Kradzież pszczół...

Moderator: krzysglo

pszczelarz_lbn
Obserwator
Obserwator

Kradzież pszczół...

Post autor: pszczelarz_lbn »

Witam!
Dzisiaj rano zorientowałem się, że ktoś ukradł mi ul z pszczołami... z podwórka. Mam małe podwórko nie ogrodzone jeszcze płotem, jedynie wokół rosną wysokie gęste tuje. Ul warszawski poszerzany - jedyny jaki miałem, własnoręcznie zrobiony. Z pszczołą Buckfast. Była w nim silna rodzina pszczela nabyta we wrześniu ubiegłego roku. Nie zgłosiłem jeszcze tego faktu na policję, i mam pytanie do was : czy w ogóle zgłaszać? policja jest na tyle skuteczna aby znaleźć ten mój jeden ul? Oczywiście samemu zamierzam porozglądać się w okolicy. Dodam że bardzo boli mnie to, że ktoś z własnego podwórka dziabnął mi go, zwłaszcza że nie miałem lekko zakładając tą moją mini pasiekę... pracowałem cały miesiąc roznosząc ulotki, a dwa tygodnie siedziałem przy ulu dopracowując go... wiecie jak to jest bez maszyn itp. Jestem w klasie maturalnej, a więc mam za miesiąc maturę i nie zdążę zarobić na nową rodzinę ani odkład. Więc moja przygoda z pszczelarstwem najprawdopodobniej zostanie zawieszona Sad Co zrobilibyście na moim miejscu?

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

tylko współczuć Ci takiego początku pszczelarzenia, myślę że się tym nie załamiesz pomimo że to mocno boli gdy znika zrobiony własnoręcznie ul. Zgłosić jak najbardziej trzeba pomimo że ten czyn dla policji ma małą szkodliwość, ale jest to kradzież w świetle prawa. Na forum http://forum.pasiekaambrozja.pl/index.php możesz uzyskać więcej informacji
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

pszczelarz_lbn
Obserwator
Obserwator

Właśnie założyłem tam konto dzisiaj rano, lecz administrator do tej pory jeszcze nie zaakceptował mnie :( jejku, no nie wiem co robić policja nie za bardzo mi pomoże, być może pszczelarstwo nie jest dla mnie :(

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Zgłos kradzież na policie. Oni maja swoje wtyki a nóż się uda i znajdą sprawce. Pozdrawiam miły_marian

Krisek
Obserwator
Obserwator

Post autor: Krisek »

Co za ... :( Zgłoś może akurat coś im się uda ;)

pszczelarz_lbn
Obserwator
Obserwator

zgłosiłem, puki co jestem bez pszczółek. w związku z moją maturą którą mam za miesiąc muszę odłożyć plany na założenie pasieki, chcę się dostać na Technikę rolniczą i leśną, być może uda mi się kupić jakieś pszczoły w wakacje gdy zarobię parę groszy na malinach. Niestety miodkiem się nie nacieszę, życie.. :)

ODPOWIEDZ