przeniesienie rodziny do innego ula

Moderator: krzysglo

angus
Nieśmiały
Nieśmiały

przeniesienie rodziny do innego ula

Post autor: angus »

Witam, to mój pierwszy post jako pszczelarz. :689: Muszę na wiosnę zlikwidować stary ul czyli przenieść rodzinę z ula warszawskiego do wielkopolskiego stojaka. Jak na juniora pszczelarza (odziedziczyłem pasiekę na wiosnę) a wiekowo seniora :689:, chcę na wiosnę wyjąć ramki z warszawiaka, wyciąć czerw i w miarę dopasować czyli wcisnąć do ramki wlkp z drutami i dodatkowo obwiązać drucikiem do węzy, żeby mi nie spłynęło. Rodzinę przesypać do wielkopolskiego i doładować starymi ramkami wlkp ustawić go na starym miejscu warszawskiego. Czy dobrze myślę, i kiedy na wiosnę taką akcję przeprowadzić?
angus

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Taką akcje przeprowadzki dokonuje się na poczotku maja, jak już są noce cieplejsze. Ja bym czerwiu nie wycinał, Dałbym do wielkopolskiego ramki suszu a jak niemasz suszu to wezę i w poprzec wstawił ramki warszawskie z czerwiem. Jak matka przejdzie na ramki wielkopolskie to bym wstawił krate odgrodową i jak czerw się wygryzie z ramek warszawskich to bym postawił ich pionowa za zatwór zeby zabrały miód a potem do kotła do przetopienia. Pozdrawiam miły_marian

angus
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: angus »

Witam "miły marianie" . Tylko boję się, że nie upcham tych ramek ze względu na wymiary, chyba, że wstawię nadstawkę i wtedy podwieszę na beleczkach.
angus

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

I tak zrub nad nadstawkie, Pozdrawiam miły_marian

ODPOWIEDZ