Co myślicie na temat "Beevital"

Moderator: krzysglo

avico

Post autor: avico »

krzysglo pisze:A czy coś mówiono o zmienionym składzie Beevitalu ? Jak wyczytał -=Konrad=- ?
Co znaczy "zmieniony" skład Beevitalu?

Beevital jet obecnie importowany w opakowaniach detalicznych, a nie rozlewany w Polsce. Beevital jest jeden. Wprowadzono jeszcze jeden produkt, który pomaga zwalczać grzybice, ale to zupełnie inny produkt.

Stanisław Zbieg
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Stanisław Zbieg »

Panie Krzysiu ! Tak, byłem na Biesiadzie, ale bardzo krótko. Nie mogłem być na wykładach .
Miałem umówione spotkanie na godzinę 9,oo z przyjaciółmi-pszczelarzami ze Słowacji, z którymi nie widziałem się od 2004 roku. Spotkanie nie trwało długo, mógłbym być na wykładach, ale mój Zięć, który mnie przywiózł, musiał wracać wcześniej, gdyż wzywały go sprawy zawodowe.

Panie Krzysiu -o ile byli moi znajomi pszczelarze ze Sądecczyzny to prawdopodobnie uda mi się uzyskać informację na ten temat. Jeśli tak - to tu podam.

Pozdrawiam Stanisław Z.

Piotr Nowotnik

Post autor: Piotr Nowotnik »

avico pisze:
krzysglo pisze:A czy coś mówiono o zmienionym składzie Beevitalu ? Jak wyczytał -=Konrad=- ?
Co znaczy "zmieniony" skład Beevitalu?

Beevital jet obecnie importowany w opakowaniach detalicznych, a nie rozlewany w Polsce. Beevital jest jeden. Wprowadzono jeszcze jeden produkt, który pomaga zwalczać grzybice, ale to zupełnie inny produkt.
Panie "Avico", może nie tyle zmieniony ten skład co dodano nowy substrat. Do znanego i dotychczasowego składu dodano kwas mrówkowy. Substancjami czynnymi są teraz kw. szczawiowy i mrówkowy. Dzwoniłem do Sądeckiego Bartnika - dystrybutora, namiary wziąłem ze źródła, które podał "krzysglo", ale tam nikt nie odbiera, albo jest zajęte. Wysłałem maila z zapytaniem, ale jeszcze mi nie odpowiedziano. Dziękuję wszystkim, którzy zainteresowali się sprawą. Pozdrawiam.

avico

Niech będzie i "substrat" (W chemii substrat jest ogólną nazwą każdej substancji chemicznej, która podczas reakcji chemicznej, ulega przemianie - w odróżnieniu od produktów które są wynikiem reakcji.)
Wcześniej był użyty kwas cytrynowy jako jeden ze składników.

Pytanie do Sądeckiego Bartnika zostało niewłaściwie zaadresowane. Przecież producentem jest firma z Austrii, a Sądecki Bartnik tylko wyłącznym dystrybutorem na Polskę. Tak, czy inaczej sam mechanizm działania pozostał ten sam,a wedle mojej wiedzy owe kwasy pełnią rolę bufora, a nie głównej substancji aktywnej.

Nie wiem czy dla pszczelarza ma jakieś znaczenie modyfikacja skład preparatu. Chyba powinien się bardziej interesować skutecznością, a nie tym jaki jest jego skład. Prosta logika podpowiada, że producent dąży do uzyskania najwyższej skuteczności.

Awatar użytkownika
Obelnik
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz

Post autor: Obelnik »

Ja stosuję Beevital ale dopiero pod koniec października i jestem zadowolony wczesniej oczywiście stosuję Baywarol a w tm roku będzie to Gabon.
Wacław Białogłowicz

123
Stukacz
Stukacz

Post autor: 123 »

Marcinluter
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: Marcinluter »

;) - każdy może zrobić
pozdrawiam Marcin

krzysglo
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: krzysglo »

Darmowa broszurka do poczytania

dr Grzegorz Dobre
Walka z warrozą przy pomocy Hive Clean

http://bartnik.pl/images/stories/file/H ... 010_04.pdf

po kliknięciu można poczytać na ekranie lub wydrukować.

avico

Po stracie jednej z pasiek zrezygnowałem z chemii i jadę Beevitalem. Jak życie dowodzi - mam rację.

ODPOWIEDZ