kiepski miód wyprodukowany w niehigienicznych warunkach, w nieekologicznym środowisku i po zawyżonych cenach. Spekulantów, którzy próbują jednocześnie zdobyć monopol na tym rynku i zablokować granice dla taniego i jednocześnie doskonałego jakościowo miodu zza granicy. A ten miód to jedyna szansa poprawy stanu zdrowia wielu polskich niezamożnych rodzin...Tadeusz Sabat jest nie tylko sprawiedliwym i karzącym mieczem PZP, ale wsławił się także jako budowniczy pierwszego w historii Polski demokratycznego, niekomunistycznego wolnego rynku produktów pszczelarskich. Imię PZP powinno być nieskalane, do tego bowiem Związku zwracają się wszyscy, którzy szukają sprawiedliwości i pszczelarskiej uczciwości. Lepiej niesłusznie wydalić kilku niewinnych członków PZP niż wpuścić do naszej organizacji choćby jednego wroga liberalizacji handlu!. Wzorujmy się na zyciu i walce Tadeusza Sabata, uczmy się na doświadczeniach PZP , wzmacniajmy na każdym kroku naszą czujność pszczelarską. Uczmy się i wychowujmy siebie i bliskich na niezwyciężonej teorii i praktyce naszego sabatowsko-pałachowskiego PZP!

Wyświetlam 10 wiadomości na 1 stronie

Zablokowany