Zasklep przed ulem

Moderator: krzysglo

Awatar użytkownika
Popszczelony
Nieśmiały
Nieśmiały

Zasklep przed ulem

Post autor: Popszczelony »

Witam. Co oznacza duża ilość zasklepu przed ulem?

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Bo nie oczysciłeś denice, dlatego powynosili przed ul na zewnotrz.Trzeba było powymianiac denice na oczyszczone. A jak masz nie rozbieralne to trzeba było przed oblotem wyczyscić miotełko dno ula. Pozdrawiam miły_marian

Awatar użytkownika
Popszczelony
Nieśmiały
Nieśmiały

Rozumiem, dziękuję. Faktycznie akurat ten ul jest nierozbieralny, a wylotek jest tak mały że trudno coś tam wcisnąć, ale pszczoły same posprzątały - co dzień oglądam ule bo mam pod domem i z dnia na dzień dosłownie furka odsklepin na tej deseczce - (pomost?). Jestem świeży w temacie.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Jak masz ule koło domu to poszerz ten wylotek. Bo pszczoły jak maja mały wylotek to jak przyjdą upały to benda przynosic wode zeby ochłodzic gniazdo, bo w niezdzie nie moze przekroczyc teperatura 34 stopnie. Zamiast przynosic nektar zeby miały czym karmic czerw i mieć zapasy to bendą nosic wode zeby nie przegrzac czerwiu. Bo przegrzany czerw to zagłada rodziny pszczelej. Pozdrawiam miły_marian

Awatar użytkownika
Popszczelony
Nieśmiały
Nieśmiały

Zrobiłem kilka uli, na dennicy wysokiej osiatkowanej i na takie będę przesiedlał pszczoły. Za dwa trzy tygodnie. Na początku kupiłem dwa ule niby wielkopolskie a każdy inny - żaden nie jest dobry, choć pszczoły przezimowały dobrze. Co do wody mam duże oczko wodne jakieś 100 m od uli, bliżej jest poidło.
Może z innej beczki - czym leczycie na wiosnę poza Apivarolem. Przez tydzień 4 sztuki osypu.

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Sprubuj posypac pudrem cukrem. Jest ekologiczne leczenie warozy. Pozdrawiam miły_marian

koga.koga
Obserwator
Obserwator

Post autor: koga.koga »

Popszczelony pisze: Może z innej beczki - czym leczycie na wiosnę poza Apivarolem. Przez tydzień 4 sztuki osypu.
Jak tylko 4 sztuki to po co leczyć?

Awatar użytkownika
Popszczelony
Nieśmiały
Nieśmiały

Jestem pewny że to szybko się zmieni bo sąsiaduję z zaniedbanymi pasiekami. Poza tym na tym etapie rozwoju pszczół jak i warozy, czerwiu jest mało, i jak sądzę warozy również. Ale teraz wiem że w przyszłym sezonie zastosuję izolatory CHmary.

ODPOWIEDZ