Młode matki

Moderator: krzysglo

Awatar użytkownika
beniamin82
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Młode matki

Post autor: beniamin82 »

Mam 8 uli, wczoraj robiłem przegląd w 5 z nich i tylko w dwóch mam matki i jajeczka.
Aż się boję co zastanę w pozostałych...

Częściowo zrobiły się bemzatki (musiałem uszkodzić matki) a część się wyroiła.

Ul. 1

29 Kwietnia wygryzła się matka z matecznika ratunkowego, matecznik miałem izolowany.
Szybko znalazłem matkę, oznakowałem nieunasiennioną i wpuściłem do ula.

Ul 2 i 3

W kolejnych ulach matki wygryzły się 6 i 8 Maja, były tak samo izolowane i oznaczone.

Jednak podczas wczorajszego przeglądu nie znalazłem ani jednej z tych matek, ani jajek.

I teraz nie wiem czy wszystkie trzy nie wróciły z lotu godowego? Czy może opalitek spadł (kleję Magikiem i może trochę mało daję) a matka nie podjęła jeszcze czerwienia.

Jak to jest z tym unasiennianiem? Ile dni od wygryzienia matka potrzebuje do składania jaj?

Mariuszczs
Stukacz Junior
Stukacz Junior

Post autor: Mariuszczs »

Ile dni od unasienienia i to mniejwięcej bo od wygryzienia to nie wiadomo kiedy się unasieni. Do kilku dni

mily_marian
Stukacz Wymiatacz
Stukacz Wymiatacz

Post autor: mily_marian »

Matki jak się wygryzo to się niemaluje. Bo jak ona leci na gody to jaskułka lepiej ja widzi i na obiad skomsumuje. Dopiero się maluje jak po niej jest czerw zasklepiony. Widzimy wtedy czy jet ona dobra i nie trzeba ja wymienić bo ma czerw zwarty i czerwi z góry do dołu ramki. Jak matka się wygryzie to jak jest pogoda i teperatura jest powyzej 20* c to na 10 dzień sa jajeczka. Ale jak niema jajeczek po 16 dniach od wygryzienia to moze strutowieć, czyli składa jajeczka do komurek pszczelich ale wygryzo sie trutnie. Pozdrawiam miły_marian

Awatar użytkownika
beniamin82
Starszy Stukacz
Starszy Stukacz
Kontakt:

Post autor: beniamin82 »

Chyba te moje opalitki spadły, bo poznakowałem matki, te podjęły w końcu czerwienie.
Ale matek nie widzę... na pewno czerw pszczeli nie trutowy.
Kleiłem Magickiem (na polance polecali)...

Dwie matki nie wróciły i podałem Matki z Bartnika sądeckiego linia Dobra.
Pszczoły przyjęły..

ODPOWIEDZ