zimowla 2014-2015

Moderator: krzysglo

Boro
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Boro »

U mnie też jest dobrze, tylko w jednej rodzince tam gdzie była prawdopodobnie mysza jest bardzo duży osyp.Pszczółek jest mało, nie wiem czy zajmują dwie uliczki,nie ma czerwiu ani jajeczek.Chyba jest za słaba rodzinka żeby ja ratować????. Chociaż dziś zauważyłem że pojedyncze pszczółki noszą pyłek.

Awatar użytkownika
Popszczelony
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Popszczelony »

Na leszczynie aż huczy, choć nasadziłem ponad 1000 krokusów (co ciekawe z jednej cebulki rośnie kilka kwiatów) to pszczoły wybierają leszczynę. Pszczół dużo, bardzo aktywne.

Syjaszka
Obserwator
Obserwator

Post autor: Syjaszka »

Czas najwyższy skoro tak ciepło jest :)

Sara
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: Sara »

W dniach w których było ciepło pszczoły po kilka było w jednym krokusie , ale najbardziej to mnie zaskoczyła tuja , wyrywając chwasty z krokusów słyszę brzęk pszczół , w krokusach są ale to nie to . Okazało się ze obok rosła tuja ,a pszczół na niej multum powiedziawszy prawdę byłam zaskoczona. Obecnie kwitnie wierzba pszczoły noszą pyłek. Dzisiaj zimno pada a tak ogólnie to jak dotąd nie było najcieplej w moim rejonie. :685:

Awatar użytkownika
Popszczelony
Nieśmiały
Nieśmiały

Post autor: Popszczelony »

U nas dziś rano(8 godzina) 15 stopni, teraz jest 18', i przed praca jak poszedłem zobaczyć to szumiały na maksa, a w poidle czarno jak na plastrze. Jest dobrze.

Boro
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Witam. Patrzyłem wczoraj na pszczółki , i na dwóch ramkach które dołożyłem kilkanaście dni temu jest ładnie czerw kryty i jajeczka [ i na innych też]. A u góry paseczek nakropu , nawet część troszkę zasklepiona. Skąd one go wzieły o tej porze???. Chyba że odsklepiają pokarm z zimy, z skrajnych ramek i przenoszą go na środek gniazda nad czerw????. Co koledzy myślicie o tym?????.

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

na wiosnę zapasy zimowe prawie zawsze są lekko rozwodnione i żeby przywrócić im odpowiednią konsystencje pszczoły muszą przenieść je do centrum gniazda, chyba ze masz koło pasieki masę wierzb żeńskich one dostarczają dużo nektaru
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

Boro
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Dziękuję bardzo kolego SKapiko za podpowiedź,myślę że faktycznie może to być pokarm z zimowli. Chociaż wierzby też mam koło uli,ale myślę żeby te dwie ramki z tym pokarmem wyjąć jednak . Bo jak pisałem w którymś poście jest to inwert apifood, a miał datę przydatności bodajże luty 2015. A już jest kwiecień,więc chyba lepiej go wyjąć.

SKapiko
Senior Stukacz
Senior Stukacz

Post autor: SKapiko »

zostaw, matka te ramki zaczerwi i zapas ten zniknie
Ciekawość to porad i błędów matka
Gwiazda nadziei gaśnie ostatnia
Pozdrawiam brać pszczelarską SKapiko

ODPOWIEDZ